Кръвна група и резус фактор

  • 52 502
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 920
Simona знам че не питаш мен (или мен питаш?) ама на мен никой нищо не мчи е бил...а знаеха че съм Rh- (доктори..... Imp ).

# 31
  • Мнения: 4 621
Ами принципно питах "госта" да.
А Тиа ти като казваш че не са ти били нищо какво маш предвид. Извини ме може би съм пропуснала, но ти имаш ли аборт или раждане, защото такава инжекция се бие само след едно от тях, именно за да се избегнат проблемите следващия път.

# 32
  • Мнения: 920
Имам аборт, но не спонтанен.

# 33
Е сега вече разбрах как става влизането!Благодаря!
Сега отговарям! След аборта, доктора ми каза, че е хубаво да си бия инжекция анти - д - гамаглобулин, но да ви кажа честно тя струваше около 150лв.!Съответно не я купих, но ако знаех само какво ще ми коства това, на заем щях да ги взема, но щях да си я бия!Е, все пак тогава се допитах и до други доктори и те ме успокоиха тогава, че не било задължително!И така последствията вече ги знаете и вие!Сега вече съм изградила антитела и....остава само надеждата, че следващия път или бебето ще има моят резус фактор или докторите този път ще се погрежат по добре за мен!Но аз вече знам и какво да изисквам от тях, нали!Само искам да ви кажа, че увреждането на бебето ми е започнало още от 6 месец, а никой не го видя!А, уж ходих на видеозон при светила......!Какво повече да кажа! И все пак : Да се усмихнем! Grinning

# 34
  • Мнения: 920
Благодаря ти много. Сега вече те разбрах. Но имам добра новина за теб - в Плевен в клиниката по репродуктивна имунология се прави имунотерапия и до колкото знам антителата се изчистват напълно (така поне мисля). До колкото знам след 10 август ще забаротят с пълна сила - та може би не е лошо да отидеш на една консултацийка там. Иначе в София в различните лаборатории също се правят изследвания за въпросните антитела (антифосфолипидни им е името). Мисля...че може и да ти спестим ходенето н Канада  Grinning .

На http://www.zachatie.org ще намериш разни статии.

# 35
  • Мнения: 4 621
Да и аз съм по същия начин.
При мен при изследванията които ми направиха преди аборта се установи че съм - кравна група, и дори се наложи да изчакам и да си платя за въпросната инжекция, която ми биха. Обясниха ми, че е задължителна , за да не изградя антитела и да нямам проблеми с втора бременост,
Ти сигурна ли си, че не са ти правили нищо, аз доколкото знам е задължително.......

# 36
Много благодаря на всички за подкрепата!Със сигурност ще си направя едно изследване преди да тръгнем за Канада!Едва ли ще се откажем от заминаването!Колелото се е завъртяло вече и връщане назад няма!Пък и ние не искаме! Grinning Стискайте ни палци за интервюто на 27.09.2004г!

# 37
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ще стискам палци! Дано Канада да ви е на късмет!
Изпращам ти лично съобщение.

# 38
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Здравейте, аз родих преди 3м прекрасна дъщеричка. Аз съм кр.група А1-, съпругът ми е О+, дъщеря ни се роди 0+ като баща си. Първа бременност ми  е, ходих на изследвания само в 8месец /за антитела/ и всичко беше наред. Докторът ме предупреди че най-лошият вариант при раждането ще е бебето да изкара по-силна жълтеница. Е това не се случи, даже изобщо не е карала жълтеница и ни изписаха на втория ден. Но и на мен ми биха инжекция в д-то, до 72ч. след раждането, за да няма риск при следваща бременност.

Общи условия

Активация на акаунт