Отстраняване на бенки?

  • 1 834
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 511
Имате ли информация или някоя от вас премахвала ли си е по някакъв начин бенки? Прочетох, че е възможно отстраняването им с помощта на лазер или нещо подобно тук:

http://www.cosmelas.com/pro_2.htm

Някаква идея дали е ефективно?  Rolling EyesИли дали има по-добър метод?  Rolling Eyes

# 1
  • Sf
  • Мнения: 808
Ето, разгледай в една друга тема много е обсъждано за бенките и методите за премахване на изпъкналите бенки.

http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=4838e796d22bc45b074f … mp;topic=31083.15

# 2
  • Мнения: 133
най-добре посети онкологичен кабинет. там ще те прегладат ако е необходимо ще ти направят изследвания и ще ти назначат лечение. преди две години на сестра ми и отстраниха една бенка от гърба, но го направиха в онкоболницата. манипулацията беше за един ден, не е оставала в болницата, но е по-добре в болница, отколкото в козметично студио според мен.

# 3
  • Мнения: 1 243
Преди няколко години 3 мои приятели си махнаха доста големи бенки/дори и релефни/ при някакав човек тук от Бургас. При двамата бенките бяха по тялото ,а на другото момиче и беше на носа-доста голяма и не можеше да се гледа. Не знам с какво ги мажеше,но след време започнаха да почервеняват и да се свиват/тогава носеха лепенки върху белега за около 2 седмици/ и после напълно изчезнаха,все едно никога са нямали...ако искаш,ще ги попитам за какво точно става въпрос,макар че на мен този метод ми се вижда доста рискован...Може да доведе до неприятни последствия след време! Факт е обаче,че от бенките им няма и следа!

# 4
  • София
  • Мнения: 35 894
Консултация с дерматолог-онколог преди каквато и да е манипулация по бенката

# 5
  • Мнения: 511
Преди няколко години 3 мои приятели си махнаха доста големи бенки/дори и релефни/ при някакав човек тук от Бургас. При двамата бенките бяха по тялото ,а на другото момиче и беше на носа-доста голяма и не можеше да се гледа. Не знам с какво ги мажеше,но след време започнаха да почервеняват и да се свиват/тогава носеха лепенки върху белега за около 2 седмици/ и после напълно изчезнаха,все едно никога са нямали...ако искаш,ще ги попитам за какво точно става въпрос,макар че на мен този метод ми се вижда доста рискован...Може да доведе до неприятни последствия след време! Факт е обаче,че от бенките им няма и следа!

Ще съм ти благодарна, ако имаш възможност да разпиташ повече по въпроса. Рисковано е наистина, но понякога рискът е оправдан. Нищо не струва поне да проуча вариантите. Мерси за включването. Ще очаквам още информация за въпросния човек/метод Wink

# 6
  • Мнения: 511
Консултация с дерматолог-онколог преди каквато и да е манипулация по бенката

А как да знам на какъв "специалист" ще попадна? Трудно е да се доверя и на лекар вече, лично аз съм си патила доста.

# 7
  • Мнения: 133
на сестра ми я маха един лекар в онкоболницата във Варна, ако те интересува мога да попитам за името на лекаря. тя е доволна.

# 8
  • Мнения: 1 243
Alinka,ще разпитам в най-скоро време за човека и ако още пазят адрес или някакъв тел за контакти,ще ти ги пратя...но имай предвид,че беше доста отдавна-3 или 4 години.Засега на никой нищо му няма,аз много се чудих как са се решили на такава стъпка,защото все пак си е опасно.Айде момичето с бенката на носа я разбирам,защото наистина сякаш я позагрозяваше,но на другите им беше на кръста и на гърба и не се виждаха.Все пак ще разпитам още утре!
Поздрави засега

# 9
  • Мнения: 511
diava, ако можеш разпитай каква е процедурата точно, какъв е ефектът, последствията и др.

Bellucci, благодаря, ще чакам да пишеш  Wink

# 10
  • Мнения: 1 205
Както съм писала в предната тема, махах ги с лазер при онко-дерматолог и съм много доволна.
Съвета ми е сега да проучиш, а ако ги махаш с лазер да го направиш началото/средата на есента т.е. да не е сега в жегите.
И още нещо преди да отидеш да ти ги мажат (ако ходиш разбира се) както всички до сега са те посъветвали иди на консултация при специалист за да ти каже кои можеш или не можеш да махнеш. Не забравяй, че това си е опасно.

# 11
  • Мнения: 511
Както съм писала в предната тема, махах ги с лазер при онко-дерматолог и съм много доволна.
Съвета ми е сега да проучиш, а ако ги махаш с лазер да го направиш началото/средата на есента т.е. да не е сега в жегите.

А къде точно си ги махала? Имам предвид, можеш ли да ми препоръчаш твоя лекар? Виждам, че си от Пловдив и дори той да работи там не е проблем, стига да е добър и да си струва.

# 12
  • Мнения: 133
Утре ще пиша. Довечера ще й са обадя да я питам.

# 13
  • Мнения: 1 205
Ами според мен си струва, да работи в Пловдив.
Процедурата минава бързо тя слага упойка. После около седмица си с лепенки, но не бива да ги мокриш. Тя ще ти обясни подробно.
Сега ще потърся визитката и ще ти пиша на ЛС по-късно.

# 14
  • Мнения: 1 243
Alinka,питах едната ми приятелка по Ай Си Кю-то за процедурата,но за съжаление не пази точните координати на човека.Помни ,че живее зад Краставицата/което предполагам нищо не ти говори/,казвал се д-р Калинов май,лекар -химик бил,мажел с някакъв течен мехлем,който предизвиквал само щипене....на нея и взел 10 лв за премахването на 3 бенки от кръста,като бенките и си спомням бяха големи и релефни! Това засега! Утре ще питам момчето,което също ходи,дано той помни повече Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт