Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 62 отговора

Аз лично бях чувала не особено добри отзиви за храната в щатите. Безвкусна била, зеленчуците и доматите били пластмасови и прочие неща. Нищо подобно. На мен страшно ми харесва всичко тук, да не говорим за какво разнообразие от кухни има - каквото ти сърце иска.
Ето и сега си хапвам диня и хич не ми е пластмасова. Много си е добра, даже почти няма семки Smile
Цитирай

Варна

Много си е добра, даже почти няма семки Smile
Чудна! От генно модифицираните!
Като бях миналата година в  Турция/ в район,обявен за екологично чист/, имаше солидна награда, ако намериш домат без семки/ каквито има в изобилие в България,че и в Турция/...но така и не   попаднахме на домат без семки:-)
Иначе от кухните по света... не харесвам американската-нищо не ми харесваше там, добре,че бяха  арабските  и мексиканските ресторанти. Много харесвам ливанската кухня-любима ми е. Не харесвам и  италианската-не обичам писта,паста и пармезан.
Цитирай

София/ Баня Лука

Определено не. Никакво разнообразие. Нагъват само плескавици, чевапи и бюреци и нищо друго не ги интересува. И не готвят хубаво. Истинска находка си е да откриеш добър ресторант.
Цитирай

Аааа, Монда не съм съгласна, че тук ядат само генно модифицирана храна. Моля те, не съм някаква невежа, знам какво и откъде да си пазарувам. А доколко в България са чисти екологично храните също може доста да се спори.
Мисълта ми беше, че в тази страна има наистина уникално разнообразие на кухни, може би такова няма другаде. Въпрос на вкус и познаване е, но аз имам поглед отвътре в американската кухня и тя не се състои от бургери и пържени картофки само. Ще ви поканя на гости като се  разготви свекърва ми. Smile

ПП. Има сортове дини, които почти нямат семки. Яла съм такива от градината на леля ми в плевенския район.
Цитирай

На пода

Аз не схванах въпроса какъв е: дали ни харесва страната в която живеем или дали ни харесва националната кухнята там където живеем.  newsm78
Цитирай

Варна

Аааа, Монда не съм съгласна, че тук ядат само генно модифицирана храна. Моля те, не съм някаква невежа, знам какво и откъде да си пазарувам. А доколко в България са чисти екологично храните също може доста да се спори.
Мисълта ми беше, че в тази страна има наистина уникално разнообразие на кухни, може би такова няма другаде. Въпрос на вкус и познаване е, но аз имам поглед отвътре в американската кухня и тя не се състои от бургери и пържени картофки само. Ще ви поканя на гости като се  разготви свекърва ми. Smile

ПП. Има сортове дини, които почти нямат семки. Яла съм такива от градината на леля ми в плевенския район.
Ами диня без семки....такава мисля,че е . А за България не ми е и хрумнало дори да си  го помислям. Примера,който дадох беше за Турция, но и за там  това е сензация. ГМХ са популярни в световен мащаб, не само в САЩ.
Цитирай

Кебекуйка

Харесва ми храната като цяло, единственото, на което не съм фен са полуфабрикатите и едни пържени картофи с някакъв гаден сос (тук им викат "путин", но не са чували за президента Путин  Laughing), незнам откъде идва името им).  А, и тукашния хляб е гадно сладникав, но му хванахме цаката-франзели или хляб от разните етномагазини. В началото не харесвахме канадската бира, но с времето си намерихме един вид, който ни харесва и сега си го сръбваме с кеф.
Иначе, наистина разнообразие от кухни не липсва, аз даже и кафето им взех да харесвам с времето...и на барбекюто сме фенове, като ни домилее за нашенски вкус, имам замразена шкембе-чорба в хладилника, та преживяваме кризата  Wink, български меса, сирене, лютеница и вафли не е проблем да купиш, така че ние си харесваме кльопачката   chef.

По повод генно модифицираната храна, мисля, че никъде не си защитен от предлагането на такава, била тя и с "био" етикет за огромно съжаление...За да не бъда голословна, ще цитирам мой роднина, който е тракаджия в Щатите и казва, че е бил свидетел на това как се свалят дини от камиона, произведени не си спомням вече къде и на тях се залепя етикет на местна ферма с надпис "Био" и пратката продължава по предназначение... Twisted Evil
Цитирай

Cтраната на лалетата...

Не знам дали ми харесва, ама свикнах... и например като се върна в БГ не харесвам кашкавала, че ми идва мазен вече Rolling Eyes Embarassed... Сиренето ми се троши и тн...
 Но като бабините домати... тук още не съм яла 35

Цитирай

Гърция

Харесва ми. Гърците са табиетлии и храната тук е на почит Wink.
Определено има неща, които в Бг вече не ми допадат и за съжаление това е сиренето и кашкавала.
Цитирай

Харесва ми арабската кухня,много разнообразна,а и близка да нашата:сърми с лозови листа,салати,туршии,пастърма,скари.Даже ми липсваше като бяхме на обиколка из Острова.
Цитирай

UK, Harlow/София

Никак не ми харесва.Доколкото разбирам англичаните са най-зле на тема кухня.Карат предимно на полуфабрикати.Традиционната английска закуска не мога да я приема, но те са си свикнали хората и им харесва.Видях в едно заведение как мажат фасул на филийка и закусват.Моята учитела много се учуди когато и казах, че ще готвя зеле със свинско.Оттоагава всеки път ме кара да направя зеле с броколи, ама това пък ние не можем да го хапнем Sick
Цитирай

germany

ДА харесва ми. И в САЩ ми харесваше и в Германия ми харесва- като изключим проклетото зеле, което ядат с всичко хехе
Цитирай

Най-противно ми е прясното мляко. Само за готвене, за пиене не става. Добре, че сме до Германия и от там си купуваме едно Био мляко - ммм вкусно.
От зеленчуците - май само краставиците ми харесват. Но пък има Gold Kiwi и са супер вкусни. Иначе, като цяло в БГ са си по-вкусни и плодовете и зеленчуците.
Аааа сирената тук са им добри...

zwezdi4ka , като се върнеш да пробваш едно сирене с нарисувана кравичка на опаковката. Май и така си се казва "Кравичка". мммм вкусно! Определено не се рони...ако не го развалят де.
Цитирай

Süd

А бе има неща, които ми харесват и такива, дето не ми допадат...но като цяло кухнята в Байерн е хубава...имат невероятни zелени салати и десерти...много вкусен черен хляб...само краставиците са винаги гадно омекнали. ooooh!
Цитирай

София - България

Харесва ми да-в началото ми беше противен вкуса на почти всичкото сирене, но вече свикнах пък и по-турските магазини има разнообразие от наши сирена Smile
Доматите и чушките наистина нямат вкуса на тези на баба, но аз купувам - zoete smaaktrosttomaten и почти успявам да докарам вкуса на истинска шопска салата Smile
Харесвам много индонезийската кухня и италиянската Peace
Харесва ми разнообразието от черен хляб и не мога да си представя да хапна вече '''заводки'' примерно Very Happy(корена на проблемите ми с кг) Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 62 отговора