Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 авг. 2006, 16:53 ч.

Как да се подстрижа?

• 9 110
  • 9
  •   1
Отговори
Вече изпадам в ужас от моята коса и от опитите на фризьори върху нея. Косата ми е леко чуплива т.е. прави чупки толкова, че да стърчи и да не може нито да се намачка с пяна и да се оформят леки къдрици, нито да се изправи като хората. Когато съм степенувана и филирана ми трябва доста време всяка сутрин за да приведа косата  в приличен вид.
След като се роди малката бебка реших че трябва да си улесня живота поне по отношение на косата. Тъй като ми беше до средата на гърба и започваше да капе обилно отидох да се подстрижа. Степенуваха ме  и доста я скъсиха. В началото добре, но после виснаха едни опашки отзад и следващия път ги отрязахме. Косата пак се скъси, но не се подреди. Смених фризьорката. Следващата каза, че по-добре леко да изравни и да направи степените по-плавни и така ме перна, че почти ми оголи врата.
За коса не съм плакала никога, но направо ми се плаче вече. Не заради косата, а че вече не мога да се гледам в огледалото. Сега косата ми стои почти изравнена, но толкова отсечена, че приличам на пенсионерка. Ако пак сменя фризьорката ще ми кажат че е по-добре да я степенуваме и вече ще се обръсна гола глава.
Моля ви за съдействие, защото ще лудна напълно. Ако имате някакви снимки и идеи за такъв тип чупеща се коса моля да ги пуснете. Вече съм решила, че ще ходя на фризьор със снимка. Знам, че и това не е гаранция, но поне да направя каквото зависи от мен.
Благодаря.

# 1

Ей не се отчайвай толкова  Wink Аз също имам такива моменти от време на време и вече знам,че точно тогава не трябва да ходя на фризьор  Naughty,защото после много съжалявам! Така че моят съвет е да си оставиш косата да порастне и тогава вече да си намериш добър , ама наистина добър фризьор , за да ти направи подходяща прическа.Общо взето не ти помагам много  Hug  Можеш да си купиш някое модно списание с прически и да си избереш от там нещо интересно Peace  Успех   bouquet

# 2
  А за пяната за коса , пробвай на Лонда за силна хиксация Peace

# 3
със пяни за коси и темподобни неща няма да стане .и моята коса е луда работа.малко под раменете е.една фризиорка ме филира с бръснач,друга ми направи етажи(и то 2 които не се сливат въобще,горния е къс и дебел и стои като каска,отдолу ми е по-дълго),трета реши че не трябва да ми е филирана косата а равна и тя ме направи на лайно...абе какво да ви разправям.и сега съм решила да я оставям дълга за да понатежи малко и да не стои като кошница.
pathy мила,явно имаш като моята коса.аз понеже няма да ходя повече на фризиор да се учат едва ли не на косата ми я връзвам цялата на опашка високо,слагам си диадеми,шнолки,фибички и какви ли не неща.седни пред огледалото и прави разни прически все нещо ще ти хареса.и така докато има някаква дължина пък после ще му мислим.не винаги решението е да отидеш на фризиор ,защото почти винаги става така че тази прическа която искаш не се получава или косата ти не е подходяща за нея.за чуплива коса няма почти никакви прически освен ако не я изправяш редовно или да я цапотиш всеки ден с вакси и т.н. за да застане някак си
ето ти един линк па може и да ти е от полза Peace
http://www.aroma-bg.com/fun/index.php?cat=4&sub_cat=2&lg=bg
можеш да си слагаш какви ли не коси тука

# 4
http://newwoman.ru/hair_006.html
виж тук също има мнооооооооого прически все нещо ще ти лепне Hug

# 5
Разбирам те прекрасно и ти съчувствам - аз също съм притежтелка на такав коса. Нищо не става с нея. една фризьорка ми каза, че решението е или дълга или къса коса. Т.е. толкова дълга, че от тежестта да пада и да не стърчи или толкова къса, че пак да няма накъде да ходи!
АЗ все още не съм взела решение!

# 6
бях и дълга, и къса...........
сега пак съм с дълга ама щото ме скубят та лесно я прибирам
иначе имам ефектни шнолички...........
абе остави дълга та поне маже да се връзва някак
иначе късата иска на месеца 2 пъти ножичка

# 7
  • Варна
... решението е или дълга или къса коса. Т.е. толкова дълга, че от тежестта да пада и да не стърчи или толкова къса, че пак да няма накъде да ходи!
И аз мисля така. Преди време и на мен ми бяха казали, че нямам кой знае какъв избор за прически. Sad
Косата ми винаги е била дълга, лятото се къдри повечко и бухва, но зимата е истински кошмар - нито къдрава, нито права, хвърчаща и стърчаща  #2gunfire
Бях на пластове последните няколко години - при най-късия вариант горния пласт беше до под ушите. Но си мисля, че така косата изглежда по-рядка и сега съм на равна черта до средата на лопатките на гърба  Embarassed
И аз не съм решила какво да я правя есента като порасне, хем не искам вече да я пускам прекалено дълга, хем ме е страх да я подстрижа късо.
Харесва ми прическата на Гала, но сигурно при мен косата ще стърчи във всички посоки  Rolling Eyes

# 8
Бих казала, че и моята е такъв тип - оставила съм я да расте, пръскам себорал форте и наистина засилва растежа;  и като я суша завивам краищата навътре и със сешоара движа отгоре надолу към върха на косъма. Откакто го правя това придоби доста по-добра форма. Друго-много е важен шампоана - в момента съм с Гарние за обем, страшно ми харесва - косата ми е гъвкава и лесно се оформя.

# 9
  • Варна
И моята коса е опърничава.  Confused

Фризьорката, при която съм вече от доста време, ми запомни косата от първия път.  Mr. Green Всеки път се мъчи и такива безумни филажи й прави, че вече няма накъде. Според нея (а и според мен) за това време, откакто се подстригвам при нея, успяхме донякъде да я укротим.  Simple Smile

Май истината е в правилното подстригване.

Не че сега не ми стърчи, но това е, защото за прически съм с 2 леви ръце, а вчера, например, като ми изми и издуха косата, стана една страшна прическа, обаче днес формата вече се поразвали, ще трябва сама да се помъча да направя нещо подобно.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт