Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Sorry за латиницата, но искам бързо мнение по въпроса и не ни се губи време в търсене на червени букви.Получих тел. обаждане от доцент Рачев , който ми предложи да ме включи в програма за лечение на ендометриоза с америк. лекарство, което все още не е на нашия пазар.Веднъж вече съм лекувана със Золадекс преди 2 години, но заболяването отново се прояви. Искам да знам дали някоя от вас знае нещо за др. Рачев, той завежда АГ отделение в Окр. болница, София и какви са плюсовете и минусите на едно подобно експериментално лечение.

Цитат
Sorry za latinitsata, no iskam burzo mnenie po vaprosa i ne ni se gubi vreme v tursene na 4erveni bukvi.Polu4ih tel. obagdane ot dotsent Ra4ev , kojto mi predlogi da me vklju4i v programa za le4enie na endometrioza s amerik. lekarstvo, koeto vse o6te ne e na na6ia pazar.Vednug ve4e sum lekuvana sas Zoladeks predi 2 godini, no zaboliavaneto otnovo se projavi. Iskam da znam dali niakoia ot vas znae ne6to za dr. Ra4ev, toj zavegda AG otdelenie v Okr. bolnitsa, Sofia i kakvi sa pljusovete i minusite na edno podobno eksperimentalno le4enie.

Последна редакция: нд, 13 авг 2006, 13:36 от Сънчи - Пънчи

# 1
  • София
За доктора нищо не мога да кажа, дано някои се включи. За експерименталните лекарства знам, че могат и да помогнат, но могат и да доведат до по-сериозни последствия.
Консултирай се и с други медицински работници  и първо помисли преди да решиш.
А най-честното ми мнение  е-само в краен случай лечение с експериментално лекарство.
Но то си е мое виждане по въпроса.
С мъжа ми много често сме обсъждали този въпрос, защото свекърва ми се лекува с такова лекарство - е на нея и действа добре, но на други пациенти е дало странични нежелани ефекти.

Последна редакция: нд, 13 авг 2006, 10:38 от Дара

# 2
  • софия
Доц.Рачев е известен в областта си гинеколог-ендокринолог. До преди две години беше зав.отделение в МД, но врятърът на промяната отвя него и някои други специалисти.
Проучи името на лекарството и се разрови в нет-а.
Питай какво ще е проучването- двойно сляпо с плацебо медикамент или по друга схема.
Реално няма какво да губиш, проследяването е желязно, а при поява на странични ефекти- те биват документиране и неутрализирани.
Освен това винаги можеш да спреш и да се откажеш.

# 3
  • Пазарджик
Аз също бих проучила първо за други случаи.За лекарят незнам нищо.
Успех!

# 4
  • Варна
Аз на твое място не бих експериментирала, ако ми се наложи, дай Боже не, бих заложила пак на Золадекса

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт