Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте, искам да попитам, тъй като ми закъснява от  известно време и си правих два теста за бременност и двата се оказаха отрицателни, а ми се гади и ми е подут коремът и гърдите, как се прави кръвен тест и колко струва, както и за колко време стават резултатите. Също така след кой ден от закъснението е опасно в случай на извънматочна бременност да се получи кървене в корема. Имам напредвид кога трябва да отида на гинеколог за да може със сигурност да диагностицира има ли бременност и къде е ако я има? Последният ми цикъл беше на 7 юли, не се пазихме на 14 юли.
Цитирай

София

От къде си?
Инче кръвен тест могат да ти направят във всяка лаборатория. Ако цикълът ти е 28 дни, то вече може да идеш на лекар.
Колко ти е закъснението?
Цитирай
Аз съм от Велико Търново, тук имаме лаборатории, но се интересувам от къде се взема кръв за този тест, колко време се изследва за да разбера резултата. Закъснението по мои сметки е 8 дни.
Цитирай

София

Кръв се взема от вената и резултат трябва да имаш още същия ден - става в рамките на 2-3 часа обикновено

С това закъснение ако бях аз щях хиляда пъти да дъм отишла на лекар Very Happy

Късмет и кажи после какво е станало Peace
Цитирай

ГОре на черешата...

Кръв се взема от вената и резултат трябва да имаш още същия ден - става в рамките на 2-3 часа обикновено

За съжаление тестът не се работи в Търново,а го изпращат в София и обикновено резултатът се връща на 3-тия ден/смятай 3 работни дни/
Аз го правя в СМДЛ Медика - това е в Поликлиниката, ул. Марно поле 21.Тел. 61 41 61. Цената е 14,50/включва и таксата за вземане на биол.материал. Кръв се взема от вената.
Успех  bouquet!
Цитирай
А на някой случвало ли му се е да има отрицателен тест за бременност и извънматочна такава?
Цитирай

софия

А на някой случвало ли му се е да има отрицателен тест за бременност и извънматочна такава?
при всяка бременност- вътре, извън маточна и мола, вЧХГ тестът се позитивира
Цитирай
Аз имам предвид дали уринарен тест би показал положителен тест в случай на извънматочна бременност?
Цитирай

София

Да, хормонът си е там независимо дали плода е в или извън матката
Цитирай

София

Здравейте,
На мен ми се е случвало.. 2 отрицателни теста за бременност (на 5ти и на 10ти ден от закъснението), но като се има в предвид че съм имала поликистозни яйчници и нередовен цикъл в следствие от това чак на 20тия ден от закъснението репих да ида на лекар... Оказа се че съм бременна в 5-та седмица.. а очаквах пак някоя кистичка по яйчника да ми забавя цикъла... Много се зарадвах макар и непланувана бременност и много изненадваща, но не задълго.. В последствие от неправилни съвети на лекари и големите специалисти в Шейново направих спонтанен аборт. Възможно е и да не са виновни, но не смятам че отношението с което се отнасят към пациентите, които не си плащат трябва да бъде такова...

Да не се изместваме от темата обаче... При отрицателен тест е възможна бременност.. при това съвсем нормална.. Аз съм жив пример затова.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.