козметиката на ТАЛОДЕРМА - 3

  • 44 867
  • 704
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 254
Веси, скоро писах, че съм много доволна от крема за мазна кожа Simple Smile Обаче към него какво да използвам срещу първи бръчки, предимно мимически?

Веси, моя въпрос на 33 стр. го прескочи  Sad

не съъъъъм, не съм  Mr. Green
не ми остана вчера време, а пък карах по ред на номерата  Peace  Blush

Ами, въпросът бих казала е къде са бръчиците!?
И на каква възраст си? Wink

# 676
  • Мнения: 11 003
Ох, дано не съм се прередила на опашката  Embarassed Embarassed
На 26 години съм, с мазна кожа. Бръчиците са около очите и на челото Sad

# 677
  • Мнения: 1 254
Хубавооооо   bouquet  Grinning

Гигилче, на 26 всичко е поправимо дето се вика Wink
Ето сега какво ти предлагам:
Освен с Дневния крем - мазен и смесен тип кожа се зареждаш и със следните наши неща:

Тоник - мазен и смесен тип кожа
с Д-пантенол, екстракти от Лавандула, Репей, Хмел, Хвощ, Дъбови кори и Бреза, вит. А и Е, без алкохол. Нанася се и около очи.

и
Нощен крем за около очи
с Морски колаген, екстракти от Див кестен, Слез, Глог и Ружа, Урея, вит. А и Е, който, обаче, вечер ще нанасяш на цялото лице Wink
Защо? Ами защото:
1. Количеството на мазнините вътре е твърде несъществено и със сигурност не оказва комедогенен ефект
2. Съдържа ихтио-колагне, което го прави ревитализиращ, дълбоко овлажняващ и заглаждащ бръчици, стимулира обменните процеси
3. Екстрактите укрепват, овлажняват и правят кожата по-стегната и еластична, стимулират микроциркулацията

Ще ти трябват още и:
Хума
и масло Гроздови семки + чисто етерично Лавандулово Wink - знам, че си чела темите и отлично знаеш как да боравиш с тях. Няма да досаждам с обясненията наново  Peace (само, ако е необходимо де!).
Защото: освен, че ще почистваш и контролираш омазняването с тези продукти, бих ти препоръчала 1 път на 7-10 дни да си правиш и маслена маска с дермалния разтвор на Лавандуловото масло - по метода с горещата хавлиена кърпа! Целта е маслото от Гроздови семки да възстановява влагата и структурата, да заглажда бръчиците, а маслото от Лавандула да стимулира регенерацията - друга негова полза Wink

Това предлагам аз - а ти какво ще кажеш?
  bouquet кожа!

# 678
  • Мнения: 11 003
Vesi,   bouquet  Hug
Ще си набавя всичко, само да ги има по нашите аптеки и започвам да действам Simple Smile
Само не съм сигурна как да използвам маслото от гроздови семки - нали на 10 мл. гроздово масло се слагат
4-5 капки от лавандуловото и после тази смес се разбърква с кашата от хума? Embarassed

За дермалния разтвор:
В 10 мл. от гроздовото масло да капвам по 1-2 капки от лавандуловото етерично и така получавам дермален разтвор? И после в кашата от хума да си слагам 5 капки от него.

А горещата хавлия се слага на лицето, намазано с дермален разтвор, нали?

Последна редакция: ср, 08 ное 2006, 14:55 от Гигилче

# 679
  • Мнения: 31
Веси, чета с голям интерес написаното от теб, опитвайки се да събера максимално инфо за подходящите за мен препарати, но  най- накрая реших да те питам конкретно. на 24 год. съм кожата ми е много суха, но вследствие на честата употреба на тетрациклин имам множество широки пори, които не успявам да почистя, а ако това случайно стане, зейват ями.Така не мога да определя към кой тип кожа спадам. Има ли нещо ефикасно, което да ми предложиш за порите?Приложима ли е маската на професора?Напоследък забелязвам и много бръчки / за моите 24 по челото вече имам бръчки !/, може би вследствие на сухостта на кожата.Какво да правя?Какъв крем ще ми предложиш за зимните месеци?Имам и друг проблем- кожата ми е чувствителна и почти винаги носа ми е червен. не знам дали това е розацея или алергия.пишейки това осъзнавам, че май кожата ми е доста проблемна:)))

Не искам да ставам много нахално, но все пак...това беше от 33 стр.също

# 680
  • Мнения: 3 447
Трябва ти обичаен почистващ продукт - тоал. мляко (и тоник). Но не знам какво използваш в момента.
Мисля, че със спорадичното омазняване и черните точки можем да се справим с хума, но маслото ще е от Салвия склареа Wink


Веси, много ти благодаря   bouquet
За почистването - срам-не срам, в момента само се измивам с бебешки гел  Embarassed Ни тоалетно мляко, ни тоник ползвам, та ще ти бъда благодарна, ако ми препоръчаш нещо. И още - ако може с 2 думи да ми кажеш какво се прави с хумата и маслото, защото чак сега влизам в темата и съм го пропуснала  Praynig А, и последно - къде в София могат да се купят продуктите, защото аз си ги взех от Смолян.
Благодаря  Hug

# 681
Веси, здравей!
Ве4е цяла седмица си правя маската с хума и съм много доволна...
ОПитах и няколко пъти и маслената с гореща хавлия, 4е нали сега се тревожа за шията си... И днес от магазина на Цимерман 23 от Варна си купих едно масло от Макадания/ исках нещо да екзоти4но и го избрах по името/ после про4етох добри неща за него в нета. Ти какво ще кажеш ? Но определено маската с хавлията ми действа много добре и е приятна за изпълнение.
по4ивам си .... Отговори ми, ако имаш време, 4е като гледам доста работа имаш...Simple Smile

Поздрави

# 682
  • Мнения: 7
Здравей, Веси!

Би ли отговорила и на мен? Последният ми постинг се намира в началото на 34 страница.
Благодаря ти!  bowuu

# 683
  • София
  • Мнения: 301
Здравей, Веси!

Попрочетох темите за козметиката на Талодерма и резултат - надъхах се и аз да си купя и да пробвам тази козметика! За жалост, проверих в 2-3 аптеки и фармацевтите малко ме гледаха неразбиращо като питах дали продават козметиката на Талодерма! Shocked Както и да е, от твой постинг разбрах, че вашите продукти се продават в аптеките на Санита и надявам се там да открия това, което искам да си купя. Но въпросът е какво искам да си купя? Mr. Green Би ли ми помогнала?  bouquet
На 29 години съм, с изключително суха кожа ама толкова суха, че без крем загивам - като си стягам багажа за пътуване най-първото нещо, което слагам в  куфара са кремчетата! Mr. Green Често пъти ми се налага след като си измия лицето да се мажа няколко пъти с крем, защото кожата ми си остава много суха и ме опъва. Иначе, не ми е много чувствителна кожата - в смисъл, че не получавам обриви, не ми излизат пъпки.
Моля, да ми препоръчаш някаква комбинация от продукти както за лице, така и за тяло - включително бих искала и някаква маска да си правя колкото пъти е необходимо седмично!  bouquet
Предварително ти благодаря!  Hug
Отношението ти към всички момичета, участващи в темата е изключително мило! Hug

# 684
  • Мнения: 165
Здравей, Веси.
Много ти благодаря за съветите newsm51 Предполагам, че аз съм поне хиляда и първата, на която ги даваш, затова още веднъж - благодаря!

Сега - предложението ти за маската с хума е прекрасно и ще се възползвам, но след две седмици ще започна, защото тогава излизам отпуск и ще ми е по спокойно да се разкрасявам  Laughing

Кремът на Лореал, с който се мажа в момента, го купих като временна мярка за защита на кожата ми, все още не съм намерила крем за лице, за който на 100% да кажа - това е! Като гледам на кутията му - ми той съдържа страшно много неща и някои дори не мога да разчета като хората  Joy На опаковката пише - "Тройно активен дневен крем за нормална и смесена кожа - Хидратиращ дневен крем". Основните компоненти, за които се споменава са витамини Е и В5, серамиди (но и идея си нямам какво е това), глицерин. Не съм очарована от него, честно казано  smile3516
Очаквам с нетърпение коментара ти - да знам, да преориентирам ли и този крем за някоя друга част от тялото си?  Mr. Green

Купих си обаче нощния крем за мазна кожа и още снощи го "дегустирах". Като се намазах, малко след това изпитах странно усещане - сякаш лицето ми е покрито с восък. Хареса ми, а днес имам чувството, че тенът ми е по-бистър и кожата ми е като порцелан. newsm10

Лосионът за тяло ще си купя веднага, щом свърша този, с който се балсамирам в момента (и повече няма да го поръчвам - не съм доволна от боди-лосиона с аромат на круша на Виктория Сикрет).

# 685
  • Мнения: 1 254
Здравей отново, Веси!

Взех си дневния крем за чувствителна кожа.

Относно кожата ми - за нея важат следните опции:

 много често се наблюдават разширени пори и комедони + пъпки по брадичката
 спукани капиляри, главно в зоните около носа, на бузите и брадичката
 чувствителна на резки температурни промени
 лющи се (процесът е по-силно изразен през зимата) - но вече не - заради крема на Талодерма  Heart Eyes

+ това, че вече имам малки бръчици около очите - бива по-малко да се смея, нали?  Grinning
И последната екстра е червения ми нос през зимата (най-вече, но не само  Outta Joint).   Hug

Благодаря ти предварително за времето, което отделяш!!!   bouquet

Здравей, отново!

ИЗВИНЕТЕ МЕ ВСИЧКИ, ЧЕ ВЧЕРА НЕ ПИСАХ, НО НЯМАХ НИКАКВА ВЪЗМОЖНОСТ!!!! Blush

Сега на твоя казус: много ми е трудно, когато трябва да се третира чувствителна и мазна кожа едновременно  Rolling Eyes Но поне има едно етерично масло, което е благословия и за 2-та типа кожа - Лавандуловото Wink Това доста ни улеснява. Аз в момента много се колебая кой да е тоника, но мисля, че ще се наложи да започнем с този за чувствителна кожа - поне една опаковка...
И така:

1) Тоалетно мляко - чувствителна кожа
с Глицерин, екстракти от Лайка и Див кестен, вит. А и Е, без ПК

2) Тоник - чувствителна кожа
с Д-пантенол, екстракти от Жълт кантарион, Лайка, Див кестен, Кипарис, Сладък корен и Бял равнец, вит. А и Е, без алкохол

3) Дневен крем - чувствителна кожа (ти си го имаш Wink )
с конкрет от Роза, екстракти от Див кестен, Лайка, Чимшир и Сладък корен, вит. А и Е, натурални масла от Жожоба и Гроздови семки, спф 12;

4) Нощен крем - мазен и смесен тип кожа
е екстракти от Див кестен, Розмарин, Глог, Невен и Бреза, вит. А и Е. Без мазнини.

Бих ти дала нощният крем за чувствителна кожа, но така по никакъв начин няма да третираме признаците на мазната. Не съмсем на място за твоя случай тук е екстрактът от Розамрин, защото има някаква вероятност засилването на кръвообращението, което предизвиква да ти докара червенина от капилярите, но аз смятам, че ще ги успокоим и укрепим с екстракта от Кестен, Кипарис и Чимшир в другите продукти Simple Smile А и в тях да не кажа всичко е с успокояващ или противовъзпалителен ефект. Ще трябва, обаче, да правиш маската с хума по-често .... Даже не е зле 1-2 вечери да си направиш плодов пилинг със сокче от лимон, кисела ябълка и няколко зърна грозде, за да е стартът на третирането по-добър.

5) Хума + масло Гроздови семки + етерично Лавандулово масло

Значи, правим така:
1-ва седмица:
вечер: почистване с тоал. мляко, което отмиваш добре с хладка вода - 1-2 вечери лек пийлинг с този плодов сок - маска с Хума и Лавандула - тоник (обилно) - Нощен крем

сутрин: тоал. мляко - тоник - дневен крем
Около очите - малко количество чисто масло от гроздови семки всяка вечер. Не искам да слагам допълнителен продукт за там, защото искам да намалим парфюмните композиции и броя на просуктите.

2-ра седмица:
вечер: маска с Хума вече прави през ден. останалото е по същия начин.
сутрин и около очи - също Simple Smile

Мисля, като изкараш 2-те седмици да посменим някои от продуктите, но трябва да укрепим състоянието преди това. Подозирам, че ще сложим тоник за мазна и смесена кожа сутрин и крем около очи, а и ще видим как вървят капилярчетата.

Между другото, не може само външно да третираме .... Бих ти препоръчала да пийваш чайчета (отварки) - Ройбос, коприва .... Също така, ако не ти е противопоказно на нещо, временно да приемаш повечко вит. С. Добре е да намалиш приема на месо до пилешко и пуешко и по-рядко, да наблегнеш на печеното и вареното и ядки в неголеми количества. Ако случайно имаш вана у дома - малко вани със соли и етерично масло Хвойна няма да са зле Wink (само, ако не си бременна де!)

И така....
съгласна ли си!?  Hug

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 11:11 от Vesi - Thalloderma

# 686
  • Мнения: 1 254
Здрасти, Веси. Отново реших да се обърна към теб за съвет след общо три месеца ползване на Талодерма. За да не ровиш из постингите ще ти кажа какво ползвам  в момента.  Heart Eyes

Използвам маската с хума, лавандулово масло и гроздови семки, дневен крем за мазна и смесена кожа в тубичка, околоочен гел с ройбос вечер на цялото лице и тоник за чувствителна кожа. Веднъж в седмицата използвам готовата маска против акне.

Кожата ми е по - скоро смесена - нормална на бузите и много мазна на челото и носа, понякога ми излизат пъпки, имам си черни точки по носа и малко по бузите, едновременно с това е и много чувствителна и лесно се обривам от неподходящи продукти. Имам и спукани капиляри и белези от пъпки. 

Ползвам продуктите в следната последотателност - вечер - тоалетно мляко, хума( правя два - три пъти в седмицата), тоник, гел с ройбос на цялото лице. След като направя готовата маска слагам крем за мазен и смесен тип и след това ройбос. Сутрин - крем за мазен и смесен тип.

Въпросът ми  сега е как да продължа с продуктите. Виждам, че препоръчваш на някои момичета нощен крем за мазен и смесен тип. Удачен ли е за мен според теб? Относно тоникът - кой да продължа да ползвам - за мазна или чувствителна кожа? Чудя се какво да правя и с тези червени точки, които са ми белези от пъпки. Моля те дай съвет.  newsm17
Относно омазняването - мисля, че не мога напълно да го отстраня - кожата ми по обяд винаги лъщи и се налага да плескам много пудра.  smile3511 А иначе на бузите и брадичката ми е добре.

Моля те посъветвай ме как да продължа с грижите за кожата си и ми кажи къде греша. Определно мисля, че Талодерма има ефект.
Много ти благодаря за времето, което ми отделяш.  Hug

здравей!  Hug

Тук при теб изпаднах в шах с пешката - ама как така Ройбоса след крема!?  Grinning Ама не може така. Той Ройбоса как въобще ти попива след крема?  Crazy

Като за начало.... първо вечер слагай първо гелчето! После мини на Нощен крем за мазен и смесен тип кожа! - с екстракти от Див кестен, Розмарин, Глог, Хевен и Бреза, вит. А и Е, без мазнини Wink

А през деня - кремчето от тубата. Сега през студените месеци омазняването ти ще намалее от студа, но може би ще трябва и да ограничиш някои храни .... Особено месо, мазнини и ако ядеш много оранжеви и червени храни. Временно, разбира се  Wink

Съгласна ли си?
  bouquet

# 687
  • Мнения: 11 003
Веси, взех си маската на професора - за мазна кожа. Щом съм бременна, мога ли да я използвам -все пак е с доста силни съставки  Embarassed

# 688
  • Мнения: 1 254
Vesi,   bouquet  Hug
Ще си набавя всичко, само да ги има по нашите аптеки и започвам да действам Simple Smile
Само не съм сигурна как да използвам маслото от гроздови семки - нали на 10 мл. гроздово масло се слагат
4-5 капки от лавандуловото и после тази смес се разбърква с кашата от хума? Embarassed

За дермалния разтвор:
В 10 мл. от гроздовото масло да капвам по 1-2 капки от лавандуловото етерично и така получавам дермален разтвор? И после в кашата от хума да си слагам 5 капки от него.

А горещата хавлия се слага на лицето, намазано с дермален разтвор, нали?


МОЖЕШ ДА ИЗПОЛЗВАШ МАСКАТА Wink  Няма проблеми.
Но маската с етерично Лавандулово трябва да правиш по-рядко!! (до 1-2 пъти седмично).

А тя не се прави така. Значи, отделно си правиш дермалния разтвор и всеки път, към кашичката хума си слагаш 4-5 капки от него! А не към хумата 2 с.л. масло Гроздови семки + капки чисто етерично - сакън!  Crazy

 Hug и   bouquet кожа!

# 689
  • Мнения: 1 254
Веси, чета с голям интерес написаното от теб, опитвайки се да събера максимално инфо за подходящите за мен препарати, но  най- накрая реших да те питам конкретно. на 24 год. съм кожата ми е много суха, но вследствие на честата употреба на тетрациклин имам множество широки пори, които не успявам да почистя, а ако това случайно стане, зейват ями.Така не мога да определя към кой тип кожа спадам. Има ли нещо ефикасно, което да ми предложиш за порите?Приложима ли е маската на професора?Напоследък забелязвам и много бръчки / за моите 24 по челото вече имам бръчки !/, може би вследствие на сухостта на кожата.Какво да правя?Какъв крем ще ми предложиш за зимните месеци?Имам и друг проблем- кожата ми е чувствителна и почти винаги носа ми е червен. не знам дали това е розацея или алергия.пишейки това осъзнавам, че май кожата ми е доста проблемна:)))

Не искам да ставам много нахално, но все пак...това беше от 33 стр.също

здравей  Hug не си нахална! Аз съм бавна с отговорите Wink

1-во: маската на проф. Пенев тук не е приложима. Не. Не смея. Трябва ти пийлинг обаче, няма как  Rolling Eyes
1ния ни варинат е Тоникът на Биотрейд, ама той има Азелаинова киселина, която професорът хикак не ми хвали, а пък ти си с чувствителност ......
2рия ни варинат е да пробваш как ще ти понесе плодовото пийлинг лосионче - домашна марка. Но ще му сложим и аспиринче. Само, ако не си бременна де .... Това ще намали големината на порите.
Омазняване нали нямаш!? Или да?

И ще направим сложна комбинация за сухотата и порите.
Хума - задължително, но маслото ще е Лайка най-вероятно.

Хайде и ти, от тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68194.340 , постинг номер #583, да ми копираш всичко, което се отнася за твоята кожа, че да няма спорни моменти Wink

За всеки случай, ако не го направиш днес и не ти пиша, вземи си една хума и Еудермол - 5, суха кожа за почивните дни. Почисвай вечер само с кашичка хума и после намажи с Еудермол - 5 вместо крем.

До скоро!
 Hug   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт