колко спортувате седмично ?

  • 3 847
  • 54
  •   1
Отговори
колко пъти в седмицата спортувате за да има ефект.аз въртя велоаргометъра ежедневно по 20мин но не виждам особен ефект.навсйкаде пи6е 4е трйбва да се спортува  3 пати седми4но ,за да не се претоварва тялото-а какъв ли 6те е ефекта тогава-според мен о6те по-малък. Thinking
вие как процедирате и има ли ефект?

# 1
  • Мнения: 1 366
4 пъти седмично спининг, с който свалих огромно количество килограми. Напоследък към това добавих и бягане по 3-4 пъти седмично. Благодарение на това вече свалям и по-трудно сваляемите килограми - нали знаеш, колкото си по-близо до целта, толкова по трудно става. Да не говорим за оформянето на тялото - имам крака на спортист, а и всичко останало се стяга. За тонуса, който дава спорта също е излишно да коментирам. Изобщо - препоръчвам. Аз лично нямаше да мръдна и грам без да спортувам. Откровено казано, аз смятам, че 20 мин. е много малко. Това е времето, в което организма само се загрява, едва ли успява и да "изгори" нещо. Но, аз не съм специалист, може и да греша.

# 2
  • Мнения: 731
Единственият "спорт", който практикувам е често и дълго ходене пеш. Не мога да кажа, че се свалят килограми и не това е целта ми, но е приятно и полезно за поддръжка на тонуса.

# 3
  • Мнения: 7 186
Сега николко, защото лятото ме мързи. Иначе ходя на фитнес 2- максимум 3 пъти седмично /ако имам време/, което смятам е повече от достатъчно.
Според мен само с велоергометър не може да се постигне задоволителен резултат.

# 4
  • Мнения: 949
колко пъти в седмицата спортувате за да има ефект.аз въртя велоаргометъра ежедневно по 20мин но не виждам особен ефект.
След 20 мин започват да се топят мазнините на велоаргометър

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сега николко, защото лятото ме мързи. Иначе ходя на фитнес 2- максимум 3 пъти седмично /ако имам време/, което смятам е повече от достатъчно.
Според мен само с велоергометър не може да се постигне задоволителен резултат.
И аз така.

# 6
Ох,а на мен тожа ми се стружа6е много, Sad
как намирате време бе хора?

# 7
  • Мнения: 434
Извинете ме за глупавия може би въпрос но какво е спининг?

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз по принцип не спортувам, понеже винаги съм била слаба, такава ми е структурата. кила не задържам. Но след като родих си купих пътечка за бягане. Много съм доволна въпреки, че я ползвам от дъжд на вятър в месеца 1 път я има я не, зимата по интензивно ще се използвам понеже ще се налага да си стоим повече в къщи с дребния. На нея пише колко калории изгаряш, колко километра си минал, колко време бягаш, следи ти пулса и т.н. А както знаете по здравословно от вървенето няма. Много се чудих какъв уред да си взема, за да не развия мускули само в определена област на тялото, а исках нещо за цялостен тонус и не сбърках.
А с велосипед най много мускули да направиш на краката. Не съм специалист, но така си мисля, тялото ти стои неподвижно движеш само краката. Абе не знам.
А между другото най добрия начин за отслабване е глад. И не струва нищо, това е най хубавото, даже ти излиза по евтино.  Wink

# 9
  • Мнения: 1 366
Извинете ме за глупавия може би въпрос но какво е спининг?

Не е глупав, не се притеснявай, аз зная, че в Бг за жалост все още не е разпространено. Тук го има може би 10 години. Няма фитнес зала без зала за спининг. Става дума за велоергометър, но на принципа на колело за колездене, а не това, което познаваш. Тренировките са по час с много активно въртене на педалите в седнало или право положение, при наличието на високо противопоставяне на колелото. Залата е затъмнена и тренировката е на фона на силна музика. Стопяват се между 500 до 1000 калории. Страхотно е!

# 10
  • Мнения: 433
3 пъти седмично - тае бо. Мисля да почвам да тренирам и карате, стига да имам време, де.

# 11
  • Мнения: X
И мен като Лейдито, лятото ме гони як мързел Tired От другата седмица обаче тръгвам отново на фитнес, 3 пъти седмично.
Иначе по темата-20 минути велоергометър на ден ми се вижда крайно недостатъчно. Може да и да се получи видим ефект, но той ще е минимален и ще е налице след около 2-3 месеца според мен. Peace

# 12
  • Мнения: 377
Сега в тия жеги, веднъж в седмицата около половин час в домашни условия. Иначе 2 пъти в седмицата ходя на каланетика, а през останалите дни вкъщи, свалила съм Тае-бо, йога, каланетика, имам и един испански диск - Батука, и в зависимост от времето и настроението си ги редувам.  Peace
Но определено нямам за цел да свалям килограми и съм на мнение, че отслабването става с диета, със спорт може само да си помогнеш малко и да си стегнеш тялото, но не и да отслабнеш значително.

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 14:21 от Tanya77

# 13
  • Мнения: 1 455
Всеки ден по един час!

# 14
  • Мнения: 739
По мои лични наблюдения, най-добре ми влияе 3 пъти седмично. 2 е малко, 4 - може или е в повече понякога. Така спортувам и се храня равномерно. Ако е 4-5 пъти ям повече и пак се балансира, но се губи смисъла, а ако хапана повечко заради изгорените калории - качвам.
Трябва да се спортува минимум 45мин. до изпотяване, за да се достигне необходимото ниво на изгаряне на калории от организма, четох някъде. Спортувам по 1 час, 3 пъти седмично, рано сутрин по хлад и на гладно.

Общи условия

Активация на акаунт