«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 14 отговора
ћного мол€ всички, които зна€т рецепта за сироп от арони€, нека да € сподел€т. newsm78 ”бих сума време в търсене на тази заветна рецепта,
но,уви , нищо не открих.ѕредварително благодар€ за отговорите.
÷итирай

ћнени€: 6 494

≈то една рецепта от руски сайт. јко искаш, пробвай €.

1 кг арони€, 800 гр. захар
ќтдел€т се  плодовете, измиват се, отцеждат се добре, смесват се със захарта и се постав€т в буркан/и/.  ато се послегнат, бурканът се допълва. —лед 2-3 седмици, когато арони€та  пусне сок и изплува отгоре в буркана, сместта се прецежда с марл€ и плодовете хубаво се изстискват. ѕолучени€ сок се сипва в шишета или буркани, затвар€т се и се съхран€ват на тъмно.
÷итирай

ћнени€: 458
 chef
    От мен 2 рецепти. Първата е от специалиста въвел аронията като култура в БГ, а 2-та е от наша близка, която го прави по- този начин 4 години и не й се е разваля(има още от 1-вата година на производство).

І. "Измитите плодове се смилат с месомелачка или пасатор и се смесват със захар в съотношение 1:1, след което се слагат в стъклен или здрав емайлиран съд и престояват на хладно 1-2дни. Отделилият се сок чрез изстискване през двуслоен тензух се прехвърля в друг добре затворен съд. Така се получава концентриран сок, който се стерилизира 3 мин и се съхранява за по- дълго време.Освен в чист вид  към него може да се прибави и сок от малини, или вишни,или боровинки, според наличието на тези плодове и предпочитанията на консуматорите. Вкусът им е чудесен."

ІІ. Плодове се смилат заедно с лимони. Прецежда се през тензух и полученият сок се смесва със захар в съотношение 1:1.
Съхранява се без стерилизация, но се слага и по 1гр. лимонтузу на литър сок! (едва сега го научих - пропуснали са да ми кажат)

newsm53  newsm10
Кажи после какъв е резултата  Peace
Извини ме ако някъде съм допуснала правописна грешка
« ѕоследна редакци€: пн, 27 авг 2007, 10:34 от “edy »
÷итирай

—офи€

ћнени€: 123
 chef
    »змитите плодове се смилат с месомелачка или пасатор

≤≤. ѕлодове се смилат заедно с лимони.

newsm53  newsm10
 ажи после какъв е резултата  Peace
»звини ме ако н€къде съм допуснала правописна грешка
------------------
“очно така, плодовете обезателно тр€бва да се смачкат по н€какъв начин - иначе не става, защото кожичката им е доста здрава. јко се остав€т да се изсушат, за да се използват през зимата за чай в ц€лостно запазено плодче - въобще не оцвет€ват ча€ (все едно, че не сте го слагали). ѕри сушен плод - също тр€бва да се мели.
ѕри мленето на пресните плодове (разбира се добре узрели до много тъмно червено) тр€бва да се използва съд, който лесно се мие и не се оцвет€ва. —окът на арони€та е силно наситен и де що се сложи бо€дисва в червено.
»наче е страшно полезен. Ќа пазара се продава доста скъпо, а иначе лесно се отглежда - не изисква никакви специални грежи, освен поливане при сушаво време. –асте като храст - около 1.50 -1.80 м. ѕлодчетата са малки, растат на съцвети€ и дръжките им са сравнително дългички (по грубо сравнение с дължината на черешова дръжка, но по-фини).
» двете рецепти за сиропа са хубави и съм сигурна, че резултата ще е отличен.
”спех !
÷итирай
Ѕезкрайно съм ви благодарна. Ќад€вам се да има успех това начинание,
като се има предвид ,че в тази сфера  съм адски боса.
Ѕлагодар€ ви отново!
÷итирай
ѕродавам арони€
«а контакти : 0953/65-96 или gsm : 0885 43 10 81
÷итирай

на втори€ етаж

ћнени€: 248
» на мен тази вечер ми донесоха една чанта арони€.”тре се заемам с не€ - ще прав€ компот и малко за сок. Rolling Eyes Smile
÷итирай

на втори€ етаж

ƒа се отчета - направих половината на компоти,а останалото на сироп с лимони.
«апочнах с обикновената машинка за мелене на месо,ама като опитах да го цед€....ужассс...всичко се бо€дисва,пръска .....» минах на варианта с машинката за домати,ко€то дели семките.—упер лесно и бързо стана,даже лимоните ги обелих и ги смелих и т€х.ƒоста добре се отцеди всички€ сок.ѕосле само прецедих през обикновена цедка.—ега съм го нал€ла в един трилитров буркан,сложих захарта и от време на време разбърквам,да се разтопи.:chef:
ќстанаха ми коричките от лимоните.ƒайте иде€ какво може да се направи с т€х,жал ми е да ги хвърл€. newsm78   
÷итирай

ћнени€: 458

chef
    ќт мен 2 рецепти. ...2-та е от наша близка, ко€то го прави по- този начин 4 години и не й се е развал€(има още от 1-вата година на производство). ....
≤≤. ѕлодове се смилат заедно с лимони. ѕрецежда се през тензух и получени€т сок се смесва със захар в съотношение 1:1.
—ъхран€ва се без стерилизаци€.

ѕо рецептата , ко€то съм дала , (но не€сно описала Embarassed )
Ћимоните заедно с корите се смилат и с арони€та (количеството е на око - сега сложих на 4кг плод - 2 лимона, носи и повече, и съотношението плод:захар е 1:2 много ароматен).

ѕ.ѕ. —ега научих, че се слагат 1-2 резенчета лимон в компота от арони€......много ми хареса.......
÷итирай

на втори€ етаж

јз обелих лимоните,защото преди правих нещо друго с лимони и ги б€х сложила с корите и после нагарчаше.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 246
јрони€та е много полезна!
÷итирай

краставицата

ћнени€: 917
слабителе или запичащ ефект има - знаеш ли. че имаме такъв сироп в къщи, но се чуд€ дали да дам на малката, че все е запекана
÷итирай

—амоков

ћнени€: 349
слабителе или запичащ ефект има - знаеш ли. че имаме такъв сироп в къщи, но се чуд€ дали да дам на малката, че все е запекана

«апичащ ефект има.
÷итирай
≈то и една рецепта от мен!!!
   Ќа 2 кг плод се слагат 5-6 литра вода. —вар€ва се и се прецежда, намачква се и пак се прецежда.   Ќа 2 литра сок се слага 1,5 кг захар.
Ѕърка се до разтоп€ване на захарта. —лага се 1 ч.л. лимонтозу.
Ќал€то в бутилки се завар€ва 5-10 минути.
/от 1 доза излиза около 8-10 литра сироп/.

÷итирай

Ќ€къде на път....

ћнени€: 9 285
New Mather, много полезно инфо! Ѕлагодар€!  bouquet
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 14 отговора