Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Павликени

Интересува ме за какъв период на зад ще се гледа заплатата на която си осигурен, за да ти дават 90% от нея 350 дена. Аз съм осигурена, но работодателят ми изплаща осигуровките на 160лв., а иначе получавам 250лв. Та искам да си внеса допълнителните осигуровки, за да мога да си получавам реалните пари.Може ли някои да ми помогне? Незнам дали е точно за тук темата, така че sorry, ако съм сгрешила мястото Smile
Цитирай

Стара Загора

Мисля, че беше 6 месеца назад, но не съм на 100% сигурна.Дано да се включи друг да каже.
Цитирай

Перник

Извинете, ама последно 350 или 315 са дните newsm78
Цитирай

Варна

Последно мисля че са 315 дни - 45 преди раждане и до девет месеца на бебето (9*30=270).
Взема се заплатата 6 месеца преди първия болничен (за 45 дни преди раждане). Тоест някъде от средата на втория месец от бременността се формира основата за болничния. Дори и по-късно през бременността да ти вдигнат заплатата, пак има смисъл и полза Smile
Цитирай

Габрово

М да, гледат се 6 месеца назад като се 90% се изчисляват на базата на среднодневното възнаграждение за този период.
А дните, за които се изплащат тези 90% са 315 от началото на болничният (т.е. 45 дни преди термина) до 9-ият месец на бебето (9 x 30 = 270), т.е 315  Love.
Цитирай

на странно място ......

Последно мисля че са 315 дни - 45 преди раждане и до девет месеца на бебето (9*30=270).
Взема се заплатата 6 месеца преди първия болничен (за 45 дни преди раждане). Тоест някъде от средата на втория месец от бременността се формира основата за болничния. Дори и по-късно през бременността да ти вдигнат заплатата, пак има смисъл и полза Smile
Peace
Цитирай
гледа се заплатата 6 месеца преди болничния (45 дни преди термин), обаче си има разни особености, ако заплатата се е променяла, гледа се и какви други болнични си ползвала - прави се една специална таблица и се изчислява сумата, която ще получаваш.
Цитирай

Русе

Имам такъв въпрос - аз от петия месец съм болнични, поради контракции и др. усложнения.
Това означава ли, че ще ми вземат само 2 заплати за 6те месеца и общата сума ще я разделят на 6 и на база на тях ще изчисляват. Защото ако е така, все едно съм на минимална.... newsm78
Цитирай
Интересува ме за какъв период на зад ще се гледа заплатата на която си осигурен, за да ти дават 90% от нея 350 дена. Аз съм осигурена, но работодателят ми изплаща осигуровките на 160лв., а иначе получавам 250лв. Та искам да си внеса допълнителните осигуровки, за да мога да си получавам реалните пари.Може ли някои да ми помогне? Незнам дали е точно за тук темата, така че sorry, ако съм сгрешила мястото Smile

И аз бях така , но се уговорих с него да ме назначи на друга длъжност с по-висока заплата и аз сама ще си поема разликата в осигуровките. Сега ще взимам доста малко пари, но с мисълта за бъдещето  Wink  Дават ти болничен 45 дни преди раждане, гледат се предишните 6 месеца за пресмятане на болничния.
Цитирай

В метрото

Имам такъв въпрос - аз от петия месец съм болнични, поради контракции и др. усложнения.
Това означава ли, че ще ми вземат само 2 заплати за 6те месеца и общата сума ще я разделят на 6 и на база на тях ще изчисляват. Защото ако е така, все едно съм на минимална.... newsm78
За това се изчислява среднодневно възнаграждение през последните 6 месеца. Т.е. събират се сумите от 6-те месеца и се делят на броя на работните дни.
А, за да нямаш проблеми, отиди в "социални грижи" и попитай.
Цитирай

Варна

За месеците, в които си била болнични (=временна нетрудоспособност) се взима сумата на обезщетението (т.е. изплатените болнични) и се добавя към заплатите от месеците в които си работила, така че не се притеснявай.
Цитирай

Русе

За месеците, в които си била болнични (=временна нетрудоспособност) се взима сумата на обезщетението (т.е. изплатените болнични) и се добавя към заплатите от месеците в които си работила, така че не се притеснявай.
Ох направо ми идва да те разцелувам. Много се бях притеснила.
Благодаря за информацията.
`Ш черпя. Hug dance
Цитирай

Павликени

Много Ви благодаря!!!
Да Ви призная Вие(като имам предвид всички момичета във форума и изобщо самата идея за този форум) сте страхотни!!! По принцип много рядко се среща някой който ще ти отговори на зададен въпрос, в повечето случай чуваш "Ами, не знам!", а тук винаги има кои да ти помогне , да ти отговори и да те насочи!!!
Злато сте!!! Laughing Благодаря Ви!
Цитирай

СОФИЯ

ПЪРВО ПРИВЕТ НА ВСИЧКИ МАМИ, И АЗ ИМАМ ПОДОБЕН ВЪПРОС . АЗ САМ БОЛНИЧНИ ОТ САМАТА БРЕМЕННОСТ,ЗАЩОТО ИМАХ ПРОБЛЕМИ,ИСКАМ ДА МИ ОБЯСНИТЕ КАТО РОДЯ КАК ЩЕ МИ СЕ ИЗПЛАЩА БОЛНИЧНИЯТ, ОТ ТЕЗИ БОЛНИЧНИ КОИТО СЪМ БИЛА ИЛИ ОТ ЗАПЛАТАТА ПРЕДИ ТЯХ newsm78
Цитирай

при децата

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121426.msg2230699#msg2230699

Ето в тази тема се разискват много подробно въпросите за новото майчинство.
Линкът е към отговора на моя въпрос, но и твоя е същия  Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.