Търсите ли и събирате ли играчките на децата си

  • 1 724
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 5 529
По повод на темата за даването на играчките ми стана интересно знаете ли точно какви играчки сте изнесли навън и внимавате ли да ги приберете обратно.
Аз си признавам, че винаги се опитвам да прибера всичките боклучета, които сме изнесли.
Не е само защото не мога непрекъснато да купувам и да заменям изгубените, но и защато моята дъщеря си знае повечето играчки и в един момент започва да си ги иска и да си ги търси. Само дето като трябва да си ги прибира нещо не и се чува. Embarassed

Последна редакция: пт, 11 авг 2006, 16:59 от Despina

# 1
  • Мнения: 1 520
Ами да, събирам си ги. То комплекта обикновено си ни е един и същ, та вече съм ги запомнила.

# 2
  • Мнения: 2 792
  Те си ги събират аз не се занимавам, дори не знам какви играчки носим в плика. Практикувам това от години.

# 3
  • Мнения: 133
Винаги си ги събира сам. Помни всичко до последното най-малко нещо (напр. играчка от яйце), прекалено е падантичен всичко трябва да си е прибрал, но пак по другата тема - дава си играчките на другите деца, дори наскоро си замени една играчка с друго дете, което малко ме изненада.

# 4
  • Мнения: 3 932
Опитвам се, но горе долу на две-три седмици ни свърпват всички формияки за пясък, защото освен, че се пълнят с пясък, е много по-интересно да се заравят и...после ходя преравяй пЕсъка. Иначе дребния не се кахъри много от тази честа смяна на инвентара.

# 5
  • Мнения: 1 187
Да събирам ги, но постепенно изчезват  Rolling Eyes Явно не ги събирам качествено  Wink

# 6
  • Мнения: 356
      Да, събирам му ги, поради простата причина, че по-късно почва да си ги търси и ако ги няма... Crazy

# 7
  • Мнения: 7 821
  Те си ги събират аз не се занимавам, дори не знам какви играчки носим в плика. Практикувам това от години.
И при моите е така, само дето аз знам какво има в плика  Wink.

# 8
Играчки не позволявам да се изнасят от вкъщи.
Само топка, колело или обръч, за които вече не отговарям аз.
Ако ги загуби, няма да има.

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да събирам ги, но постепенно изчезват  Rolling Eyes Явно не ги събирам качествено  Wink

И аз съм така. Комплектът с кофички и лопатки от началото на лятото до сега е намалял наполовина  Wink

Последна редакция: пт, 11 авг 2006, 21:00 от bim_bam

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз ги събирам, въпреки, че сме губили по нещо... но то няма как. Я съм забравила, я някое дете я е взело без да забележа и не съм я потърсила понеже не съм знаела и т.н.

# 11
  • Мнения: 5 877
Не. Де да беше само с играчките... ами разсеяна съм. Това формички, кофички, лопатки - здраве да е. Други играчки сега по-рядко се случва да губим, защото по-рядко ги изнасяме; като се возеше в количка, задължително имаше играчка с нея и задължително се връщахме да я търсим някъде (или я зарязвахме).
Единствено съм се шашкала да гоня куклата Ая из един поток на Витоша (беше специално водена в "кенгуру" от шал, за да "види планината и тя").

# 12
  • Мнения: 2 910
 Преди да си тръгнем обикаляме пясъчника с Марти и всичко си събираме, но понякога се случва нещо да липсва.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 284
Събирам ги, да. Излизаме с един куп неща от нас и понякога ми е трудно да ги запомня  Crazy

# 14
  • Мнения: 3 042
Да събирам ги. Но ние не носим много играчки и помня какво сме били взели.

# 15
  • Мнения: 2 274
   Докато беше малък ги събирахме заедно, но постепенно започнах да го оставям сам да ги прибира като зорко оглеждах за забравени играчки или за прибрани чужди  Mr. Green! Сега вече не се интересувам какво изкарва и какво прибира - достатъчно е голям  Peace!

# 16
  • Мнения: 1 800
И аз си ги прибирам, обикновено са едни и същи-топка, тръкалце с дръжка, кофичка с лопатки и телефон естествено. Не е трудно да се съберат.

# 17
  • Мнения: 515
Ами аз уж ги събирам, ако се сетя де hahaha. Имаме следните липси Mr. Green - една количка, която се дърпа; едно гребло; две малки количкии дрешки Blush- една обувка, три шапки, един анорак. Блейка съм си аз Embarassed.
И аз си ги прибирам, обикновено са едни и същи-топка, тръкалце с дръжка, кофичка с лопатки и телефон естествено. Не е трудно да се съберат.

Не е трудно, стига да не ти се е взел умът от ситуации Laughing

# 18
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Обикновено си ги взимат да играят други деца и не ми върви да им ги дръпна от ръцете, когато тръгваме.
Последно, на площадката Фелипе си беше взел една лъжица от адапте (милият все има страх, че ще срещне пюре по пътя и няма да има лъжица, само черпаците не му давам да изнася от къщи, въпреки че не би имал нищо против  Mr. Green). Е, тая лъжица предизвика такъв фурор, подобен на шише от кока-кола  Mr. Green, как да си я взема от децата (не че ми е лъжицата, а като пример, що вървят комплектите).
За да не забравя, взимам до три неща-сито и две дрънкащи джаджи, пък и да не губи по много.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не събирам и само понякога знам, какво има в плика.
Щерката е на 6 в това отношение. Прибирали сме се и с по-малко от изнесеното, както и съм намирала разни лопатки и т.н и аз...Кръговрат  Flutter

# 20
  • София
  • Мнения: 15 219
Да, събирам.
Знам с какво сме излезли, гледам да си го прибера и да не вземем нещо чуждо.  Ако Иво се е заиграл с чужда играчка преди да си тръгнем-връщам, ако друго дете играе с наша, не му я дърпам от ръцете, естествено-карам майката да я вземе от нейното дете и да ни я върне.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Не излизаме с много неща, защото ми е трудно да търча подир Калина натоварена. Обикновено сме или с количката й за бутане или с топка или с комплект за пясък. Доста често се е случвало да оставям комплекта за пясък на децата да играят, с уговорката да го приберат после и на другия ден да го донесат пак.

# 22
  • Мнения: 1 639
Излизаме с  2 - 3 неща най-много или с толкова я пускам на пясъчника.
Прибирам си ги след игра.
Ако се е заиграла с някоя клечка или капачка .....след като си тръгваме ги събирам и в коша. Съвестно ми е за пясъчника  Rolling Eyes

# 23
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Да,събирам ги.Почти винаги играчките са едни и същи,така че няма проблеми със запомнянето.Пък и ги ограничавам в броя,който носим с нас,не можем да помъкнем цялата къща все пак Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 014
Събирам ги. Понякога забравям да взема нещо, обикновено някоя количка на Ники. Лошото е, че като се приберем вкъщи си я търси и за да не плаче ходим до магазина за нова.

# 25
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Лесно ми е да помня, защото горе-долу е едно и също, пък и той свикна да си ги търси. Но пък в детската градина е доста често явление нещо да бъде безвъзвратно оставено там - този го взел да си играе, онзи...няма лошо - понякога и Савата се прибира у дома с нещо градинско, но на другата сутрин чинно го връщаме и той сам го оставя там, откъдето го е взел.

# 26
  • София
  • Мнения: 39 759
Оставям Дияна сама да се грижи за играчките си. Забравя някоя изграчка, тръгваме си, аз скришом я прибирам. След време казвам "ааа, къде е еди кое си?". Дияна надува гайдата, моли ме да се връщаме. Давам играчката и я моля да не я забравя повече.
Но децата забравят.

# 27
  • Мнения: 4 187
Събирам ги, ако има какво да се събира  Wink. Обикновено излизаме след ясла и не носим много играчки, купувам и нещо да се забавлява за момента , което после е загубено обикновено или си играе с играчките на децата около нас!

# 28
  • Мнения: 8 505
Уж ги събирам,но доста често оставя някоя забравена.

# 29
  • Мнения: 525
Не изнасяме много неща, но винаги гледам да си ги прибирам, освен когато някое дете се е заиграло с наша играчка оставаме с уговорката на следващия ден да ги изнесат

# 30
  • Мнения: 318
И аз събирам чинно играчки. Ако разчитам на нея, няма изобщо да ги събере, а после неизменно си ги търси, така че е в мой интерес да ги има, иначе рев, сълзи и сополи. Но все забравяме по някоя дрънкулка у приятели, те си знаят и й я пазят до следващия път. Тя се радва, сякаше получила нова играчка.

# 31
  • Мнения: 3 356
Събирам всичко ,винаги знам какво нося . Надявам се като почне да разбира,да го науча да си пази играчките и да си ги събира (още сме на етап чупене и хвърляне-на последък през терасата  Crazy Crazy Crazy)

# 32
  • София
  • Мнения: 3 421
Оставям Дияна сама да се грижи за играчките си. Забравя някоя изграчка, тръгваме си, аз скришом я прибирам. След време казвам "ааа, къде е еди кое си?". Дияна надува гайдата, моли ме да се връщаме. Давам играчката и я моля да не я забравя повече.
Но децата забравят.

И аз така съм пробвала, но ефекта е почти нулев. Виж сина е доста прибран и не ни се е случвало нещо да забрави някъде.
Тръгваме си от плажа, прибира всички играчки в плика и после ми казва да не му забравя джапанките, това Креми да го каже е абсурд. Обикновено се сеща след "дъжд-качулка".

Като цяло - държа все пак някакъв контрол върху прибирането на играчките.

# 33
  • Мнения: 1 381
събирам ги, обаче да си призная явно има много страртелни родители. До сега не съм губила, но редовно ми ги събират и дори не се сещат, че са чужди. Сега съм ги надписла тъй че да няма мое -твое

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Прибираме играчките заедно. Обикновено се старая да запомня с какви играчки сме излезнали и когато си тръгваме оглеждам дали сме прибрали всичко. Също така оглеждам и Влади да не е прибрал нечия чужда играчка.

# 35
  • Мнения: 1 370
Прибираме всичките играчки до една. Аз от малка съм такава - изгубяли си нещо, каквото и да е то, после много ме е яд, не за самата вещ, ами за това че съм я изгубила. Така се опитвам да науча и синът ми. От една страна не ми харесва, защото го приемам като затормозване. Постоянно всичко следя, къде е. Много майки ми се чудят как така нямаме нито една изгубена биберона.

# 36
  • Мнения: 3 034
Сега Марена е по-голяма и сама си помни какво е изнесла, пък и не излизаме с много неща. Но понякога се случва да забрави нещо, аз и го взимам, ако не го забравя също  Mr. Green
Но като по-малка редовно се обърквах кое точно е наше, кое - не - с тези формички за пясък особено...всичките ми изглеждат почти еднакви.

В тази връзка една много сладка ситуация - на площадката бяхме около 3-4 майки и един татко.Децата ни тогава бяха на по 1,5 и не се очакваше от тях да си събират играчките.Когато стана време да си тръгваме, майките започнахме да събираме разни джунджурии, а таткото ни загледа с един празен поглед. Попитахме го какво прави, а той отговори : "Ами, чакам да видя какво ще остане и явно това са нашите играчките"... Joy

# 37
  • София
  • Мнения: 797
 Винаги знам какво нося и съответно си ги прибирам, даже ако нещо липсва обикалям и го търся. Случвало ми се е нахални деца да си вземат нещо и да си тръгнат с него. Е, не ми е приятно, признавам си.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да събирам ги. Но ние не носим много играчки и помня какво сме били взели.
Peace

# 39
  • Мнения: 1 364
Да, събирам ги. Понякога в пясъчника ми се е случва да забравя формичка.
Като беше в количката носихме доста играчки и сме губили...

# 40
  • Мнения: 1 492
Не излизаме с много играчки и обикновено си ги събира сам. Ако не открие нещо му помагам, защото ще стои цял ден там, докато си намери загубеното.

Общи условия

Активация на акаунт