Херпес Зостер

  • 19 049
  • 28
  •   1
Отговори
Имам въпрос свързан съсъ симптомите,който са характернин за това заболяване.На баща ми днес лекаря му постави диагноза Херпес Зостер.Има много голям обрив по гърба и корема,поддържа температура вече от 5 дни.Четох в един сайт че херпесът може да не мине и 3 месеца.Това значи ли че тази температура ще си остане докато херпесът не мине изцяло? #Crazy

# 1
Моля ви никой ли не се е сблъсквал с тази болест  Cry

# 2
  • Мнения: 220
По принцип симптоматиката може да продължи много дълго време, тъй като се касае за варицела-зостер вируса, който персистира в едни специални нервни образувания, образно казано там той си спи и при стрес или намалена имунна защита той се активира и предизвиква заболяване. Лечението му включва витамини от групата В, ацикловир и лекарства за температурата.

# 3
  • Мнения: 2 550
Температурата ще спадне, споко.
Изписа ли му лекараства?
П0очне ли да пие лекарства и да се маже с кремче за обрива, ще се оправи (на мен ми мина за около 2 седмици, но температурата ми спадна на 5-6 ден някъде)  Peace

# 4
  • Мнения: 1 942
Моя баща също има същото заболяване.  Cry Измъчи се.. единия херпех изчезне и айде друг се появил. Има ваксина и тя малко подобри нещата. Доколкото знам Аквасорс и Хербалайф също предлагат някаква помощ. Надявам се бързо да се възстанови и рядко да го усеща.

# 5
Благодаря много за отговорите Hug Изписаха му Б12 и крем да маже обрива.Дано скоро се оправи  Praynig

# 6
  • Мнения: 2 550
Само това ли му изписаха?
Аз изпих една кофа лекарства  newsm78

# 7
Да,само това.Можеш ли да споделиш какви лекарства ти си пила?

# 8
  • Мнения: 2 550
ацикловир (това го пиех май рпез два часа  newsm78), фелоран, имаше още едно лекарство, което не помня и крем за мазане

# 9
Благодаря за отговора Hug Явно трябва да се консултираме с друг лекар

# 10
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Хронична варицела (shingles) е много болезнена и упорита, ако не се вземат мерки. Трбва да се пият ацикловир или зовиракс и да се маже с мехлем. Интересно е че вируса се обостря освен от стрес и от присъствието на аминокиселината аденозин в храната, най-често обострянето е след ядене на ядки - бадеми, фъстъци. Много добре действа мазането с мехлем със съдържанието на лизин (Lysine) - друга основна аминокиселина, важна за усвояването на В витамините. Има го и на таблетки. От храните най-много се съдържа в соя, бобови, леща, аспержи, кимион, спанак, киноа, амарант.
Лизин помага и за обикновен херпес, още щом се усети характерното боцкане по устната се намазва с мехлема, херпеса е много малък и изчезва бързо, появите се разреждат.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 87
Аз страдах бременна в 8 месец от Зостер.Много се притесних за бебето,добре че беше в края на бременноста.След раждането гледаха бебо за последствия и слава богу няма.Големи болки са.Не можех да мигна вечер така ме болеше гърба.После като взеха да избиват обривите се светнах какво е.Майка ми страдаше преди години от Зостер,но нейната форма беше по-изявена.Мазах го с Ацикловир и това е.Друго не ми дадоха заради бременноста.

# 12
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
Заразен ли е този херпес зостер?

# 13
  • Мнения: 1 942
Заразен ли е този херпес зостер?

ДОколкото знам ДА. Все пак това е вируса на варицелата, а той е силно заразен. Чувала съм, че можеш да го лепнеш и по полов път...  ooooh! Но тук не става дума за херпеса, който излиза на устната. Това е друг много по-голям херпес и уви твърде болезнен.

# 14
Здравейте пак съм аз!Доста съм притеснена относно състоянието на баща ми.Пие Ацикловир,използва спрей с който пръска раните,но подобрение няма.Вече 9 ден има температура 37.5,херпеса се разнася към други части на тялото.А аз съм на 18 и все още не съм боледувала от никакъв вид шарка.Това значи ли че на 100% ще се заразя от него и след колко време горе-долу се развива болестта. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт