Как да се подстрижа?

  • 10 306
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Вече изпадам в ужас от моята коса и от опитите на фризьори върху нея. Косата ми е леко чуплива т.е. прави чупки толкова, че да стърчи и да не може нито да се намачка с пяна и да се оформят леки къдрици, нито да се изправи като хората. Когато съм степенувана и филирана ми трябва доста време всяка сутрин за да приведа косата  в приличен вид.
След като се роди малката бебка реших че трябва да си улесня живота поне по отношение на косата. Тъй като ми беше до средата на гърба и започваше да капе обилно отидох да се подстрижа. Степенуваха ме  и доста я скъсиха. В началото добре, но после виснаха едни опашки отзад и следващия път ги отрязахме. Косата пак се скъси, но не се подреди. Смених фризьорката. Следващата каза, че по-добре леко да изравни и да направи степените по-плавни и така ме перна, че почти ми оголи врата.
За коса не съм плакала никога, но направо ми се плаче вече. Не заради косата, а че вече не мога да се гледам в огледалото. Сега косата ми стои почти изравнена, но толкова отсечена, че приличам на пенсионерка. Ако пак сменя фризьорката ще ми кажат че е по-добре да я степенуваме и вече ще се обръсна гола глава.
Моля ви за съдействие, защото ще лудна напълно. Ако имате някакви снимки и идеи за такъв тип чупеща се коса моля да ги пуснете. Вече съм решила, че ще ходя на фризьор със снимка. Знам, че и това не е гаранция, но поне да направя каквото зависи от мен.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 154

  Ей не се отчайвай толкова  Wink Аз също имам такива моменти от време на време и вече знам,че точно тогава не трябва да ходя на фризьор  Naughty,защото после много съжалявам! Така че моят съвет е да си оставиш косата да порастне и тогава вече да си намериш добър , ама наистина добър фризьор , за да ти направи подходяща прическа.Общо взето не ти помагам много  Hug  Можеш да си купиш някое модно списание с прически и да си избереш от там нещо интересно Peace  Успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 154
  А за пяната за коса , пробвай на Лонда за силна хиксация Peace

# 3
  • Мнения: 99
със пяни за коси и темподобни неща няма да стане .и моята коса е луда работа.малко под раменете е.една фризиорка ме филира с бръснач,друга ми направи етажи(и то 2 които не се сливат въобще,горния е къс и дебел и стои като каска,отдолу ми е по-дълго),трета реши че не трябва да ми е филирана косата а равна и тя ме направи на лайно...абе какво да ви разправям.и сега съм решила да я оставям дълга за да понатежи малко и да не стои като кошница.
pathy мила,явно имаш като моята коса.аз понеже няма да ходя повече на фризиор да се учат едва ли не на косата ми я връзвам цялата на опашка високо,слагам си диадеми,шнолки,фибички и какви ли не неща.седни пред огледалото и прави разни прически все нещо ще ти хареса.и така докато има някаква дължина пък после ще му мислим.не винаги решението е да отидеш на фризиор ,защото почти винаги става така че тази прическа която искаш не се получава или косата ти не е подходяща за нея.за чуплива коса няма почти никакви прически освен ако не я изправяш редовно или да я цапотиш всеки ден с вакси и т.н. за да застане някак си
ето ти един линк па може и да ти е от полза Peace
http://www.aroma-bg.com/fun/index.php?cat=4&sub_cat=2&lg=bg
можеш да си слагаш какви ли не коси тука


# 4
  • Мнения: 99
http://newwoman.ru/hair_006.html
виж тук също има мнооооооооого прически все нещо ще ти лепне Hug

# 5
  • Мнения: 2 274
Разбирам те прекрасно и ти съчувствам - аз също съм притежтелка на такав коса. Нищо не става с нея. една фризьорка ми каза, че решението е или дълга или къса коса. Т.е. толкова дълга, че от тежестта да пада и да не стърчи или толкова къса, че пак да няма накъде да ходи!
АЗ все още не съм взела решение!

# 6
  • Мнения: 595
бях и дълга, и къса...........
сега пак съм с дълга ама щото ме скубят та лесно я прибирам
иначе имам ефектни шнолички...........
абе остави дълга та поне маже да се връзва някак
иначе късата иска на месеца 2 пъти ножичка

# 7
  • Варна
  • Мнения: 472
... решението е или дълга или къса коса. Т.е. толкова дълга, че от тежестта да пада и да не стърчи или толкова къса, че пак да няма накъде да ходи!
И аз мисля така. Преди време и на мен ми бяха казали, че нямам кой знае какъв избор за прически. Sad
Косата ми винаги е била дълга, лятото се къдри повечко и бухва, но зимата е истински кошмар - нито къдрава, нито права, хвърчаща и стърчаща  #2gunfire
Бях на пластове последните няколко години - при най-късия вариант горния пласт беше до под ушите. Но си мисля, че така косата изглежда по-рядка и сега съм на равна черта до средата на лопатките на гърба  Embarassed
И аз не съм решила какво да я правя есента като порасне, хем не искам вече да я пускам прекалено дълга, хем ме е страх да я подстрижа късо.
Харесва ми прическата на Гала, но сигурно при мен косата ще стърчи във всички посоки  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 413
Бих казала, че и моята е такъв тип - оставила съм я да расте, пръскам себорал форте и наистина засилва растежа;  и като я суша завивам краищата навътре и със сешоара движа отгоре надолу към върха на косъма. Откакто го правя това придоби доста по-добра форма. Друго-много е важен шампоана - в момента съм с Гарние за обем, страшно ми харесва - косата ми е гъвкава и лесно се оформя.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 787
И моята коса е опърничава.  Confused

Фризьорката, при която съм вече от доста време, ми запомни косата от първия път.  Mr. Green Всеки път се мъчи и такива безумни филажи й прави, че вече няма накъде. Според нея (а и според мен) за това време, откакто се подстригвам при нея, успяхме донякъде да я укротим.  Simple Smile

Май истината е в правилното подстригване.

Не че сега не ми стърчи, но това е, защото за прически съм с 2 леви ръце, а вчера, например, като ми изми и издуха косата, стана една страшна прическа, обаче днес формата вече се поразвали, ще трябва сама да се помъча да направя нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт