Помощ - колики!

  • 1 591
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Моля ви, кажете при вас колко време продължиха коликите? От 15-тия ден има ужасни колики. Сега е на 50 дена и от няколко дни се усилиха, най-вече по време на хранене е някакъв ад- реве до засинявяне, като се успокои заспива дълбоко и не мога да го нахраня.Междувременно давам капки Инфакол преди хранене и 2 ч.л. отвара от копър, но май вече не действат. Много се мъчи горкото и незнам как да му помогна.

# 1
  • Мнения: 1 294
Ние сме на Саб Симплекс и  не са жестоки  коликите, даже се чудя дали въобще има такива.
Дано не се мъчи скоро детенцето Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
При нас точно Инфакола помогна, от два дни нямам вече и тя се мъчи зверски Sad, пробвах всичко преди това - Саб ,Еспумизан, Бейбинос...нищо не ни помогна Confused
Ти колко Инфакол си дала до сега? При нас от първото шише има ефект, но за съжаление свърши.

Последна редакция: сб, 12 авг 2006, 23:36 от Буболина

# 3
  • София
  • Мнения: 1 802
Ние преборихме коликите с капки Еспумизан, аз пиех същото, но на таблетки, спазвах строга диета. В критични моменти му топлех с ютията една пеленка и му я слагах на коремчето, така го гушках. Пиех и чай от копър, за да го приема и той чрез кърмата.

# 4
  • Мнения: 122
Не искам да те разочаровам Kerry , но детето има ли колики нищо не помага.Моя син имаше колики от 20-тия ден до 3 месеца. Плачеше от 9 до 21 часа без да спре. Какво ли не съм давала , нищо не помага.

# 5
  • Мнения: 1 288
имахме колики около 3 седмици, до средата на втория месец. най-добре й действаха сабсимплекса. доколкото знам на различните бебета различно действат капките. пробвай със саб, с бейбинос, с еспумизан. по 15 капки преди всяко хранене. няма опасност от предозиране. моята красавица не пиеше никакви течности освен кърма. но ако твоето бебче пие, давай му отвара анасон, ако копърът не действа. изпитан начин да му облекчиш коликите е да пуснеш сешоара да работи. от самия шум се успокояват. може и да насочиш струята за малко към коремчето му да го затопли. също така слагай длан на коремчето или топла кърпа. топлото намалява болките.
но знай, че каквото и да направиш, те просто трябва да се изтърпят. универсално лекарство няма. пожелавам ти при вас да траят малко дни!   bouquet

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето дете беше с адски колики до края на 4-ия месец, но никакви капки не помогнаха.

# 7
  • Мнения: 1 910
До като навърши 4 месеца.
Много тежко ги изкара. Само един екстракт от копърови семена пооблекчи положението, но пак беше тежко. Всичко останало, което пробвахме не помагаше. Понякога в най-тежки кризи сме го къпали. Това също понамаляваше интензивността. Но ние ползваме tummy-tub (нещо, като кофа) и в него бебетата се отпускат, загряват. Пък и обесняват, че като са потопени така се чувстват, както в корема на майка си...уф, разбирам те напълно. Аз плачех с него понякога, защото се чувствах ужасно безпомощна, че не мога да облекча болките му. Явно някои деца ги карат по тежко и просто трябва да ги израстат...
Дано при вас минат бързо!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 758
Пробвахме
- чай от копър, гюзум, анасон;
- капки Еспумизан, Саб Симплекс, Бейбинос;
- топъл компрес с вода и ракия, затоплена с ютия кърпа;
- спане по корем;
- внимавах какво ям.
Накрая пробвах с хомеопатия, но беше към края на третия месец и не мога да гарантирам, че успокоението е било от тях (успокоение, а не премахване). В промеждутъка от 5-10 дена, когато и не и давах кристалчета, пак стана ужасно.
На някои деца им помага да са леко присвити (напр. в шезлонг).
Топлото и носенето по корем помага малко наистина. Моята невероятна великолепница само така заспиваше и като ми изтръпнеше китката и посегнех да я обърна пак огласяваше цялата къща.
Знам, че не е никакво успокоение, но скоро ще мине. И аз съм плакала с нея и хем ми е идвало да избягам, хем не исках да я дам на никой друг, защото като ревеше в нечии други ръце ми ставаше още по-жално.
После започват да минавт пустите колики, бебето започва да се усмихва по-често и малко по малко даже се забравя.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Аз съм най-доволна от Бебинос!И с двете само те ни успокояваха  Praynig

# 10
  • Мнения: 287
Райчо имаше колики до третия месец първо бяхме на капки Еспумизан,после като спраха да действат преминахме на капки Бейбинос. И двете му помагаха.

# 11
  • Мнения: 1 284
аз съм доволна от Бейбинос кремче което се маже по коремчето Peace

# 12
  • Мнения: 8 242
Нас ни хванаха на дърти години.. преди няколко дни. Давам Бейбинос и определено го успокояват. После спи като къпан  Crazy
А пък ако мнооого плаче - в банята - ей там един час с топло душче на коремчето и почва да се смее и да гука  Blush

# 13
  • Мнения: 106
Аз й давах Саб Симплекс и чайче с копър или анасон, но май нямаше ефект. Много помагат затоплени кърпи на коремчето, вземи мъничето на ръце, но коремчето да е към дланите ти - тази поза я нарекохме "маймунче на клонче", приспивай го на гърдите си пак по коремче. Така не минават, но поне понамаляват и бебето се успокоява. Една позната с 3 деца ми каза, че ползвала сешоар за затопляне на коремчето  Rolling Eyes вместо кърпи. Успех

# 14
  • гр. софия
  • Мнения: 190
и двете ми деца нямяха колики-бяхме на изкуствено хранене и вместо вода в АМ слагах вода от изкиснати овесени ядки. така не се запичаха и всичко беше ок. не съм го съгласувала с л. лекар, но пък те не са вредни - напротив хранителни са. не съм давала никакви капки не са имали колики и двете са ми били спокойни бебета. дано съм била полезна.

Общи условия

Активация на акаунт