Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора
Здравеите, мами! Интересува ме от каква възраст започвате да миете зъбките на детето си? От една страна е добре децата да се свикват от малки, от друга..  newsm78
Бях миналата седмица на гости при една приятелка, която преди да сложи детето да си легне му изми 2-та зъба  Very Happy (бебе на възраст година и 2 месеца)... Струва ми се рано?!  newsm78
Цитирай

Някъде там...

Напротив, грижата за зъбките трябва да започне от момента на порастването им. И един да има - пак трябва да се мие, само с четка за зъби /бебешка/ и вода, но без паста за зъби. Поне аз така процедирам - всяка вечер мием зъбите. Виктория се е научила да си взима сама четката и си търка първо тя зъбите, а после ми дава и на мен. Научи се, когато беше на около 1 годинка и 3-4 месеца - каквото правим ние, иска и тя. Преди това аз й ги миех с четката.
Цитирай

аз започнах на 1,5 г.
купих на "Ненедент бебе" комплекта, но не хареса вкуса на пастата
та взех и на "Чико" паста и четка и сега слагам накрайника на "Ненедент" на четката на "Чико" и мия с пастата на "Чико" Laughing
Цитирай

Скопие/Асеновград

Аз започнах да мия зъбите на моя дивак на 11 месеца, когато му растяха първите два зъба. Много му беше забавно, течаха плюнки, чешеше си венците - голям купон. Не минахме без коментарите, но да не ти пука. Сега колкото пъти влезем в банята, Даме иска да си мие зъбите и си взима четката да се стърже  Laughing
Бях чела статия, че трябвало детето да се привиква към чистене на венците с марля, още преди да излязат зъбите. Ама хич не ми се занимаваше и направо почнахме с бебешката четка. След 2-3 месеца взехме детска паста с вкус на ябълки, слагам му по много малко, а като свършим с търкането на зъбите и хиленето на огледалото, му изплаквам устата с пръста и вода.
Цитирай

Русе

започнах  когато детето беше на 1 год 7 мес
Цитирай

Започнах с първото зъбче, значи на шест месеца. Сега има 4 зъбчета и обожава да му ги мия Very Happy
Цитирай

London, Sofia

С първото /половин/ зъбче Mr. Green Беше на около годинка Peace
Цитирай

gatorland

Напротив не е рано, започва се с първото зъбче Peace.
Цитирай

Abu Dhabi

Започнах с първото зъбче, значи на шест месеца. Сега има 4 зъбчета и обожава да му ги мия Very Happy

Сердика - сподели как точно го правиш?
Цитирай

София

Ами не е рано. Педито на Дияна каза "още с 1вото зъбче". Аз започнах да мия зъбите на Дияна на 7месечна възраст. Дребната имаше 4 зъба тогава.
Цитирай

Бургас

И аз съм чела ,че е хубаво да се започне от първото зъбче дори и само с марличка.Ние още го чакаме т.е.беззъби сме още.
Цитирай

тити, с четка и бебешка паста за зъби. Той си отваря устата широооооооко и започваме да търкаме, каквото сварим. Накрая му давам четката да поиграе сам.
Цитирай

Мия ги откакто поникнаха първите два - на възраст 9-10 месеца.Калина сега се е научила сама и само като види четката издивява.Хем и е забавно,хем се чеше.По принцип ги мием с паста,но понякога и без.
И аз съм на мнение,че колкото по-рано,толкова по-добре Peace
Цитирай

Abu Dhabi

направо не мога да си представя каква борба ще бъде Smile ще пробвам скоро двата зъба Smile
Цитирай

София

направо не мога да си представя каква борба ще бъде Smile ще пробвам скоро двата зъба Smile
ще бъде едно голямо мокрене Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора