Кръвна група и резус фактор

  • 52 503
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 920
Един от факторите, който би могъл да води до незачеване е несъвместимостта на резус факторите. Когато майката е с положителен а плодът с отрицателен едва 6% от тези бременности се задържат. При останалите 94% се получава спонтанен аборт в рамките на месечния цикъл и може дори и да не разберете че сте била бременна.
Получава се поради естествения подбор в природата - майката е по-съвършенна от плода и го унищожава.

Ако някой знае нещо по въпроса с кръвно груповата несъвместимост и изобщо има ли такава нека напише.

Също и за това кое се наследява от бащата - кръвната група или резус фактора.

# 1
  • Мнения: 3 334
Здравей Тия,

незнам много по въпроса за резус факторите.Аз самата след като забременях се притеснявах от факта,че и моята кръвна група може да съдържа резус фактор отрицателен.За моя радост съм с положителен.
Исках само да споделя,че кумата ми има две деца,а тя е с резус фактор отрицателен.И с двете си деца е забременяла от раз-както казва тя,а плодът и при двете деца е бил положителен.Дъщеричката й вече е на 5год.,а синът й е на 9 месеца и двете деца,както казах,са положителен резус фактор.Принципно някой деца наследяват резус фактор отрицателен ако един от родителите е с такъв-независимо бащата или майката.

Поздрави и целувки!

# 2
  • Мнения: 6 315
От клуба в дир-а - постинг на Firebird

При кръвните групи има няколко алела - О,А и В. А и В доминират спрямо О, а помежду си се явяват в сътояние на кодоминиране - проявяват се и двете.
Човек с група О има генотип ОО - задължително!!!
Човек с група А има генотип АА или АО.
Човек с група В има генотип ВВ или ВО.
Човек с група АВ има генотип АВ - задължително!
Деца се раждат с най-различни комбинации, според генотипа на родителите.
Ако единият родител е АА, другият - ВВ - резултатът задължително е дете с кръвна група АВ.
Ако единият родител е А0, другият - В0 - 25% вероятност 00, 25% - АВ, 25% А0 и 25 % В0.
Също има вероятност родителите да са АА и В0 или А0 и ВВ....
Комбинации много...
В допълнение искам да прибавя, че познатата на всички система кръвни групи АВ0 е важна за кръвопреливането. В съдебно-медицинската практика се използват и други системи кръвни групи, понеже у нас има доста много хора с кръвна група А.

------------------------------------------------------------------------------------

Както се вижда тук няма значение майка/баща. За повече информация има и табличка: http://www.mckinley.uiuc.edu/health-info/hlthpro/bloodtyp.html

За Rh: При Rh+ и на двамата родители, детето ще е с Rh+. При Rh+ от единия и Rh- от другия имаме по 50% вероятност за Rh+ и за Rh- на детето, а при Rh- и на двамата родители - детето ще е с Rh-.

До колкото знам опасност има, когато майката е с Rh-. Тогава, ако бебето е с Rh+ майката развива антитела срещу бебето. Обаче сега се правят изследвания ежемесечно и при появата на антитела се бият инжекции. А, и мисля, че проблеми обикновено има при първа бременност.

Поздрави и късмет!

# 3
  • Мнения: 920
Благодаря ви Маргарита и Анни.

Горе долу се ориентирах за това което ме интересуваше. А за това че има възможности да се отвори проблем при майка с Rh- и бебе с Rh+...това на изуст го знам. Аз съм с Rh- .

# 4
  • Мнения: 461
Цитат на: Margarita
От клуба в дир-а - постинг на Firebird

За Rh: При Rh+ и на двамата родители, детето ще е с Rh+.

моите родители и двамата са с +, а аз съм с отрицателен Sign Exclamation
така че и това е възможно. предполагам, че го имам от баба си, щото на нея всяко второ дете и е починало, ама със сигурност не знам. тя естествено понятие си няма от кръвната си група.

# 5
  • Мнения: 8 769
Цитат на: nat
Цитат на: Margarita
От клуба в дир-а - постинг на Firebird

За Rh: При Rh+ и на двамата родители, детето ще е с Rh+.


моите родители и двамата са с +, а аз съм с отрицателен Sign Exclamation
така че и това е възможно.

При мен ситуацията ае същата-аз съм първа с отрицателен Rh! Явно има изключения, а може би това не е чак такова универсално правило Grinning

# 6
  • Мнения: 1 391
Аз съм с 0-, мъжа ми е В+.
Вече съм в 4 месец а още не са ми правили изследване за антитела . При първа бременност, се правело в 5 месец.
Навсякъде казват че първата бременност е безопасна,
проблем може да има при втора бременност, ако не е бита ваксината  веднага 72 часа след раждането.
Но много познати са с такава кръв като моята. И са оцеляли и те и бебетата им.
Вярвам искрено че и при мен няма да има проблем.
Надявам се  Confused  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 6 477
Здравейте и от мен!
Видях по-горе, че е описано как става унаследяването по кръвни групи, но явно за резус-фактора не беше май писано.
Та ако родителите са Rh+ това значи, че те могат да носят и ген за Rh-, който обаче е рецесивен и не може да се изяви. Но при двама родители, носители на рецесивен ген вероятността за раждане на дете с Rh+ е 25%. Така че това обяснява факта защо в семейства с положителен резус фактор може да се родят деца с отрицателен. По принцип бременните с такъв резус фактор се следят по внимателно и доколкото знам им се правят инжекции гама глобулин ако не бъркам през определени месеци на бременността! Моя приятелка роди таман 2 живи и здрави деца с такъв резус фактор!
И накрая - най-странното е, че едва 15% от бялата раса е с Rh-, а напоследък чувам за все повече българки с Rh-!
Дано съм била полезна и успех! Laughing

# 8
Цитат на: Margarita
От клуба в дир-а - постинг на Firebird

За Rh: При Rh+ и на двамата родители, детето ще е с Rh+. При Rh+ от единия и Rh- от другия имаме по 50% вероятност за Rh+ и за Rh- на детето, а при Rh- и на двамата родители - детето ще е с Rh-.

До колкото знам опасност има, когато майката е с Rh-. Тогава, ако бебето е с Rh+ майката развива антитела срещу бебето. Обаче сега се правят изследвания ежемесечно и при появата на антитела се бият инжекции. А, и мисля, че проблеми обикновено има при първа бременност.

Поздрави и късмет!


проблеми има при всяка следваща бременност след първата

# 9
  • Мнения: 254
Po vaprosa za rezusfactora moga da kaga che pri geni koito imat otricatelen rezusfaktor bremennostite se slediat mnogo vnimatelno I se smiatat za riskovi. Tova che procenta na spontantannite aborti  do propuskaneto na parvia cikal e 94% e vazmogno, no za uspokoenie na tezi momicheta koito imat oticatelen rezus factor moga da kaga che po princip okolo 75% ot oplodenite iacekletki se izhvarviat predi da e prpusnat parvia cikal tai kato se razvivat nepravilno(I tova e validno nezavisimo ot rezus factora).
Osven tova moiata maika e RH-, a nie dvamata s brat mi sme RH+. Viarno che ni e praveno chastichno kravoprelivane sled ragdaneto, no sled tova ne sme imali nikakvi problemi.

Pozdravi

# 10
  • Мнения: 233
моята майка е също с резус фактор отрицателен, а пък ние сме три деца и на никое не е правено кръвопреливане или нещо подобно. а тя не си е правила никакви изследвания. аз също съм с отрицателен.

# 11
  • Мнения: 233
РЕЗУС-ФАКТОР
752. Ако във вашето семейство съществува несъвместимост по отношение на резус-фактора, вие се нуждаете от лекарска помощ, за да разберете какво отражение ще има тази несъвместимост във вашия конкретен случай. За общо сведение тук е даден кратък обзор на този сложен процес. Повечето хора имат в кръвта си положителен резус-фактор. Малцина имат отрицателен резус-фактор. Ако и мъжът и жената имат положителен или отрицателен резус-фактор или ако жената е положителна, а мъжът - отрицателен, проблем не съществува. Понякога възникват затруднения, ако мъжът е положителен, а жената - отрицателна. При това положение, което се среща веднъж на 8 брака в САЩ, някои от децата наследяват положителния резус-фактор от баща си. В такъв случай, ако едно бебе с положителен резус-фактор се развива в утробата на майката с отрицателен резус-фактор, част от неговата кръв може да проникне в кръвта на майката през плацентата, особено през време на раждането. Тогава в организма на майката се образуват защитни антитела, които унищожават тези кръвни клетки (както у всички нас се образуват антитела срещу причинителите на морбили, за да ги унищожат, когато повторно атакуват нашия организъм). Но ако в кръвта на майката се образуват антитела срещу резус-положителните кръвни клетки на бебето, те се връщат обратно през плацента, навлизат в кръвообращението, разрушават част от кръвните му клетки. Ако бъдат унищожени много от тях, скоро след раждане бебето става анемично и разрушените клетки предизвикват заболяване с жълтеница. При първото раждане организмът на майката не успява да създаде антитела, които разрушават резус-положителните кръвни клетки на бебето, но при всяко следващо такова бебе кръвта й става все по-чувствителна към резус-положителните кръвни клетки, така че след първото дете затрудненията могат да се увеличат. Обаче у майката може да са се образували антитела даже и преди първата бременност, ако са й преливали кръв с положителен резус-фактор. Важното е да помните, че от 8 брака само един брак е между резус-положителен мъж и резус-отрицателна жена и че даже при такъв брак вероятността за сериозно увреждане на кръвта на бебето е само 5%. С други думи, резус-конфликтът е по-скоро изключение, отколкото правило.
http://123.dir.bg/24.htm

# 12
  • Мнения: 6 315
Цитат на: аз

проблеми има при всяка следваща бременност след първата


Объркала съм се  Embarassed  Embarassed  Embarassed , съжалявам. Вярно, че при първата бременност обикновено проблеми няма.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 217
Цитат на: Collibri
Аз съм с 0-, мъжа ми е В+.
Вече съм в 4 месец а още не са ми правили изследване за антитела . При първа бременност, се правело в 5 месец.
Навсякъде казват че първата бременност е безопасна,
проблем може да има при втора бременност, ако не е бита ваксината  веднага 72 часа след раждането.
Но много познати са с такава кръв като моята. И са оцеляли и те и бебетата им.
Вярвам искрено че и при мен няма да има проблем.
Надявам се  Confused  Simple Smile


Това не е така Колибри. И при първа бременност се прави изследване за антитела в началото. Защото не е задължително да имаш предно раждане, за да има риск. Такъв съществува и ако си правла аборт или пък ти е правена операция или кръвопреливане по някакъв повод. Така, че те съветвам да си пуснеш такова изследване възможно по-скоро.

# 14
  • Мнения: 2 051
Момичета, тука един разказ преди седмица ме хвърли в дълбоки размисли. За да не го преразказвам, цитирам (случката на Еми):

     "...Имаме кръвно групова несъвместимост- аз съм с 0+, а      таткото е с Б+ група. Това не е нещо необичайно или фатално- било е необходимо само и просто да изследват кръвната група на бебето след раждането, тъй като ако беше с моята нямаше да има проблем, но тъй като е с като на таткото неговият организъм се опитва да отхвърли това, което е преминало през плацентата по време на бременността. Проблем няма- просто тези де4ица се следят и трябва да се сложат на една специална лапма....."

Искам да ви попитам, какво му е несъвместимото на две групи с положителен резус фактор? Цял живот си живея и раждам спокойно с мойта 0 плюс, а сега - изненада...
Не искам да тормозя момичето сега с въпроси, защото си има достатъчно проблеми, ама някоя от вас ако воже да ме светне...

# 15
  • Мнения: 6 315
Цитат на: vedrra
Момичета, тука един разказ преди седмица ме хвърли в дълбоки размисли. За да не го преразказвам, цитирам (случката на Еми):

     "...Имаме кръвно групова несъвместимост- аз съм с 0+, а      таткото е с Б+ група. Това не е нещо необичайно или фатално- било е необходимо само и просто да изследват кръвната група на бебето след раждането, тъй като ако беше с моята нямаше да има проблем, но тъй като е с като на таткото неговият организъм се опитва да отхвърли това, което е преминало през плацентата по време на бременността. Проблем няма- просто тези де4ица се следят и трябва да се сложат на една специална лапма....."

Искам да ви попитам, какво му е несъвместимото на две групи с положителен резус фактор? Цял живот си живея и раждам спокойно с мойта 0 плюс, а сега - изненада...
Не искам да тормозя момичето сега с въпроси, защото си има достатъчно проблеми, ама някоя от вас ако воже да ме светне...


Ето какво намерих по въпроса:
Нарича се

Индиректна хипербилирубинемия

Етиология:
повишено производство:
Несъвеместимост на кръвните групи, хемолитична анемия, например недостиг на G6PD, таласемия, сфероцитоза, сепсис, TORCH, кръвоизливи, хематоми, полицитемия, повишена ентерохематитна циркулация на билирубин (стомашно-чревно запушване, предизвикващо колики, повръщане или запек), IDM.
понижено прочистване:
Преждевременно раждане, понижено ходене по нужда, лекарства, хормони (при кърмене), метаболитни увреждания у новороденото (например галактоземия), хипотироидизъм, дехидратация.

Потенциална Майчина/Фетална Несъвместимост:
Майка 0/ Фетус А или В
Майка В/ Фетус А или АВ
Майка А/ Фетус В или АВ
Майка Rh NEG  / Фетус Rh POS

Това е. Всъщност няма нищо фатално сига несъвместимостта (ако има такава) да се хване на време......

Поздрави!

# 16
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Margarita
..Това е. Всъщност няма нищо фатално сига несъвместимостта (ако има такава) да се хване на време..


Маргарита, своевременно означава само изследване на кръвта на бебето непосредствено след раждането или и нещо друго?
Благодаря ти.

# 17
  • Мнения: 6 315
Ами мисля, че ако кръвта на бебо се изследва веднага, така че да може да се реагира за да не се повиши билирубинът всичко ще  е наред. Не знам точно какви са мерките - не съм медицинско лице Embarassed.  

При Еми по-късно са отреагирали. Сигурна съм, че нейното бебенце ще се оправи.

# 18
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Margarita
При Еми по-късно са отреагирали. Сигурна съм, че нейното бебенце ще се оправи.


То е на път да го изпишат вече.
Не знам обаче дали забавянето е било лекарска небрежност за момента или по принцип не го правят веднага. Нямам спомен как е било при моите деца, че беше доста отдавна Rolling Eyes

# 19
Здравейте на всички!

Съжалявам, че така късно се включвам в тази тема, но буквално преди малко ви открих, за което много се радвам!Не искам да твърдя, че знам всичко по въпроса, защото не съм медицинско лице, но определено несъвместимостта на резус факторите съм го изпитала на гърба си и то в най-ужасния му вариант!И, за да не стряскам всички бъдещи майки / мисля че нямат нужда от такива отрицателни емоции / няма да бъда подробна в обясненията си!Ще се опитам да съм максимално кратка и ясна!Преди две години забременях и тъй като със съпруга ми имаме различни резус фактори, аз съм А - , а той А + съответно си правих изследванията на Кумбс както си му е реда т.е. 3, 5, и 8 месец!Всичко вървеше нормално до момента в който не отидох да раждам!Тогава се оказа, че бебето не е живо и веднага го изкараха със секцио!Няма да да ви описвам какво преживяхме, мисля, че няма смисъл!Определено обаче потърсих помощ и в Пловдив във ВМИ и в София в " Майчин дом"  Резултатите обаче не бяха никак обнадеждаващи!Насочиха ме и към прословутата д-р Мазнейкова, до която аз така и не можах да се добера, но това което чух какво се прави в Бг при случаи като моя изобщо не ми хареса!С две думи ставаш "опитно зайче" и най-лошото е, че няма гаранция и за моя живот!И така напълно отчаяни разбрахме, че в чужбина имат специални клиники в които има апаратура с която се следи състоянието на жената постоянно!Та затова сега сме се запътили  към Канада!Дано успеем!Пиша всичко това, за да може жените които имат същатата несъвместимост със съпрузите си да не отминават този въпрос с лека ръка, а още отначало да си правят изследвания не само в 3, 5 и 8 месец, ако могат всеки месец, за да не се стига до такива неприятни меко казано резултати!Извинявайте ако съм ви депресирала със моя постинг!Пожелавам късмет и щастие на всички бъдещи и настоящи майки!И последно изпращам на всички ви много положителна енергия!

# 20
  • Мнения: 920
Госте моля те опиши по-подробно проблемите, или поне тези които БГ медиците са установили. какво имаш предвид под "опитно зайче". Разпитван те така живо, защото ние с моят съпруг сме същата комбинация. До сега това което аз знаех е че - да проблеми може да има, да...най-лошото до което се стига е пълен кръвообмен на бебето веднага след раждането, но ти направо ме уби с това ходене в Канада заради този проблем.

Много се надявам да имаш малко време и да ми опишеш по-спокойно и подборно (до колкото ти се говори за това  естествено) какво ти се е случило.

Благодаря. Желая ти успех!

# 21
при изследванията се оказа, че приятелят ми има кръвна група А2-. лекарят си беше направо учуден, че е с такава група. преди да ме попита аз каква група съм, ми каза да внимаваме с бебето, но след като му казах, че и аз съм А1-, той каза "добре тогава".

# 22
гостът - novalexa Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 23
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Аз съм с кръвна група А"-", а мъжът ми О "+". Можете да си представите какви притеснения имах по време на първата бременност. За щастие всичко беше наред - нормално износих дъщеря си. Тя се роди с моята кръвна група, но RH-то на баща си и на мен ми сложиха една инжекция в д-то. Миналата година отново забременях, но в края на 2-я месец направих спонтанен аборт. Така и не разбрах дали съм образувала антитела, никой не ми каза нищо, но пак ми биха инжекция.
novalexa, ако ти си гостът и смяташ да идваш в Канада, защото смяташ, че тук ще те следят по-добре - не се надявай много. Аз живея в Канада вече 3-та година и точно тук ме изписаха от спешното с контракции на по през 2 минути и то след като стана ясно, че правя спонтанен аборт. Единственото, което направиха в спешното е да ми направят пълна кръвна картина. Докторът ми каза, че е наложителен видеозон, но тъй като те нямали (всичко това става в най-голямото спешно в Онтарио), ми запази час за следващия ден на обяд в специализирана клиника. Да но на другия ден сутринта аз изхвърлих зародиша в къщи сама Cry . Потресена съм как не се направи никакъв опит да се спаси бебето ми и как изобщо ме пуснаха да си ходя при силен кръвоизлив и контракции. Чувала съм, че при спонтанен аборт се пият антибиотици, но на мен никой не ми изписа нищо, нито пък ме предупредиха, че не трябва да забременявам в следващите 6 месеца.
Сега с мъжът ми сме решили пак да работим по въпроса за бебче (от другия месец) , но аз за разлика от всички вас се притеснявам не кога ще забременея, а дали ще имам късмета да си износя бременността.

# 24
  • Мнения: 920
Sneji съжалявам за това което си преживяла. По принцип тук има много момичета с подобна история (за съжаление). Не губи надежда.

# 25
Както ме помолихте, ето давам повече подробности!
Парво искам да кажа, че най-вероятно всичко това се случи поради факта, че имам един аборт!Макар че според някои гинеколози това не е основната причина!като писах, че се чувстам като опитно зайче, имам предвид, че всичко кето ми предложиха в Майчин дом, беше по скоро в смисъла : ами ще видим, ами то само един доктор може да ви помогне и то ако може, т.е. д-р Мазнейкова и от сорта глупости и накрая ми казаха ами дължите ми 20лв.Не искам да споменавам имена, но говорих с лекарка която има прякя връзка с Мазнейкова и която работи в Мачин дом!Излезнах си толкова отчаяна и огорчена, че не исках повече кракът ми да стъпи там!Не знам дали в Канада ще ми дадат 100% гаранция, но поне ще опитам!За Германия и Франция знам със сигурност,че хората полагат максимални усилия да се справят с такива случаи, но там ще трябва да отида на собствени разноски, а това не са никак малко пари!Може би ще се наложи при една следваща бременност да съм в болница почти през цялото време!В Канада поне ще имаме шанса и да работим и по този начин да се покриват някои от разходите!Знам, че ще ни е страшно трудно, дори повече отколкото си представям, каквото е писано да стане, то ще стане по един или друг начин!Важното е човек да не губи надежда и да има търпение!Пък каквото сабя покаже! Wink Съжалявам ако са ми объркани мислите, но те са толкова много в тази посока, че понякога ми е трудно да ги подредя в глата си!
Поздрав от мен Grinning

# 26
  • Мнения: 920
Желая ти успех!

# 27
Не знам защо не ми излиза ника, а и вместо него пиши ГОСТ!Някой може ли да ми каже, защо така се получава?Регистрирах се под ник - lubov, а нещо не се получава! Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 920
Ами зависи от много неща - например далъ със сигурност си направила регистрацията както трябва, дали си пишеш паролата преди да влезеш, дали нямаш програма на РС-то, която да ти блокира достъпа до рязни сайтове поради съображения за сигурност.

Тъй тъй ти пиша отново - да те помоля пак за разяснение - защо ще заминавате вече разбрах, но....(извинявам се ако ти е мъчително да говориш за това - ако е така не ми отговаряю) - дефакто каква причина ти констатираха - антитела срещу бебето ли? Какво те посъветваха за следващи бременности?

# 29
  • Мнения: 4 621
Здравей, извинявяй за намесата и от моя страна, но аз също съм RH- а мъжът ми RH+. Имам 1 аборт, след които ми биха инжекция (не знам името) точно заради отрицателната кръвна група и за да няма проблем при следващи бремености.
На теб след аборта правили ли са ти нещо, били ли са ти нещо за да нямаш проблеми следващата бременост.
Извиняваи , сигурно не ти е лесно само да те засипваме с въпроси, ама като прочетох това, напрово не можах да се стърпя

# 30
  • Мнения: 920
Simona знам че не питаш мен (или мен питаш?) ама на мен никой нищо не мчи е бил...а знаеха че съм Rh- (доктори..... Imp ).

# 31
  • Мнения: 4 621
Ами принципно питах "госта" да.
А Тиа ти като казваш че не са ти били нищо какво маш предвид. Извини ме може би съм пропуснала, но ти имаш ли аборт или раждане, защото такава инжекция се бие само след едно от тях, именно за да се избегнат проблемите следващия път.

# 32
  • Мнения: 920
Имам аборт, но не спонтанен.

# 33
Е сега вече разбрах как става влизането!Благодаря!
Сега отговарям! След аборта, доктора ми каза, че е хубаво да си бия инжекция анти - д - гамаглобулин, но да ви кажа честно тя струваше около 150лв.!Съответно не я купих, но ако знаех само какво ще ми коства това, на заем щях да ги взема, но щях да си я бия!Е, все пак тогава се допитах и до други доктори и те ме успокоиха тогава, че не било задължително!И така последствията вече ги знаете и вие!Сега вече съм изградила антитела и....остава само надеждата, че следващия път или бебето ще има моят резус фактор или докторите този път ще се погрежат по добре за мен!Но аз вече знам и какво да изисквам от тях, нали!Само искам да ви кажа, че увреждането на бебето ми е започнало още от 6 месец, а никой не го видя!А, уж ходих на видеозон при светила......!Какво повече да кажа! И все пак : Да се усмихнем! Grinning

# 34
  • Мнения: 920
Благодаря ти много. Сега вече те разбрах. Но имам добра новина за теб - в Плевен в клиниката по репродуктивна имунология се прави имунотерапия и до колкото знам антителата се изчистват напълно (така поне мисля). До колкото знам след 10 август ще забаротят с пълна сила - та може би не е лошо да отидеш на една консултацийка там. Иначе в София в различните лаборатории също се правят изследвания за въпросните антитела (антифосфолипидни им е името). Мисля...че може и да ти спестим ходенето н Канада  Grinning .

На http://www.zachatie.org ще намериш разни статии.

# 35
  • Мнения: 4 621
Да и аз съм по същия начин.
При мен при изследванията които ми направиха преди аборта се установи че съм - кравна група, и дори се наложи да изчакам и да си платя за въпросната инжекция, която ми биха. Обясниха ми, че е задължителна , за да не изградя антитела и да нямам проблеми с втора бременост,
Ти сигурна ли си, че не са ти правили нищо, аз доколкото знам е задължително.......

# 36
Много благодаря на всички за подкрепата!Със сигурност ще си направя едно изследване преди да тръгнем за Канада!Едва ли ще се откажем от заминаването!Колелото се е завъртяло вече и връщане назад няма!Пък и ние не искаме! Grinning Стискайте ни палци за интервюто на 27.09.2004г!

# 37
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ще стискам палци! Дано Канада да ви е на късмет!
Изпращам ти лично съобщение.

# 38
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Здравейте, аз родих преди 3м прекрасна дъщеричка. Аз съм кр.група А1-, съпругът ми е О+, дъщеря ни се роди 0+ като баща си. Първа бременност ми  е, ходих на изследвания само в 8месец /за антитела/ и всичко беше наред. Докторът ме предупреди че най-лошият вариант при раждането ще е бебето да изкара по-силна жълтеница. Е това не се случи, даже изобщо не е карала жълтеница и ни изписаха на втория ден. Но и на мен ми биха инжекция в д-то, до 72ч. след раждането, за да няма риск при следваща бременност.

Общи условия

Активация на акаунт