Свободата във връзката и кой е на първо място..

  • 6 266
  • 116
  •   1
Отговори
Знам, че заглавието на темата звучи объркано, но такава съм и аз самата в момента. Умишлено не пиша през ника си и ще помоля дори и някой да се досети коя съм да запази моята анонимност.
Незнам дали това, което се появи пред мен е проблем, но за мен засега е такъв. От близо 2 години съм с моя приятел. 4-5 месеца след запознанството ни заживяхме с него. Правихме и правим опити за бебе, на "ти" съм с всичките му роднини, той също с моите. Известно време живяхме трима, но и това се оправи. От началото на годината обаче поради една или друга причина аз станах доста нервна. Дали заради преживяния аборт, дали заради нещо друго незнам. Настроенията ми се сменяха доста често. И се посдърпваме от време на време, но всичко е в рамките на нормалното. Може би аз се цупя по - често, което не ми е плюс, но аз се цупя, когато не усещам необходимото за мен внимание...
Та какъв е проблемът. Преди няколко дена ходих до съседна нам държава за няколко дена заедно с група от хора. През цялото време, през което бях там, не спирахме да се чуваме. Няма да ви казвам за каква телефонна сметка става въпрос. Изхабихме и доста нерви, защото и двамата се чувствахме доста нервни от липсата на другия. През това време той беше започнал работа в друг офис на неговата фирма и явно са си създали навик всяка вечер след работа да пият бира в офиса. Но аз се върнах и този навик си остана, което мен доста ме подразни. Те остават за по час и докато се прибере става 7 и нещо. Дори в деня след моето завръщане, той пак остана.. Като се върне вкъщи започва да ми се радва, да ме гушка и прочие, но в крайна сметка на мен горчилката, че не се прибира направо, ми стои...
Неговото обяснение е, че така се разтоварва и после се прибира спокоен вкъщи. Освен това там остават всички (включително и шефа му, който после го кара до квартирата) и явно не иска да се цепи от колектива. Но аз пак не мога да проумея как той предпочита да се отпуска там, а не удома.. Sad  И това много ме депресира. Говорихме, обяснявах му, че искам да го виждам по - рано, но особено сега като тръгнах на работа, знам, че ще е абсурд да си тръгне в 6 без нещо оттам, при условие, че аз ще се прибирам най - рано в 6.30. Но това негово заинатяване всяка вечер да остава просто ме стресира! Един от дните ходих да го взема от работа и аз също останах на прословутата бира и знам, че там не става нещо нередно (като изключим факта, че шефката им спи с един от работниците, при условие, че мъжът и е друг началник,всички го познават и прочие и че има една 20 годишна девойка, която нон стоп обикаля всички и чака да и се обърне внимание), но вътре в мен постоянно стои едно червейче, което не ми дава мира.. Ами аз като забременея пак ли ще го чакам да се върне след бирата, за да ми обърне внимание? Или ако родя и цял ден съм била с детето?
Незнам.. Много въпроси ме тормозят.. И незнам къде да търся успокоение..
Дано сте разбрали правилно терзанията ми и ако някой тази тема го изнервя, моля да не пише тука   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 178
Абсолютно те разбирам ,та даже съм насадена на почти същите яйца.Моят приятел не стига че работи от 8 сутринта до 3-4 през нощта, но и останал тази нощ до 5 сутринта, за да се черпят с колегите си. Вярно, обажда ми се и говорим над 10 мин. на ден /да не казвам и аз какви сметки плащаме/, но при положение,че иска да се наспи и говори колко е изтощен..да остава на по бира след работа....Ами стана ми кофти тази сутрин честно казано. Tired
Но има и по-лоши случаи от нашия.Спокойно!  bouquet

# 2
Абсолютно те разбирам ,та даже съм насадена на почти същите яйца.Моят приятел не стига че работи от 8 сутринта до 3-4 през нощта, но и останал тази нощ до 5 сутринта, за да се черпят с колегите си. Вярно, обажда ми се и говорим над 10 мин. на ден /да не казвам и аз какви сметки плащаме/, но при положение,че иска да се наспи и говори колко е изтощен..да остава на по бира след работа....Ами стана ми кофти тази сутрин честно казано. Tired
Но има и по-лоши случаи от нашия.Спокойно!  bouquet


А вие кога се виждате? На нас поне ни остава вечета, нощта...

# 3
  • Мнения: 9 990
1 час след работа с приятели бих казала,че е задължително, за да се разтовари човек.От вкъщи-на работа не си е работа.... ConfusedМоят работи доста след 7, имало е случаи да се прибере по малките часове от работа-какво сега-да му кажа-никакви приятели ли?При това положение той се вижда с приятели когато може, когато не е на работа.
И не на последно място-когато твоят приятел се прибере те обгрижва, радва ти се и си говорите...аз не виждам какъв е проблема, честно.

# 4
1 час след работа с приятели бих казала,че е задължително, за да се разтовари човек.От вкъщи-на работа не си е работа.... ConfusedМоят работи доста след 7, имало е случаи да се прибере по малките часове от работа-какво сега-да му кажа-никакви приятели ли?При това положение той се вижда с приятели когато може, когато не е на работа.
И не на последно място-когато твоят приятел се прибере те обгрижва, радва ти се и си говорите...аз не виждам какъв е проблема, честно.

За мен проблемът е, че като ли се е заинатил, че всяка вечер ще пие бира и не мога да намеря пролука в това му становище. Обикновено като помрънкам за нещо и той отстъпва и се съобразява с мен, но се га НЕ. Това ме плаши. А и като си създаде този навик, то лятото ще отммине, ще дойде зимата. Тогава бирата не е на мода. Всяка вечер пийнал ракия ли ще ми се прибира?!?!?!

# 5
  • Мнения: 9 990
Ами зимата ще е на салата в някоя пицария, не му цепи минутата, няма по-хубаво нещо човек да е в средата си, да е с приятели, да се чувства добре, та това е само 1 час на ден, не е по 24 часа в денонощието.Ще видиш, че ще разреди, може да започне да те взима.А ти защо не излизаш през това време с приятелки на кафе?
И също-мен ако някой постоянно ми мърмори и ме дърпа от нещо-ще го правя с по-голямо настървение.Това е като уж забранения сладолед през зимата-разрешила съм на детето да яде сладолед целогодишно, а не само през летните месеци-така то не иска всеки ден.
А вие общи приятели имате ли, излизате ли с тях?Защото варианта, в който твоят приятел се прибира от работа-вкъщи-би означавало да остане без приятели и контакти-това е пагубно и за връзката ви.

# 6
  • Мнения: 140
Явно все още си по лабилна поради преживяния аборт,заради,което искрено ти съчувствам.Наистина най-важното за една връзка за да е силна и трайна е свободата.Не се опитвай да го обсебваш,остави го за малко,ще му мине и сам ще се завърне отново при теб ,по начина по който е било преди.Нормално е след като е сменил работата да иска да се адапртира и приспособи по бързо,в противен случей нищо не печели.Важно е че се прибира при теб и ти засвиделства силните си чувсва.Успех и горе главата,това е просто едно изпитание,което трябва да преминете.

# 7
Ами зимата ще е на салата в някоя пицария, не му цепи минутата, няма по-хубаво нещо човек да е в средата си, да е с приятели, да се чувства добре, та това е само 1 час на ден, не е по 24 часа в денонощието.Ще видиш, че ще разреди, може да започне да те взима.А ти защо не излизаш през това време с приятелки на кафе?

Те пият в офиса, т.е. аз трудно бих отишла там. А и той ме взима, когато не е в работата. Но мен ме плаши и тази свобода, която като че ли иска да си извоюва, защото се заинатява на нея.. Аз като му казах, че и аз започвам да излизам да пия кафе и той се възпротиви.. Хем така, хем иначе...Не ми дава повече да заминавам никъде. Иска да си стоя вкъщи, но той да си пие бирата и после да се прибира...
А иначе аз почти съм решила, че това ще ми е противодействието. Ще започна да излизам и аз и да видим докъде ще се стигне. Като знам колко покани за кафе съм отказала, само и само той да е сам....

# 8
  • Мнения: 2 019
Ами зимата ще е на салата в някоя пицария, не му цепи минутата, няма по-хубаво нещо човек да е в средата си, да е с приятели, да се чувства добре, та това е само 1 час на ден, не е по 24 часа в денонощието.Ще видиш, че ще разреди, може да започне да те взима.А ти защо не излизаш през това време с приятелки на кафе?
И също-мен ако някой постоянно ми мърмори и ме дърпа от нещо-ще го правя с по-голямо настървение.Това е като уж забранения сладолед през зимата-разрешила съм на детето да яде сладолед целогодишно, а не само през летните месеци-така то не иска всеки ден.
А вие общи приятели имате ли, излизате ли с тях?Защото варианта, в който твоят приятел се прибира от работа-вкъщи-би означавало да остане без приятели и контакти-това е пагубно и за връзката ви.
ами моя като ходи по цяла но6т с приятели на кафе трябва да се разведа с него. Simple Smileпо спокоино

# 9
Явно все още си по лабилна поради преживяния аборт,заради,което искрено ти съчувствам.Наистина най-важното за една връзка за да е силна и трайна е свободата.Не се опитвай да го обсебваш,остави го за малко,ще му мине и сам ще се завърне отново при теб ,по начина по който е било преди.Нормално е след като е сменил работата да иска да се адапртира и приспособи по бързо,в противен случей нищо не печели.Важно е че се прибира при теб и ти засвиделства силните си чувсва.Успех и горе главата,това е просто едно изпитание,което трябва да преминете.
Дано си права  bowuu  bouquet

# 10
  • Мнения: 9 990
Госте-не е казано,че твоето излизане трябва да е противодействие-напротив-трябва да имате среда, приятели, с които да споделяте свободното време приятно.Час-два, от време на време, но да имате това, а не да се затваряте само двамата.Това,че той пък ти забранява едва ли не ти да излизаш вече не ми допада.
Гарнет-кой говори за разводи тук-хайде моля те-чети!Ограничаването води до дрязги и раздори, не помага в нищо.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 884
Става въпрос за 1 час все пак! Човешко е да се разсееш в приятелска (или на колеги) среда.
Мен ако ме карат да се прибирам от работа директно вкъщи и ми смятат минутите ще се чувствам много унизително, не бих допуснала такъв контрол.
Според мен причините мъжа ти да остава са 2:
1. Нов е в службата и иска да се адаптира към екипа, затова участва в сбирките.
2. Ако ти вкъщи само се цупиш и мрънкаш за минути ще остава с  още по-голямо желание, вместо да бърза за вкъщи да ти гледа киселата физиономия.

Не прави драми от глупости, а изчакай , в някой момент ще му омързне и ще разреди бирите!

# 12
  • Мнения: 819
Колкото повече му мрънкаш вкъщи и се цупиш,толкова по-често той ще гледа да не се прибира веднага след работа.Всеки има нужда от лично пространство.Но това,че той не ти дава да излизаш самостоятелно наистина си е проблем.Не бива да го допускаш по никакъв начин.И не е въпросът да го правите напук.Излизай си и ти и се дръж така,все едно това си е нормално/ то си е така,де Laughing/,докато свикне. А и начинът,по който си задала въпроса е предпоставка за проблем.Не става въпрос кой е на първо,кой на второ място-това са различни неща и едното не бива да е за сметка на другото.В нашето семейство например,аз съм тази,която излиза повече-след работа взимам детето и отиваме на кафе,понякога мъжът ми идва при нас,друг път не му се излиза и ни чака вкъщи.Често се събираме само по женски с други майки и вилнеем по цяла нощ/е,всъщност не е много често,но се случва Mr. Green/.До сега проблем от страна на мъжа ми не е имало.Той пък всеки петък остава след работа на бира с колегите-няма лошо! Излизаме и заедно с общи познати,но всеки си има и лични такива.Не сме се събрали,за да си поставяме ограничения и се разбираме чудесно.
Важното е да поговорите и да ги уточните тези неща в началото-иначе това може да стане голям проблем в бъдеще!

# 13
  • Мнения: 2 178
Aми ние не се засичаме изобщо-само сутрин ме събужда когато се е изкъпал, облякъл и е на вратата, за да го изпратя. Tired
Освен това винаги си стоя вкъщи-нямам приятели и той си знае,че съм му "вързана". Поради натовареността си и той няма никаква среда, даже сме се базикали,че ако решим да се женим, няма да има кого да поканим за кумове-нямаме ни един подходящ човек около нас.
Веднъж само бях се навила да ходя на фитнес и той чак се беше попритеснил,че ще правя нещо по-различно от това да ходя на работа и да се прибирам под часовник...май се отплеснах,а? Thinking
И аз много мрънкам, правя скандали за дребни на пръв поглед неща, ровя му по джобовете и се държа безобразно...

# 14
Имаше едно време в мен една разумна половинка, която мисли точно като вас, която винаги е казвала, че за да се върне при теб някой, първо трябва да го пуснеш да отлети, но незнам защо тази ми едновремешна зрялост сега не се проявява. Въпреки че знам, че сте прави и приемам с облекчение вашите думи, фактът, че в някаква степен тази "бира" ме изолира от една част от неговия живот ме подтиска. Ще се опитвам да не мрънкам, но като знам как се нервя от малкото... Трудничко ще ми е. Иначе ви благодаря за това, че пишете. Определено имам нужда от разговори сега..

Общи условия

Активация на акаунт