Как да направя кошнички без кошнички? + рецепта

  • 18 270
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
 Sad

Най-сетне се сдобих с така мечтаната от мен рецепта за кошнички, нали ги знаете - онези малки къдравки формички, в които има пълнеж от яйца и сирене. Да, обаче не мога да си намеря самите метални кошнички, в които да ги изпека. Идеи за варианти-заместители?  Thinking

Последна редакция: сб, 12 авг 2006, 00:54 от Блонди

# 1
  • Мнения: 2 550
Нещо друго метално  newsm78

# 2
  • Мнения: 27 524

Толкова мъничко?  newsm78

# 3
  • Мнения: 2 550
Ми направи една голяма кошница....в тава  Simple Smile
после си го нарежи на хапки и ето ти почти кошнички.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ами преди пет дни се прибра от БГ, защо не си взе Crossing ArmsАз си купих, но ме мързи да ги ползвам.В един форум четах, че една девойка освен на бисквити поради липса на форми, не е могла да ги направи по друг начин.

# 5
  • Мнения: 27 524
Ми щото забравих  Embarassed И сега тук не мога да намеря. Има, но не са толкова малки. В краен случай с тях ще пробвам, пък ще ядем цели бохчи  Grinning

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 smile3534Сега остава да напишеш рецептата, щом пусна темата редно е да я споделиш с нас[smilie=smile3508.gif]

# 7
  • София
  • Мнения: 2 044
Да бе,пускай рецептата че ми потекоха лигите,представих си ги едни..... smile3521

# 8
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Блонди, правих кошнички за миналата Нова година и понеже наскоро си бях купила силиконови формички за листенца и розички, направих и в тях. Смятам, че се получиха добре, на вкус поне си бяха като другите. Та ако имаш подобни формички - опитай в тях. Ето какво се получи при мен:

# 9
  • Мнения: 27 524
Ох, Аномалия, изтекоха ми лигите от твойта снимка.

Ето рецептата, супер вкусни са и красиви, обожавам ги   chef

За тестото:

125гр масло, щипка сол, 1 кафена чашка прясно мляко и брашно около 500гр за меко тесто.

Замесва се , правят се топчета колкото голям лешник. Размазват се по формичката, предварително леко намаслена, оформя се с пръст по стените (понеже са къдрави, да се натъпче хубаво.

Пълнеж:

5 яйца и 1/2 кг сирене.

Пекат се до зачервяване и се вадят от формичките горещи.

Порцията е за около 70 кошнички.

Ако някой ме изпревари пробно - да дава отзиви.  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 382
не знам дали край тебе има нещо в такива кутийки,но аз(по идея на Джемма  bouquet) си купих 12 броя малки пастета на "Янев"  за да правя в тях мъфини,но тъй като те са къдрави ,според мен ще станат и за кошнички.Другия вариант -колетче от БГ Simple Smile.

# 11
  • Мнения: 293
 newsm78За кошнички може ма използваш идеята  на дидик ,а ето и моята рецепта:
Продукти:

 Формички за малки кошнички

За тестото:

 2 яйца
 125г краве масло
 10г кисело мляко
 10мл олио
 1брой ванилия на прах
 360г брашно

За крема:
 500мл прясно млеко
 150г захар
 1 яйце
 30г брашно
 60г краве масло
 1брой ванилия на прах

За украсата:
 60г краве масло
 150г пудра захар
 1 ванилия
 различни цветове безвредна боя

Начин на приготвяне:
На тестото:
•   Омесвате тесто от дадените продукти.
•   Разделяте го на малки топчета и всяко топче слагате във формичката.
•   Притискате тестото по дъното и стените на формата, така че в средата да остане място за пълнежа с крем.
•   Печете в умерена фурна.
•   От тестото оставяте мъничко за дръжките на кошничките. Оформяте дръжки на кошниците и печете до златисто.

На крема:
•   Разбърквате яйцето и брашното, като прибавяте по-малко от млекото.
•   След като яйцето и брашното сте разтворили в млекото, прибавяте захарта и варите сместа на водна баня. Преди да се е сгъстил добре крема прибавяте маслото.
Моите формички са от свеки,тя ми ги подари , макар че п0 магазините  съм виждала ,но са малко по големи от мойте,цената на една е 0.50ст.

# 12
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Aaaa, Блонди, ти солени ги искаш... Моите са сладки Wink Тези конкретно правих по рецепта на Джема - просто нямам забележки, невероятно вкусни Peace

# 13
  • Мнения: 27 524
Дидик, добра идея, ще поогледам. Мерси   bouquet И колетчето е вариант.

Солени, Аномалия, да, аз сладки не съм яла  Sad

Нели (адашке  Grinning), мерси за рецептата, те като на Аномалия ли са? А кошничките се изпичат, после се слага крема и той не се пече, така ли? Стяга ли се сам? В хладилник или на стайна?

# 14
  • Мнения: 920
Добре, че не си си купила. Знаеш ли колко трудно се мият тези малки гадорийки. Нямате ли у Белджъм хартиени за мъфини? Или и те са ти големи? Хората за голямо се борят, а ти... Алуминиево фолио - направи фунийка и сплескай отдолу. Е няма да са къдрави, но може да се опигаш и да накъдриш. 

Уф, обърках се, хартиени няма да свършат работа - силиконови или квито там има. Може да не са точно къдрави кощнички, а форми за малки сладки. Пък ти тайно ще си ги направиш солени. 

Последна редакция: сб, 12 авг 2006, 12:35 от Г-жа Смутена-Засрамена

Общи условия

Активация на акаунт