Какво столче за хранене да купя?

  • 1 384
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 40
Привет, мили мами, и от нас с Никола.
Имам питане, надявам се по-опитните да ми дадат съвет. До сега ползвахме столчето за хранене на моята племенница, но вече е време да го върна. И сега имаме нужда от столче. Та питането ми е - какво столче?  Thinking
Това, което ползвахме, е много удобно - като за най-малките-детенцето се слага в седалката, която е облицована в миеща се материя и положението на седалката може да се променя (полегнало или седнало като столче на кола), а пред седалката се поставя пластмасово плотче, на което детето се занимава, и на което се слага и чинийката. Надявам се разбирате модела - като всички столчета в магазините...
Никола вече е по-големичък, 1 год. и 3 м. И затова се чудя - дали пак такова столче, или пък нещо като за по-големи деца с перспектива?
Виждала съм дървени столче+масичка (на Бертони напр), които се ползват или само като стол (поставен върху масичката-надявам се, че обяснявам добре), или като два отделни мебела, на което поотрасналите деца седят вече като самостоятелни за хранене и игра?
А има и последен модел - в ТСМ магазини -столче с регулируема височина, което се слага пред масата за хранене на възрастните...седалката на тези столчета е плот, който се вмъква в нутове (жлебове) на страниците на стола на различна височина съобразно ръста на детето.

Бихте ли споделили опита си - какво столче е подходящо от тук насетне? newsm78
Да си взема ли удобното за мен, или да предпочетем нещо с перспектива?

Много благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 559
Ние купихме столче на Peg Perego http://www.family-bg.com/catalog/images/2006/diner_anice.jpg, http://images08.snimka.bg/000832977.jpg, страхотно е като трон. Страшно стабилно, регулира се височината и облегалката, отпред има 2 масички за храна и игра и могат да се махат и бебчо да се храни на голямата маса с мама и тати. За у свекървата взехме от това дървеното и то е сладко и може да става за по-голямо да си рисува и пише. И от двата съм доволна, само дето този дървения не е много стабилен и го придържам като храня беба да не се метне.

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 10:35 от Do4ka

# 2
  • Мнения: 1 425
Ние имаме Трип-Трап . Много сым доволна - ползваме го още.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 446
На нас ни бяха подарили столчета на Бертони от тия, които обясняваш с масичката, но не съм доволна. Не са доизмислени добре, не са удобни.

# 4
  • Мнения: 216
Сестра ми има момиченце на 1 год. и 2 мес. и я храни само в столчето от ТСМ от началото на тази година. Много е доволна от него Party. С радост ще го наследим и ние Hug!

# 5
  • Мнения: 920
Понеже имам и Бертони-то и Чиполино Гранд комфорд ще ти опиша огромната разилка - в дървеното не мога да оставя, защото горната част реално не се държи стабилно за долната. Масичката отпред доста ми пречи да го слагам и свалям от там, съответно я махнах и пришивах колани. Това не спаси много положението, защото седалката е тесничка. Това е подходящо да се ползва като столче и масичка, но като висок стол за хранене не става.

Чиполиното е каквото описваш - с положения на гърба, с подвижна масичка, широко и удобно, с възможност да регулираш височината на самия стол - препоръчвам го.

# 6
  • Мнения: 353
много хубава темичка  Mr. Green и понеже и аз си търся столче за бебата имам и ето такъв въпрос; къде в софия има магазин с повече столчета? обикновено имат по две или три, и казват - изберете си от каталог. да, но как по дяволите да го видя, пипна и разбера детето как ще стои вътре?
до сега съм обиколила големите магазини, но нищо не ми хареса - детето не седи удобно, или не ми се виждат стабилни......

с една дума: помощ  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 663
Аз съм се спряла на  това Изглежда ми много удобно и отзивите са добри

# 8
  • Мнения: 5 228
Ние имаме няколко столчета, всяко си има предимства и недостатъци. Детето ти вече е голямо и спокойно можеш да купиш дървеното на ТСМ- купихме такова за вилата и съм много приятно изненадана от това столче. Стабилно е , заема съвсем малко място, детето седи на  масата заедно със останалите членове на семейството. Единственият недостатък е, че малък акробат като дъщеря ми не може да се остави и за 5 секунди без надзор в него, докато в пластмасовите с ограничители и каишки няма проблем.

# 9
Oshte mi e rano, no shte se radvam, ako njakoj mi kaje kakvo da vzema

# 10
  • Мнения: 353
вчера гледах ето това: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_44&products_id=1448
и много ми хареса, цената му е поносима, а е доста стабилно и има хубави каиши за завръзване, сложих детето вътре и стоеше много добре.
тези дни ще водя мъж ми на инспекция и ако го купя ще докладвам впечатления, ако ли пък не - ще докладвам следващи впечатления

# 11
  • Мнения: 64
ами, за да ти се препоръча столче мисля, че е най-удачно първо да пишеш с какъв бюджет разполагаш. Защото според мен си има значение!  bouquet

# 12
  • Мнения: 8 505
Понеже имам и Бертони-то и Чиполино Гранд комфорд ще ти опиша огромната разилка - в дървеното не мога да оставя, защото горната част реално не се държи стабилно за долната. Масичката отпред доста ми пречи да го слагам и свалям от там, съответно я махнах и пришивах колани. Това не спаси много положението, защото седалката е тесничка. Това е подходящо да се ползва като столче и масичка, но като висок стол за хранене не става.

Чиполиното е каквото описваш - с положения на гърба, с подвижна масичка, широко и удобно, с възможност да регулираш височината на самия стол - препоръчвам го.

 Peace
...и спокойно можеш да махнеш таблата и да доближиш стола до масата,на която се храните.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 145
На нас ни подариха Chipolino Гранд Комфорт   http ://www.chipolino.com/catalog.php?lang=bg&year=2006&category=112&type=1
страшно съм доволна. Много е стабилен. Разкарвам го на всякъде. Има две таблички. Сгъва се и въобще..... Чудна работа ми върши  Laughing

# 14
  • Мнения: 949
И аз доста се чудих и накрая-Чиполино Гранд Комфорт

Общи условия

Активация на акаунт