Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • някъде там
Преди малко, сина ми докато вечеряхме, ме попита какво ядем.Отговорих му че е пиленце.А той ми вика "то нали е било малко и сладичко?"
И аз  Shocked не знаех какво да отговоря  Grinning Просто пропуснах темата.А вие как реагирате?

# 1
Вървим към къщи - Ането, майка ми и аз. С майка ми се чудим какво ще готвим за вечеря - тиквички ли да правим, картофи ли и т.н.
Изведнъж детето запява:

"Пиле, пиле.." (началото на една песничка, която имаме на запис).
Аз ентусиазирано подхващам "Пиле, пиле, пи-пи-пи", но детето ме прекъсва:
"Ама аз имам предвид пиле за ядене"  hahaha

Толкоз за моите притеснения как ще й обясня за горките животинки. Аз лично имам такива скрупули от време на време (с периоди на вегетарианство), но уж невинното ми дете - цъ.
Както се казваше в едно стихотворение:
"...нашата мила, добричка Ивона,
дето носи тревичка на зайчетата
и зайчета - на питона"

# 2
Казвам, че има специални пилета, рибки и пр., които са само за ядене. Те не са тези - сладки и малки, с които си играем, а съвсем други. Crazy Simple Smile

# 3
Казвам, че има специални пилета, рибки и пр., които са само за ядене. Те не са тези - сладки и малки, с които си играем, а съвсем други. Crazy Simple Smile

Че това си е откровена лъжа  smile3506

# 4

Че това си е откровена лъжа  smile3506

Знам Embarassed. Но не знам как, иначе да я науча хем да яде месо, хем да не бъде жестока към света наоколо?! Без да влизаме в сопорове за вегетарианство  и т.н., но още ми е пред очите гледката: момиченце около 8 г. съвсем нарочно и съсредоточено гони гълб с онези акумулаторни колички и когато накрая, все пак го смаза, просто слезе и седна до майка си без никаква реакция нито от майката, нито от дъщерята....
От друга страна - не мога да я държа на солети newsm78

# 5
  Аз й разказах първо за животните. В началото беше малко възмутена, че котките ядат мишки, обаче като разплетохме цялата верига и с най-спокоен тон й казах, че повечето животни ядат други животни, просто за да оцелеят млъкна и после някак го възприе като нещо естествено. Казах й, че не можеш да храниш тигър с банички, и че хищните животни не са лоши, просто това е храната им.

# 6
  • Варна
Честно казано не съм се замисляла по този въпрос  Rolling Eyes. Ще следя темата за евентуален отговор, който би ми допаднал Sunglasses.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт