търся съвети за меню

  • 1 430
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 181
Ще празнуваме рожден ден на малкия и ми се иска нещо по-ефектно. Взела съм пилешки филета, които ще пека в тефлонов тиган - стават много крехки, но нямам идея за гарнитурата. Дайте съвети, но имайте предвид, че фурната ми не работи, така че разполагам с котлон и микровълнова. Освен това ми дайте рецепта за пълнежа на шмеркезето, че не успях да намеря с търсачката. Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 630
За нас най-добрата гарнитура са картофи соте.  Обелваш картофите и ги нарязваш на по-големи кубчета. Ако имаш уред за варене на пара - става супер. Иначе си ги сваряваш, но да не се разварят. Оставяш ги да изтинат и изсъхнат. Пускаш ги в загрята мазнина до тъмно златист цвят. При поднасяне - вариантите са с настъргано сирене/за децата/ и копър и чесън за възрастните.

# 2
  • Мнения: 555
Предлагам ти едно предястие много е ефектно вкусно и ...... много бързо и лесно:

Салата "Бомбе"

В една обла купа (най голямата ни пласмасова от Метро) се настъргват последователно сварени картофи и сварен морков (или маринован), сирене, кисели краставички и ябълки. Реда и количеството са по желание.
От време на време леко се притиска (да се слегне).
Oбръща се в тортена чиния и се залива със сос от майонеза с малко кисело мляко.
Украсата е по желание , а може да се сложи и някакъв колбас.
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=20469&AlbumId=63629 (Снимката не е от най- добрите)

Винаги обираме точките с нея.

# 3
  • Мнения: 920
Етюд в зелено. Задушени
- тиквички на ивички /може и мариновани/
- зелен фасул
- броколи, може спанак, да е тъмно зелено.
Задушаваш поотделно и нареждаш 1 до друго в преливаща се гама.

В оранжево
- картофено пюре, в което съм прибавила 1-2 моркова.
- пюре от оранжева леща.

Общи условия

Активация на акаунт