Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора

Spain

здравеите бъдещи и настоящи маи4ета
искам да ви питам някои знае ли някои " народен" метод за определяне на бременност?
аз все още кърмя и нямам цикъл и това е доста стресиращо за мен Smile , а да си купувам тест всеки  10 дни ми идва скъпи4ко Smile
та си мислех споделете знаете ли нещо.
аз например съм 4увала за сода която се поставя в урината и ако станат едри люспи зна4и резултата е положителен - това може и да са бабини деветини Smile
и още какъв тест си купувате (марка)?
има ли други май4ета които все още нямат менструация  9  месеца след раждането ?
Цитирай

Здравей! Моят съвет е - отиди не лекар! Четох в книгата Аз съм бременна ІІ, че при кърмачки цикълът идва след около 4 месеца след раждането, а иначе - нормалното било след около 50 дни. Но при всички положения, ако до 9-я месец не ти дойде, значи може би има някакъв проблем!
Цитирай

Чикаго / София

За такива бабини рецепти не знам ама само да ти кажа, че аз кърмих до 10 м. и цикъла ми дойде когато бебка стана на 8м. Познавам мами на които им е дошъл с по 1-2 м. по-късно от мен, така че не се притеснявай. Е, не че това пречи да си бременна де! #X-mas
Цитирай

Spain

Цитат на: Anita_79
Здравей! Моят съвет е - отиди не лекар! Четох в книгата Аз съм бременна ІІ, че при кърмачки цикълът идва след около 4 месеца след раждането, а иначе - нормалното било след около 50 дни. Но при всички положения, ако до 9-я месец не ти дойде, значи може би има някакъв проблем!

ами всъщност ходих преди 2 месеца  на гинекологи4ен ...от ..до и ми казаха 4е съм напълно възстановена от раждането, не съм бременна и съм направо 6 Smile . и аз не знам какво да си мисля.
може би от климата....пък и друго ми е 4удно , корем4етата ви останаха ли си....моят мъж се бъзика 4е пак съм бременна:) .
преди нямах такъв корем, но след раждането " спадна" ама доста  остана . Защо ли ? Наистина ли така ще си остане?
Цитирай

Сливен

Цитат на: amka

има ли други май4ета които все още нямат менструация  9  месеца след раждането ?

Ами и аз нямам все още цикъл. Обаче не съм чувала за бабини методи за установяване на бременност. Аз последните 9 месеца 3 пъти си купувах тестове, щото все чакам да ми идва и като не ще правя тестове. Обаче ми писна вече да давам пари и така ще си карам или докато ми дойде или докато родя пак  Laughing
Цитирай

Видин

Не се притеснявай за цикъла,ами по-скоро се радвай че не мислиш за превръзки още някой и друг месец.Аз също кърмя, но М ни вест, ни кост Very Happy.При кърмачките е нормално да ти дойде и на 40-тия ден и като спреш да кърмиш.Коремче и при мен дал Господ,ама пусти мързел, обещала съм си за другото лято да вляза във форма.
Моята свекърва ми е казвала за някакъв експеримент с жаба който показвал наличието на бременност,но не си спомнам точно как се правеше.Ако някой е чувал, да казва. Very Happy
Цитирай

Узунджово

На мен са ми казвали една бабина деветина за определяне дали си бременна или не. Обаче не съм я пробвала и не знам доколко е достоверна.
Все пак ето я:
Взема се една свежа тревичка и вечерта се топва в урината на жената. Ако на другия ден тревичката е свежа означава, че жената е бременна.
Цитирай

Този метод с жабата е описан в старите учебници по гинекология, наистина едно време лекарите така са установявали бременност - с мъжка жаба, поставена в урината.
Аз кърмя все още, но цикълът ми се възстанови от 2 месеца насам за моя изненада. На гинеколог съм ходила, но не ми казаха, че ако до 9-я месец след раждането не ти дойде има някакъв проблем.
Не използвате ли средства за предпазване, че така се притесняваш за евентуална бременност?
Цитирай

Spain

Цитат на: Павлина
Този метод с жабата е описан в старите учебници по гинекология, наистина едно време лекарите така са установявали бременност - с мъжка жаба, поставена в урината.

Razz  Razz  Razz  това наистина ли?
много се развеселих Smile на мен в слу4ая по евтино би ми излязло да си купя няколко теста, 4е тука докато намеря жабата Smile Razz  Razz  Razz
мерси моми4ета от доста време ме мъ4еше темата Smile
Цитирай

У дома, при моето семейство

Имаше нещо и за хлябната сода, някоя мама го беше споменала някъде във форума. Беше нещо от рода че, ако пишкаш във хлябна сода и тя кипне значи си бременна, ако не кипне значи не си. Но доколко е вярно незнам Tired
Цитирай

sofia

Я най добре иди на лекар че пьрвата бременност така я хванах в 5мес.
Цитирай

Мисля, че ако не желаеш бременност е по-добре да се помисли тя да не се случва. Защото ще има ли смисъл да установиш бременност, независимо по кой начин, ако не я желаеш от началото?
И честно казано не бих разчитала въобще на бабини съвети.
Цитирай

Barcelona, Spain

Цитат на: amka

Познавам една майка, която кърми година и 2 месеца и цикълът и се възстанови чак когато детето се отби напълно.
При мен винаги се е появявал 6 месеца след раждането.
Цитирай

Spain

Цитат на: sunny_zt
Мисля, че ако не желаеш бременност е по-добре да се помисли тя да не се случва.

благодаря за отговора . като бях студентка нито имах пари за " предпазване "  нито за тестове . ина4е много добре знам какво и как . интересно ми е да 4уя мненията ви . не казвам 4е това са тестовете които бих си направила например. при едно съмнение естествено бих ти4ала първа към аптеката . ама пусти4ко  има 1 % съмнение винаги ..... та защо не профилакти4но ..... Smile  с жаба Smile Razz
Цитирай

София

Цитат на: irena petkova
Я най добре иди на лекар че пьрвата бременност така я хванах в 5мес.

Стига бе! Shocked
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора