В глада ли е истината?

  • 846
  • 12
  •   1
Отговори
За последния месец и половина опитах какви ли не диети и въпреки всичко само някакви си -5\6 кг  е да ама това е след 10дни плодове,4 дни търманд и още 5-6 различни диетки   smile3511 а и да не забравя луната... Направо съм отчаяна, преди за същия глад бих слалила поне 10кг... Rolling Eyes На 18 години съм  дали е от възрастта?
Май само в глада е истината! Смятам няколко дни Търманд,че с него поне свалям и после ГЛАД тоест само течности,от време на време някой плод или нещо дребно....толкова се борих да не стигна тази анорексична диета на приятелките ми....но не виждам изход  Cry  Висока съм 165см и съм 62кг  newsm45 smile3514 а моето си тегло е мижду 47-50кг напълнях след много проблеми и стрес..... Извинете че ви занимавам  Embarassed но вие сте последната ми надежда...има ли изход?

# 1
  • Мнения: 53
otchaqna, по принцип колкото по-плавно сваляш килограми, толкова по вероятно е да не си ги върнеш след това. Така даваш време на организма да свикне с новото тегло.
Така че недей да се стремиш към бързо и драстично отслабване, щото след време килограмите може да се възстановят, че да стане и по-зле.

Постави си някакъв по-реален и по-дълъг срок, примерно 1 година или половин година и го давай по-полека. Яж зеленчуци на воля, плодове за предпочитане само сутрин и така...  Peace
 
 

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
На 18г. свалих за месец и половина 11кг. с диетата на Елизабет Тейлър, режима е хранене през 2 часа.
От тогава, всяка следваща година свалям все по трудно.
През тези години разбрах едно, че глада не е решение за сваляне на килограми. С глад и диети, се сдобих с колит и гастрит.
Храни се по-често с по-леки храни, не спазвай диети, а си направи твоя диета, не гладувай, пий много течности, не се храни след 19ч., спортувай или ходи пеш.

# 3
  • Мнения: 13 512
Естествено,че проблемът не е в годините. Всеки следващ път се отслабва все по-малко и по-трудно,защото организмът  се стресира от всяка диета и минава в икономичен режим. И аз миналата година свалих 16 кг. за 6 м, от които 10 за 2, но ....зимата си върнах половината и сега за 6 месеца съм свалила 3 кг! Така че хвани една  диета и бъди упорита докрай.Сменяйки диетите още повече стресираш организма и накрая ще започнеш да качваш т всяка хапка.

# 4
  • Мнения: 3 376
Така че хвани една  диета и бъди упорита докрай.Сменяйки диетите още повече стресираш организма и накрая ще започнеш да качваш т всяка хапка.
Peace

# 5
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Спортувай и се движи повече.С тези диети само ще си развалиш стомаха. Избягвай хляба и колкото можеш по-малко сладки неща яж. Peace

# 6
10х момичета  Peace Днес се бях отчаяла,но сега съм по-добре  Mr. Green А  аз обикновено сменям диетите,не съм на 1 повече от 5 дни,защото само първите дни свалям и после не виждам смисъл,нямам стимул да продължа  Rolling Eyes Явно там ми е грешката!

# 7
  • Мнения: 221
Това. което си написала е все едно, че аз съм го писала. Аз съм опитала почти всичко и повярвай ми с анорексичната диета (пълен глад) няма да постигнеш нищо. Ще ти кажа, какво ми обясни един приятел, който е много наясно с  диети, хранене, спорт и всичко в тази област. Няма да го цитирам за да не сбъркам, но той ми каза, че при пълен глад организма започва да изхвърля водата и енергията в мускулите (т.е. до колкото разбрах това ти е силата) и тогава се свалят много бързо 5-6 кг., които в последвалия нормален режим на хранене се възстановяват почти веднага. Затова обикновено при започването на диета се свалят първите дни повече кг. Аз гладувах 3 седмици (от почти пълен до пълен глад), първата седмица - 4, втората -2, третата - нищо!, Изгубените 6 кг си върнах за една седмица нормално хранене. След дългото гладуване имах проблем с здравето, а щях да имам и друг по сериозен здравословен проблем, ако не беше момиче от форума, което много ми помогна да осъзная какво става и да спра навреме. Моят съвет към теб, които беше и съвет на гореспоменатия прител към мен е да се движиш повече, да се храниш нормално (от всичко по малко) и в определени часове, а не безразборно. Това преди ми звучеше безрезултатно, но след като прочетох доста по темата ми се струва логично.
Откакто спазвам има резултат. Бавно и славно. Ти си на 18, аз на 28, при теб ще се получи по-бързо, отколкото при мен и по-бавно отколкото ти се иска. Важно резултата да е траен. МИСЛИ ПОЗИТИВНО!

# 8
Мила незнам дали си чувала за това да си лееш коршум или да си пускаш кръв от езика много помага.Аз ги правя и двете,ако искаш повече инфо пиши на лични.

# 9
  • Мнения: 630
Мила незнам дали си чувала за това да си лееш коршум или да си пускаш кръв от езика много помага.Аз ги правя и двете,ако искаш повече инфо пиши на лични.
#Crazy

# 10
  • Мнения: 1 455
не, истината не е в глада и определено момичетата по-горе са ти дали много добри съвети, така че е излишно да се повтарям. Само не съм съгласна с didka18, ама може и аз да не ги разбирам тези работи  Confused

# 11
  • Мнения: 663
Мила незнам дали си чувала за това да си лееш коршум или да си пускаш кръв от езика много помага.Аз ги правя и двете,ако искаш повече инфо пиши на лични.

Не намирам никаква логика в това,което си написала #Crazy

# 12
  • Мнения: 90
Повече движение и разделно хранене.Помага много. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт