На 1г и 2 мес нямаме зъби

  • 3 535
  • 21
  •   1
Отговори
Все още нямаме нито едно зъбче, а сме на 1 година и малко след два месеца. " Доброжелателки " ми споменаха, че цепели венците на бебето, когато зъбките се забавят. Дайте информация. Имам ли основание да се притеснявам?

# 1
  • Мнения: 2 274
   Я стига с глупостите! Цепели венците  ooooh!! Кви са тия луди  Shocked!
   На моята колежка синчетата и се "озъбиха" на 1г. и 3м.! По книгите пише че такива деца са изключение, но аз лично познавам доста дечица, чийто зъбки са поникнали след годинката без проблем  Peace! Хората казват, че колкото по-късно поникнат зъбите, толкова по-здрави били! Незнам до колко е вярно, но би било хубаво да е така  Wink!
   Все пак ако толкова се притесняваш се консултирай с детски стоматолог или с педиатъра!  Peace Аз лично не виждам нещо притеснително!

# 2
  • Мнения: 705
според мен нямаш! симона беше на 1г точно като изкара първия и още върви назад с материала според дебелите книги, ама какво да направя?!?!?!
най-добре си питай ДжП-то, недей да слушаш <доброжелатели>!
 Hug

# 3
  • Мнения: 450
И ние нямаме....Sad((6те почакам о6те малко и 6те ходим на стоматолог или ортодонт-о6те незнам:(

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
Ето ме мен - първият ми поникнал зъб е кътник на 1 г. и 4 месеца Simple Smile
Всички лекари са казали, че съм абсолютно здрава и нормална въпреки това.

Сега съм с равни бели зъбки и здравички при това Simple Smile Мога и снимка да приложа  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 2 162
Стринка ми е зъболекър и когато споделях с нея притесненията си за Ния (първото зъбче излезе на 10 месеца) тя ми отговаряше: "Ти да си видяла дете, на което да не му са пораснали зъбите". Старите хора казват, че колкото по- късно поникнат толкова по- здрави ще са. Така че споко! Grinning

# 6
  • Мнения: 2 910
И на Марти първото зъбче изби късно- на 1г. и 1м.
Скоро ще се имате и вие такова, не се притеснявай.

# 7
  • Мнения: 3 116
Нашето първо зъбче изби на 9 месеца и половина, но мами трябва да ви кажа че на половината дечица в градинката зъбките избиха след годинка и месец  Hug И аз чак се учудих на този голям процент, но  Crazy Мога да спомена и братовчедка ми, която е била беззъба до година и шест месеца  Mr. Green

Не мисля че трябва да се притеснявате, да ходите по доктори или цепите венци  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 2 082
Няма място за притеснение,но ако случайно не излязат още 1-2 месеца направете снимка дали има зародиши.но това е малко вероятно и първо направете консултация с детски стоматолог

# 9
  • Мнения: 731
Дъщеричката на наш познат зъболекар също нямаше зъбки до годинката си, но друг по-опитен негов колега му каза, че няма човек без зъби. Не се притеснявай - зъбките ще си пораснат. Не пречи да се консултираш със зъболекар за твое лично успокоение.

# 10
  • София
  • Мнения: 498
На 1 г. и 6 мес. един мой познат още нямаше зъби.
Ела да го видиш сега какви са му хубави и здрави! Simple Smile
А тия безумни идеи с цепенето на венците нека ги практикува някой друг.

# 11
  • Мнения: 48
И аз да си кажа:
При нас е интересно, че се родихме със две зъбчета - едното изби в родилния дом още, но другото стоеше набъбнало все едно че всеки момент ще се покаже и то. При най малките симптоми, като лигавене, нервен и други докторката викаше сигурно зъбките ще идват ама не.
Така чак в 12-ия месец изби това зъбче. Спомням си, че за него докторката каза че може да се наложи да го цепят (венеца) ако не може да пробие.(Това беше вариант, ако не избие само, а другите зъби са пробили вече)
Към момента на 1г. и 2 месеца имаме избили само още две зъбчете - страничните горни. Сега и други два са по набъбнали ама с това темпо ги чакам другия месец.
Не сме ходили на стоматолог, но докторката казваше че имаме добре оформен венец и ще избият.

# 12
  • Мнения: 1 858
Не смятам, че има за какво да се притесняваш! Моята първа братовчедка, която е с 15 години по-малка от мен първия зъб и изби на 1,6(година и шест месеца). Колкото до това, че колкото по-късно избият толкова по-здрави ще са ами не е задължително. Братовчедка ми както казах късно и избиха но се развалиха бързо. В момента няма зъб без кариес. Майка и я кара по 3 пъти на ден да си мие зъбите тъй че не е от лоша хигиена.

# 13
  • Мнения: 1 427
Имах същите притеснения и аз. Първият зъб на Йоана изби на година и два месеца.Сега ,на година и четири, е с пет зъба.Споко, ще излязат Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 043
и моето дете нямаше зъби до 1г и 3м
като стана на три вече беше с пълен комплект Grinning
има здрави и хубави зъби, ходила съм на зъболекар и лекари съм питала казаха ми без зъби никои не е останал... и така
прави бяха Wink

Общи условия

Активация на акаунт