Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 авг. 2006, 23:00 ч.

има ли вероятност да я прехраня?

• 434
  • 11
  •   1
Отговори
Нашето бебче е на 45 дни и се кърмим на поискване. До сега вода не съм давала. От няколко дни суче на 2 часа, като през ноща суче в продължение на 5-10 мин, през деня 25-35 мин., а вечер - ох тогава правим и час на гърдата. Само през ноща прави една пауза от 4 часа, но не винаги. Притеснявам се да не я прехраня, първия месец качи 1,2 кг. Бързото наддаване не крие ли рискове? Да продължавам ли така или да пробваме да дундуркаме докато увеличим малко паузите между храненията?

# 1
 Няма такава опастност от прехранване,бебчето си знае не прави тази грешка да дундуркаш гладно дете и да увеличаваш паузите между храненията,много е мъничко детенцето.Постепенно то само ще си увеличи паузите само имай търпение.Освен това 1,200кг си е съвсем в реда на нещата,изобщо не са много,а нормално за кърмено дете-при тях кърмата се усвоява на 100%

# 2
Няма опасност от прехранване, хубаво е, че храниш на поискване! Сега бебето само ще си създаде един режим на хранене, който просто ти самата трябва да следваш, именно това е на поискване Wink- да се съобразяваш с потребностите и нуждите на бебето.  А относно наддаването- чудесно сте наддали, бебетата наддават скокообразно, тоест отначало могат да наддадат много, а после- почти нищо. Влади до 6ти месец наддаваше с по кило и после се спря на 100-200 грама и досега трудно качва килограмите. А първия месец наддадохме 1700гр. така, че е абсолютно нормално  Peace

# 3
Лейди ди, няма опасност да я прехраниш Hug Отвори си библиотеката. Знам, че тук е по-лесно и по-бързо, но има статия с точно такова заглавие Grinning
освен това вторият скок в растежа е на около 6 седмици. Така като гледам май за това ви е време Wink
Бързото наддаване крие рискове, според педиатрите, от рахит. Аз мога да ти кажа, че рискът от рахит е генетично заложен. Има бебета, които може да наддават главоломно и да не развият никакви признаци на рахит. Има такива, които може да наддават нормално и да проявят такива. Това е до възможностите на организма да усвоява калция. Дори и превантивната употреба на вит. Д не може да предотврати поява на рахит, ако организмът е предразположен.
Освен това времетраенето на сукането няма връзка с количеството на изсуканата кърма. Бебето може да суче 5 минути и да изпапа стотина мл., може да суче 35 минути и да изяде 50-60 мл. Това се определя от апетита, а само бебето знае кога колко му се яде. И ти искаш понякога да хапнеш две филии на крак, а друг пък да ядеш една салата с ракия един час Wink Така е и с децата Grinning

# 4
И аз така си мисля и така процедирам, но като ми кажат: "Оле колко е пораснала и какви големи бузки има, и крачетата колко дебелички са и станали" и започвам леко да се притеснявам да не объркам нещо. Благодаря за насърчението и подкрепата, ще си продължаваме в същия дух и ще се надяваме детенце само да си разреди храненията. Вече отдавна се кърмим по градинките, ама с тези малки паузи не смея да тръгна на по-дълги разходки, все около градинката се въртим.

# 5
  • Карлово
Няма опасност от прехранване, рахит и др.п. Ние наддавахме по 1.5 кг през първите месеци и на 6 месеца беше 9100 /роди се 3500/. Но оттогава наддава по-малко и сега на 9месеца е 9500. Така че, спокойно, като започне да се движи-ще отслабне.

# 6
Здравей и от мен!Много точно са ти казали,ама и аз да потвърдя  Laughing :Ави,като по-малка,сучеше и на 1-1.30ч даже.Най-дългата пауза беше 2.30ч,качи 1.600кг и педи каза,че е предоволна щом като е само на кърма.Явно не трябва да качват по толкова много ако са на АМ...с такова впечатление съм останала...

# 7
Сама ще си регулира бебка папанията, не се притеснявай. И ние бяхме точно ака в началото - постоянно ядеше.. И аз се бях притеснила и зададох същия въпрос  Crazy
Като резултат 1вия месец качи 1.900.. втория малко поуспокои топката - правеше си паузи по-дълги.. е имаше и ядливи дни  Mr. Green - 1.200 качи.
Сега даже понякога се притеснявам, че не суче достатъчно, ама той си знае.. достатъчно е голям да си казва кога е гладен  Joy

# 8
Можеш само да се радваш а да се тревожиш е безсмислено.Спокойно си храни малкото съкровище поводи за притеснения нямаш Naughty

# 9
  • София
И от мен едно НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ,НАДДАВАТЕ ИДЕАЛНО!
Моят син първият месец наддаде 1,400,втория и третия по 1 кг, четвъртия 0,800кг,петия и шестия по 0,600кг, а този месец 0,500 кг, кърмен е на поискване(което значи горе-долу на по 2 часа денонощно),има си кълки като козуначета,но това е много добре,аз по-бих се притеснявала ако е слабичък.
Мога да кажа само едно: Продължавай в същия дух,кърми си на поискване до 6-тия месец и чак тогава въвеждай пюрета и каши,а соковете даже и по-късно. newsm10

# 10
  • Пловдив
И аз ще кажа като повечето мами, че няма повод за притеснение. Ние първия месец качихме 1250, втория 900гр. Това че от няколко дни се храните по-начесто може да е евентуален "бум на растежа". До няколко дни ще отмине, и може пак да почне да се храни през по-големи паузи. А за времето на гърдата не се притеснявай, и това може би ще се регулира като при нас. В момента през деня не виси повече от 10 мин, а през нощта повече от 5  Mr. Green

# 11
@От няколко дни суче на 2 часа ..@ - иска да си увеличи кърмата, расте и иска да папа по-често - съвсем нормално Simple Smile

@като през ноща суче в продължение на 5-10 мин @ - високи нива на пролактин и окситоцин, по-силен наплив кърма, бебоците сучат по-ефективно в сънено положение. Пак съвсем нормално.

@през деня 25-35 мин., а вечер - ох тогава правим и час на гърдата.@ - през деня кърмата понамалява заради понамалелите нива на пролактин, или просто тече по-бавно, а вечер пък съвсем, затова папка толкова дълго, а и стимулира, а и обича гуш  в мама. Пак съвсем нормално.

Ама вие сте за учебник по кърмене. А за пухкавите крачета - освен мислено да си ги представя и се усмихна на едно хубаво бебе, друго не се сещам.  Mr. Green Heart Eyes

Прехранване с кърма - и дума да не става! През следващите месеци ествествено ще понамалите темпа на растеж. Пак като по учебник.

хайде със здраве  Heart Eyes

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт