Фотошоп, снимки и ... още нещо

  • 72 553
  • 568
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 44 017

хъм....не е баш така...зависи колко не е на фокус, ако е малко размазано може да се фиксира леко, е ест ако е повече няма начин Wink
а винаги ме е кефило по филмите от някакво размазано петно с натискането на 2 клавиша как се появява чисто, качествено 10 пъти по-голяма изображение....Wink

# 31
  • Мнения: 2 550
bubu, а може ли да кажеш как точно се фиксира  Blush

# 32
  • Мнения: 6 039
bubu, а може ли да кажеш как точно се фиксира  Blush

За избистряне на образа, може да пробваш с филтрите - sharp i производните на sharp

# 33
  • Мнения: 883
Страхотна темичка!!! Поздравления! Защо до сега не съм ви открила...  newsm78, но вече ще следя и ще се уча. А ако мога и да помогна ще е супер!

# 34
  • София
  • Мнения: 44 017
имах го някъде като урок стъпка по стъпка, но не мога да го намеря, никога не съм виждала голям смисъл в това, а беше доста трудоемка работа, работеше се с канали (и то се коригираха един по един) и маски главно, а наистина при мн голямо разфокусирване не помагаше........ за 5 години 1 снимка не ми се е налагало да оправям по този начин....ако ми изкочи от някъде ще го напиша, но май съм го хвърлила, иначе би трябвало да е извадено от някое от официалните ръководства...ако някой има книжки може да разгледа...

иначе и unsharpen mask би могло в дадени случай да свърши работа - да изостри малко изображението.

# 35
  • Мнения: 2 550
тенк ю и на двете
отказвам се
утре ще ми рпатят нормална снимка  Grinning

# 36
  • Мнения: 6 039
.........

Последна редакция: пн, 14 авг 2006, 11:13 от Malenna

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 1 263

хъм....не е баш така...зависи колко не е на фокус, ако е малко размазано може да се фиксира леко, е ест ако е повече няма начин Wink
а винаги ме е кефило по филмите от някакво размазано петно с натискането на 2 клавиша как се появява чисто, качествено 10 пъти по-голяма изображение....Wink
Ха-ха....ама по филмите Laughing Аз се занимавам с визуални ефекти за американски филми и мога да ви кажа как се правят тези неща Laughing Може да се оправи наистина леко някоя снимка, която не е на фокус, но само леко. Във филмите са ефекти за съжаление. Когато липсва информация няма как да се оправи. А за фотошоп ако иска някой конкретен съвет да пита Laughing Но за рамки за съжаление нямам време Sad

# 38
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Ето този линк от мен: http://www.photoshopbg.com/. Струва ми се, че не го видях в темата.

# 39
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Кифла, справила си се много добре. Сигурно е готова рамката, а?

Готова е да, не съм чак толкова добра  Simple Smile. За първи път видях Фотошоп преди 2 дни  Embarassed.
Тук повечето сте на светлинни години пред мен.

# 40
  • Мнения: 7 474

Иска ми покана за Арена. Някой да ме покани ,моля  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 44 017

хъм....не е баш така...зависи колко не е на фокус, ако е малко размазано може да се фиксира леко, е ест ако е повече няма начин Wink
а винаги ме е кефило по филмите от някакво размазано петно с натискането на 2 клавиша как се появява чисто, качествено 10 пъти по-голяма изображение....Wink
Ха-ха....ама по филмите Laughing Аз се занимавам с визуални ефекти за американски филми и мога да ви кажа как се правят тези неща Laughing Може да се оправи наистина леко някоя снимка, която не е на фокус, но само леко. Във филмите са ефекти за съжаление. Когато липсва информация няма как да се оправи. А за фотошоп ако иска някой конкретен съвет да пита Laughing Но за рамки за съжаление нямам време Sad


да бе ясно, че са ефекти....то само как им изглеждат комповете, и как се прониква по секретните мрежи и винаги познават паролата от първия път, а най-ме радва като си пуснат компа и като се завърти едно гигантско писмона десктопа - "Имате поща" видиш ли Wink

А ако се сещаш как е този номер с каналите за коригиране на фокуса можеш ли да го напишеш ако имаш врема, чак мен ме доядя че съм си хвърлила лекциите....Wink

Малена не е лоша рамката какво те притеснява толкова...само това кръгче около снимката ми е необяснимо едно такова мазно....ох как го казах като размазано малко стой.....хъммммможе би ако не е в същото розаво като каренцата....Wink

# 42
  • Мнения: 1 925
Момичета, страшно благодаря за тази тема... Много съм се запалила по фотошоп и в момента го уча, линковете, които сте дали ми помагат страшно  Hug

# 43
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 692
искам да направя стара снимка. Това, което трябва да направя в началото е следното: Отворете желаната картинка и направете нов слой (layer), оцветете го в #B8973D и сменете Blending Mode на Color. Как да стане това оцветяване и откъде да намеря този номер боя?

# 44
  • Мнения: 5 877
Aми. От image-adjust image - трябва да му дадеш duotone и да зададеш като цветове охра и черно. Получаваш стара снимка, като сепия.
Суперлесно е, нямам фотошоп пред себе си, за да ти кажа къде точно в менюто е опцията дуотон, но ти ще го намериш.

Общи условия

Активация на акаунт