Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
Здравейте, мами!   bouquetСлед месец и малко ми предстои раждане. Незнам как сте вие, но мен постоянно ме избиват някакви паранои и по-точно по отношение на токсоплазмозата. Признавам, че май съм вманиачена.........охххх ама какво да направя? Много обичам животните. Живея цял живот с котка. В момента също имам не постоянен, но чест контакт с котката на майка ми, която никога не е прекрачвала прага на врата. Правих си две изследвания за токсоплазмоза и двете отрицателни, сега чакам резултатите от трето. Изчетох всички линкове из форума за токсоплазмозата. Whistling
Моля, кажете ми ако сте чували за случаи за токсопалзмоза, и доколко опасно е в последните месеци. Чесно казано от прочетеното в нета, само ми настръхва косата. Оффффф нещо по успокояващо няма ли? Cry
Да си призная, май ми трябва малко успокоение и да си гледам бременността.  EmbarassedАма пусти хормони май съм се вманиачила.

# 1
  • София
Опасна е през цялата бременност.Мисли за детето си,а не за котката,ограничавай контактите си с нея.Аз не бих рискувала здравето на детето си заради една котка.

# 2
Спокойно, и аз се бях шашнала по таз тема, въпреки че нямам котка а куче. Но щом цял живот си живяла с котка, значи си я преболедувала и имаш антитела..
А и щом изследванията са ОК, не виждам защо се тормозиш допълнително.
Не се притеснявай всичко ще е наред с бебока  Peace
.. и спри с четенето, че ще се "разболееш" от куп глупости докато родиш. Знам го туй и аз бях така  Rolling Eyes Бременей си спокойно, за да е спокоен бебока като се роди  Hug

# 3
  • Самоков
 Възможно е да си развила имунитет срещу токсоплазмозата щом цял живот си с котка.
Котешките изпражнения може да съдържат паразита Протозоа, който причинява токсоплазмоза.
В края на бременността плацентата става по-пропусклива, но пък последиците не са толкова сериозни.
 Ако си миеш ръцете , след като си галила котката и не се докосваш до котешката тоалетна  едва ли има риск от зараза.
 И аз живея цял живот с котка, а през бременността си се шашках от какво ли не. От хормоните ще да е.
Пожелавам ти всичко да е наред.

Последна редакция: нд, 13 авг 2006, 13:08 от Mimi_baby

# 4
И аз като тебе се бях ошашкала  Crazy Споко, след като сме от една порода - т.е. котколюбиви и лекарката ми и ветеринарния лекар на котката ми каза, че 100% сме го изкарали още като деца. След като от дете си имала чест и любвиобилен контакт с котки  Wink, то няма как да ти се е разминало тогава та сега да хо прихванеш.
Виж какво, не можеш да придвидиш всички рискове и възможности. Не мисли за това и вярвай, че всичко с бебето ще е наред. Нали знаеш - каквото ни е писано. Стискам ти палци за леко и безпроблемно раждане на здраво и хубаво бебче. Praynig

# 5
  • София
Здравейте.Аз живея с котка от както съм станала на 4 години,значи 22 години си имам котки и смятам ,че отдавна съм преболедувала тази болест и имам имунитет.Но все пак смятам утре на консултацията да кажа на гинеколожката да ми пусне едно изследване за всеки случай.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт