Повишена утайка+завишени левкоцити?

  • 8 379
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Знам,че на този въпрос най-добре може да ми отговори лекарят ми-при него съм утре-но бих искала да чуя от вече родили мами имали ли са случаи на повишена утайка и левкоцити?Особено ще се радвам на отговорите на мами-лекарки.утайката ми е малко над 30,левкоцити-15,3.За справка-не съм хремава,не ме боли гърло, нямам сърбежи,парения влагалищни=даже и течението май леко понамаля.Само дето ходя доста често до ВЦ-но това си  е нормално,все пак?

# 1
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Не съм лекар, но това което ми каза моя лекар когато бях бременна беше следното. Утайката е нормално да е малко ускорена при бременност, за левкоцитите че ако не са двойно над нормата, не е проблем, или това може да показва лека инфекция в организма.

# 2
  • Мнения: 5 370
И на мен така ми каза,когато му звъннах по ГСМ-цитирах и стойността,той каза "няма проблем,във вторник нали ще се видим и разгораряме".

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 788
Интересно, че и аз го имам този проблем. Мен ме пращаха в ХЕИ да нося стерилна урина за изследване, но нямаше нищо. От октомври месец все съм си с повишени левкоцити и ускорена утайка. Чудя се какво ли ще да е....

# 4
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Coeur
утайката ми е малко над 30,левкоцити-15,3.


Не се притеснявай, моята утайка е 35. Това е съвсем нормално за бременни. Кръвната картина на бременните се различава доста от тази на другите здрави хора.  Wink

# 5
  • Мнения: 934
Отговарям като лекар Wink
Напълно нормално е! Споко!И други кръвни показатели могат да са повишени до определени стойности и ако няма клинични белези за възпалителен момент се приема за нормално състояние!
Поздрави!

# 6
  • Мнения: 4 414
ето какво извадих от сайта на Цибалаб:
"Физиологично умерено ускорена СУЕ се наблюдава при бременни жени от третия месец на бременността до втора - трета седмица след раждането. Пробата е неспецифична, не е спешен показател."
Споко:)

# 7
Аз съм в пети месец и моята утайка е 37. Моят доктор каза, че до 50 е нормално при бременни. Същото пише и навсякъде в интернет. Що се отнася до левкоцитите, може би е добре да има допълнителни изследвания. Мери си температурата следобяд в продължение на няколко дни. Ако е над 37,3-37,4 кажи на доктора. Сигурно ще ти каже, че е от повишения прогестерон, но все пак му спомени. Само не се нервирай! Спокойствие!

# 8
  • Мнения: 5 370
Ами да си го кажа вече-нямало проблем.Даже и вчера Емилия Казълова на училището на 9 месеца ми каза,че ако не са двойни показателите-лошо нема!!!!Снощи понеже бях на редовния си преглед,та...показах резултатите на чичо доктор:))

Общи условия

Активация на акаунт