Как решихте проблема с избора на име за бебчо/

  • 3 221
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
здравейте, започвам тази тема ,която може би е била обсъждана и преди аз да се регистрирам, но за мен е особено важно.Моето и семейството на съпруга ми не се разбират особенно и това с името на бебето стана световен проблем-то не беше обсъждане за това какви били традициите, как било модерно вече ме побъркаха.Моля ви за съвет защото бебо ще се появи след 3 месеца, а времето си лети......Благодаря ви предварително.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ние умишенно не кръстихме детето на никой за да няма обидени.А и искахме име което да ни харесва.
 Другият вариант е да пуснеш анкета с имената които предпочитате, ние ще гласуваме и ще го кръстим WinkТова вече е традиция във форума.

# 2
  • Мнения: 271
и нашето дете не е кръстено на никого.избрахме си име,което ни харесва на нас и така.свекитата имаха желание да е на тях,но аз Naughty.все пак детето си е ваше,не на родителите ви.успех в избора Hug

# 3
  • Мнения: 6 390
Сядате с мъжа ти и си написвате на един лист на кой какво име му харесва - правите елиминация - докато не остане само едно име и готово  Mr. Green

Семейства, баби, дядовци - не ги закачайте  Peace те са имали възможност да избират - избрали са, сега е ваш ред и вие си решавайте без да се съобразявате с тях  Wink Grinning

# 4
  • Мнения: 4 668
Въобще не ми е било проблем . От самото начало решихме с мъжът ми , че ще е Мартин и толкова , не е кръстен на никой .

# 5
  • Мнения: 495
при нас беше лесно - и двамата дядовци са с Д, та с един куршум, два заека
но натиск не е имало откъм родата, освен това мъжа ми се довери на моя избор

# 6
  • София
  • Мнения: 3 675
Винаги съм казвала че ще кръстя бебето си на мен!- още от малка!!!
Така че с таткото си избрахме 2 имена ,които харесаха на двама ни и като родих той ме попита все пак как ще го кръстим- казах Валентин-Калоян беше другото име
Така и стана- сега каго се замисля детето е кръстено на двама ни-
Венета + Цветелин=Валентин Laughing
А и друго -с мъжа ми официално обявихме връзката си точно на св.Валентин Laughing Twisted Evil
Така че - щом не се разбират баби и дядовци- най-добре изберете име да харесва на вас и да не е с нито една от буквите на техните имена- така няма да има сръдни ,а и ще им натриете носовете щом много знаят Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 7
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И според мен е добре да не взимаш имената нито на твоите родители, нито на родителите на съпругът ти. Още повече, че както казваш не са в особено добри отношения. Кръсти си детето с име, което си харесала, без да се съобразяваш с никого...
Иначе при мен този проблем го нямаше. Кръстих сина си на свекър ми. Но и името ми харесва, така че ми беше лесно!
Успех!

# 8
  • Мнения: 8 505
Не сме я кръстили на никой.т.е. на някой е,но не е от семейството и е по-скоро на шега...защото до последно не можехме да изберем женско име,което да се хареса и на двама ни.

# 9
И аз имах големи проблеми с името. През цялата бременност спорихме с мъжа ми. Аз не исках да си кръстя детето на майка му, а нейното име и на майка ми са сходни, но не са еднакви и беше проблем точно на коя от двете ще я кръстя. Накрая бебето се роди и още не бяхме измислили как да се казва Mr. Green Избрахме съчетание от двете имена и проблемите отпаднаха. Но просто вече беше опрял ножа до кокала, както се казва, иначе и досега щяхме да спорим как да я кръстим #Crazy
Най-добрия вариант е, да не кръщавате детето на никой. Така няма да има сърдити (или всички ще се сърдят Thinking Laughing) Ако мъжа ти е съгласен, така е най-добре. Най-важното е вие двамата да харесвате името. Не ги мислете толкова роднините, че само проблеми на главата ще ви навлекат!
Успех и не се ядосвай! Детето си е твое и никой не може да ти казва как да го кръстиш! Naughty

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Най-добре на никои че да няма сърдити . Изберете си име което ви харесва на вас и ......... на традициите им .

# 11
  • Мнения: 4 428
Сядате с мъжа ти и си написвате на един лист на кой какво име му харесва - правите елиминация - докато не остане само едно име и готово  Mr. Green

И ние процедирахме така. Само, че списъкът беше само от моя старана и мъжа ми си хареса някълко имена от него. После решихме кое най-ни хресва, да има вариант за кратко обръщентие, да има имен ден и не на последно място да не е кръстено всяко второ дете с него Grinning Точно поради последната причина попарих желанията на мъжа ми да кръстим щерката Мария Mr. Green Въобще не съм се съобразявала с мнението на никой друг отвен таткото /освен за Мария/ Naughty

# 12
  • Мнения: 5 790
Сядате с мъжа ти и си написвате на един лист на кой какво име му харесва - правите елиминация - докато не остане само едно име и готово  Mr. Green

Семейства, баби, дядовци - не ги закачайте  Peace те са имали възможност да избират - избрали са, сега е ваш ред и вие си решавайте без да се съобразявате с тях  Wink Grinning

 newsm10

# 13
  • Мнения: 7 474
Избери си име, което ти харесва на теб и не е свързано с никой дядо или баба.  Naughty
Или го кръсти на себе си или на мъжа ти  Whistling

# 14
  • Варна
  • Мнения: 407
За мен избора на име за детето ни не беше никакъв проблем. Направих списък с имената, които най-много ми харесват, след това мъжа ми го разгледа и си каза кое име му харесва най-много. Съвпадение беше че избра това име, което на мен ми беше най-на сърцето. И така решихме че момченцето ни ще се казва Виктор Heart Eyes Не сме го кръстили на никой от роднините ни, нарочно, за да няма сърдити.

# 15
  • Мнения: 6 390
И аз имах големи проблеми с името. През цялата бременност спорихме с мъжа ми. Аз не исках да си кръстя детето на майка му, а нейното име и на майка ми са сходни, но не са еднакви и беше проблем точно на коя от двете ще я кръстя. Накрая бебето се роди и още не бяхме измислили как да се казва Mr. Green Избрахме съчетание от двете имена и проблемите отпаднаха. Но просто вече беше опрял ножа до кокала, както се казва, иначе и досега щяхме да спорим как да я кръстим #Crazy

Party еййй добре че се обади, сетих се веднага за твоята тема  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108955.msg1965044#msg1965044

много хубаво име сте избрали  Wink Grinning

# 16
  • Мнения: 902
Ох, остави моля те бабите и дядовците да си чешат еzиците с каквото решат, ти, само ти , и твоят мъж, имате право да решите как ще викате на малкото съкровище,когато се появи.Гледай си бременността, всичко с тебе и малкото да е наред, пък ако трябва ги седни бабите и дядовците на по едно  столче и им кажи да те оставят на мира. А мъжа ти zащо не се намесим в крайна сметка на тебе ти трябва спокойствие , а не да те тормоzят с такива неща. Дете идва zа радост , а не zа да се сперкат фамилиите, чие име е иzбрано.
Ние в началото като не бях бременна бяхме решили , момченце ако имаме , да е Алесандро, момиченце, Киара. (таткото е  с италиански корени, и фамилията ни е оттам , та да пасва. Ничие име не сме иzбирали.Мен навремето искали да ме сложат Атанаска, понеже съм родена на праzника на Свети Атанас, ама сестра ми имала кукла "Росица"(от ония, по времето преди 89 г, с етикетчетата на ръчичките, с имена, помните ли ?)та, каzала, не иска да си иам сестричка, ако не се каzва Росица. Майка ми харесвала името и въпреки натиска на кума да е Атанаска , са ме кръстили Росица. Най интересното е , че 1999 година бях в Сан Марино и си купих оттам порцеланова кукла, която нарекох Киара. ЧАк когато дъщеря ми беше вече родена, с сетих пак zа таzи кукла, и сега аz с кукленско име и тя кукленско име, тя обаче (уж) случайно Grinning А понеже трябваще да се роди на 15.08 , е Киара Мария. Роди се обаче на 16.08, и днес сме вечЕ на цяла годинка Grinning

# 17
  • Мнения: 5 391
Ние се допитахме до Интернет, от там избрахме името, синът ни не е кръстен на никого Peace

# 18
  • Мнения: 731
Аз отдавна реших как ще си кръстя бебето. Ако има някой, който заслужава да има внуче кръстено на него - това е баща ми. Никой не ни оказва натиск - сами го решихме. И всички знаят вече освен майка ми и баща ми - това ще е, надявам се, приятна изненада.

Във вашия случай обаче, просто кръстете детенцето си с име, което и на двамата ви харесва и не се притеснявайте. Не е възможно всички баби и дядовци да са доволни от избора ви, а и не е нужно.

Успех!

# 19
  • Мнения: 145
Благодаря на всички за съветите-определено ще ми помогнат да се справя.   love001

# 20
  • Мнения: 60
Бяхме решили, че няма да го кръщаваме на никой. Колебаехме се между две имена, но той се роди на 1-ви март и това реши проблема. Кръстихме го Мартин.  Grinning


# 21
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Az pak ne sam protiv traditziiata da se krashtava na babi i diadovtzi. V nashiia sluchai i imenata im mi haresvat, taka che problemat beshe nikakav. Za da niama sarditi - oshte predi da razberem pola na bebeto, izbrahme ime za momiche i ime za momche (kato ednoto beshe na bashta mi, a drugoto na svekar mi). Emi, s parvoto se padna svekara Laughing, sega za vtoroto shte e bashta mi Laughing Pak jivot i zdrave, ako ima treto, shte e na babite Laughing

s goliamo izvinenie za latinetza

# 22
  • Мнения: 649

Ние в началото като не бях бременна бяхме решили , момченце ако имаме , да е Алесандро, момиченце, Киара. (таткото е  с италиански корени, и фамилията ни е оттам , та да пасва. Ничие име не сме иzбирали. Киара Мария. Роди се обаче на 16.08, и днес сме вечЕ на цяла годинка Grinning

Честито на малкато рожденничка (и именничка, и адашка  Laughingbouquet  Ох, ще оспяма темата, но тези имена и аз си ги бях харесала.. и моят мъж е полу италианец  Mr. Green  обаче после решихме, че ще е име, което го няма досега в семействата ни и да пасва на фамилното име... и така стана Лоренцо  Joy 

По темата- не се връзвайте на баби, дядовци и въобще всякакви роднини! Детето си е ваше и ще го кръстите както на вас ви харесва  Hug пък те ще се сърдят, сърдят... и ще им мине и после ще се радват на внучето!

# 23
  • Мнения: 176
При нас проблеми между семействата няма, но за да не робувам на традициите и да не пренебрегвам никого, реших, че детето ми ще има свое собствено име, различно от срещаните до момента в рода ни  Simple Smile
Направих си списък с имена, които ми харесват и го представих на съпруга си. Той много на бързо сведе списъка до 2 имена и до последно не бях сигурна кое от тях ще изберем...Когато бебка се появи сама реши нещата  - като я видях знаех, че това е нашата Калина Wink

# 24
  • Мнения: 1 860
 Не робувам на традиции, а проблем с името не съм имала. Баща му не го харесваше, но в крайна сметка ми стисна ръката 2 часа преди да родя. Цяла бременност изкарах с идеята, че ще е Габриел и просто нямаше как да се съглася на други варианти. За мен детето си идва с името на света и то трябва да е най-на сърце на майка.

# 25
  • Мнения: 1 101
Роди се на Гергьовден и с това решихме проблема - казва се Георги  Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 35 931
Кръсти го както ти искаш.
Ако пак трябва да избирам име на детето си - няма да се съобразя с никого - дори и с мъжът си.
Майката дава име на детето си.
Завиждам на моята сестра за волята, която има: 2 деца роди и до последно не казваше на никого, дори и на мъжа си как смята да ги кръсти.Дори и на мен не казваше /обичам я за това/
Напрежението е голямо - неможеш да угодиш на никого- все някой нещо не харесва.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 306
И при нас се превърна в свтовен проблем. За родителите на мъжа ми. И досега е така. Резултат: аз я кръстих както искахме с баща и, а те сега просто нямат внуче.
Не харесвам тия традиции, мразя шантажа над млади родители от страна на баби и дядовци. Стига сте им цепили басма, аман!  Sick

# 28
  • Мнения: 354
Ами кръстих ме го с на мъжа ми буквата Д и се оправи проблема.


Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 20:46 от dunda

# 29
  • Мнения: 4 399
Никога не съм имала подобен проблем. Не обсъждах имена нито с едната, нито с другата страна. Когато детето се роди, го кръстихме както си бяхме решили, с което изненадахме всички. Не на всички името им хареса, но какво можеха да направят? Радостта от появата на малкото човече беше толкова огромна, че след няколко дни забравиха за името. Затова те съветвам, не обръщай внимание на приказките, пък дори и на най-близките ти хора, кръсти си детето си както си решиш и не обсъждай нищо с тях.

# 30
  • Мнения: 2 631
Ние умишенно не кръстихме детето на никой за да няма обидени.А и искахме име което да ни харесва.

и ние така Peace

# 31
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Кога ти е термина?
Няма ли някой имен ден?
Примерно ако се роди на Ивановден казвате, че си е дошло с името и го пишете Иван.

Другия вариант е избирате си име и съчинявате някакво обяснение, примерно ти си сънувала нещо и тн, обикновено бабите се връзват.

Ако приемат и обяснение "гласувахме го във форума", давай, ще го гласуваме, ама да не е Пешкирчо, Суспензия или Мърчифайка Simple Smile

# 32
  • Мнения: 193
За да няма сърдити, кръстихме малкия на моята буква...не че мъжът ми не помърмори малко,защо да не бъдело на неговата буква...Simple Smile
Инъче майки, свекърви, баби, дядовци - всеки предложения даваше и всеки си предлагаше буквата, ама в края на краищата чие е детето?!

# 33
  • Мнения: 326
Сядате с мъжа ти и си написвате на един лист на кой какво име му харесва - правите елиминация - докато не остане само едно име и готово  Mr. Green

Семейства, баби, дядовци - не ги закачайте  Peace те са имали възможност да избират - избрали са, сега е ваш ред и вие си решавайте без да се съобразявате с тях  Wink Grinning

 Peace

# 34
  • Мнения: 321
С моя мъж мислехме ако е момиче да е на свекъра. Ноооооооооооо съдба термина ми беше за 10 януари, празници колкото искаш, ние оцелихме един католически Свети Силвестър и така малката си доиде с имато Силвия никои нищо не каза,  не и пред мен.     Hug

# 35
  • Мнения: 657
 Ами кръстихме го на дядо му

# 36
  • Мнения: 503
и аз имам сьщия проблем и на мен ми остават 3 мес.и вьобще ниамам име за бебчо.т.е аз харесвам едно,а мьжа ми друго и компромиса е да не го кращаваме на никой от роднините.а твоя бебок казаха ли пола му

# 37
Неразбираема и глупава българска традиция да къщаваш на някои си. Е признак на уважение добре, но уважението не може ли да се покаже по друг начин? За да няма сръдни и караници? Първото име на дъщеря си избрах съобразявайки се със страната където живеем. Исках име, което да звучи добре в Бг и в Сащ.- София. Не попитах никои, не послушах никои. Дори и много кратно да ми намекваха, че не е на никои с буквата или че не било хубаво най0 важно е на детето да харесва след време. Ейнджъл- второто изкбрах по стечение на обстоятелствата ( загубата на брат ми в началото на бременността ми и това, че бях убедена, че Господ ми я прати за сметка на него), а и защото когато я видях и поех по време на райдането и тя стана моя ангел.Надявам се тя да харесва имената си а не баба или дядо. Те ще я обичат дори и да не е кръстена на тях.

# 38
  • Мнения: 145
Bebo 6te e momi4e i go 4akame na 6.12

# 39
  • Мнения: 603
Bebo 6te e momi4e i go 4akame na 6.12
Ами то си идва с името...
6.12 - Никулден
Аре да ви е честита Никол.   bouquet

# 40
  • Мнения: 1 104
 newsm78 Наистина е трудно да угодиш на всички.Аз бих те посъветвала да избереш име, което на теб ти харесва и да няма нищо общо с баби и дядовци.Така хем няма обидени, хем на теб ти харесва името. Пък и детето е твое.

# 41
  • Мнения: 78
Ние сме залепили един лист на вратата на хола и си записваме /или зачеркваме/ имена. Засега са събрани три - Александър, Юлия и Пламен. Ама Пламен го добавих снощи. Може и вече да е зачеркнат  Laughing
Имаме мнооого време и засега не сме се замислили чак толкова.

# 42
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Сядате с мъжа ти и си написвате на един лист на кой какво име му харесва - правите елиминация - докато не остане само едно име и готово  Mr. Green

Семейства, баби, дядовци - не ги закачайте  Peace те са имали възможност да избират - избрали са, сега е ваш ред и вие си решавайте без да се съобразявате с тях  Wink Grinning

И ние направихме така  Peace
Но предвадварително се бяхме разбрали да няма дори буква(първа) на нашите родители,за да няма сърдити!

# 43
  • Мнения: 559
Ние го кръстихме на майка, но и името много ни харесваше Simple Smile

# 44
  • Мнения: 6 164
Не е имало проблем. Всички ме оставиха сама да взема решението да го кръстя, както на мен ми харесва, тъй като аз го нося, аз ще го раждам и аз имам това право. И го кръстих на него си - тоест не е на роднина. Замислих се да е на баща ми, ама неговото име е едно такова особено... Не исках сина ми да е така Confused

# 45
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Най добрия вариант да не го кръщаваш на никой роднина. Аз избрах името на бебето преди да решим още да имаме бебе. И още щом забременях заявих на всеослушание, ще се казва или Давид или Сара. На никой няма да го кръстя. И ги стопирах още от начало, е като се роди сина ми имаше опит за натиск за определено име, но аз казах това е край, няма да се обсъжда. И сега нямам проблеми, стана така както си бях решила.  Peace
Не слушай никой ваше си е бебето и вие решавате какво име да носи, нека никой не ви отнема това право.

# 46
И ние в момента решаваме този "труден въпрос"  Wink
Аз избирам имена - вече имам цял списък  Heart Eyes и после ги обсъждаме,
но не се съобразяваме с някакви специални традиции и букви  Naughty
А може да го кръстим на таткото - като гледам как щастливо му светят очичките като
подхвърлям тази идея...  Heart Eyes

# 47
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Избери си име, което ти харесва на теб и не е свързано с никой дядо или баба.  Naughty
Или го кръсти на себе си или на мъжа ти  Whistling
Напълно подкрепям.Аз не съм имала проблеми, единодушно решихме, че няма да е кръстен на никой от роднините, а после единодушно решихме и за името Simple Smile

# 48
  • Мнения: 8 917
здравейте, започвам тази тема ,която може би е била обсъждана и преди аз да се регистрирам, но за мен е особено важно.Моето и семейството на съпруга ми не се разбират особенно и това с името на бебето стана световен проблем-то не беше обсъждане за това какви били традициите, как било модерно вече ме побъркаха.Моля ви за съвет защото бебо ще се появи след 3 месеца, а времето си лети......Благодаря ви предварително.

Искахме да зарадваме някоя баба или дядо и така направихме - кръстена е на дядо си Георги /свекър ми/ - Гергана  Peace - с името му взе сините очи и русата коса Mr. Green /и  двамата с татито сме с кафяви очи Mr. Green/

# 49
  • Мнения: 64
на татко съм я кръстила, защото много го обичкам!

# 50
  • Мнения: 339
Всички много ги обичкам, но направо я ненавиждам тая традиция и бебчо ще си е кръстен себе си WhistlingОказа се обаче, че не е много лесно да стигнем до консенсус с "тати" и накрая май ще престана въобще и да търся одобрение #Crazy и ще го кръстя както съм си решила...

Сещам се за 1 история на наши близки: бяха решили, че ще кръстят сина си на свекъра. Детето се роди, свекъра прави почерпка за едноименния внук и т.н., обаче на майката й прищрака и го кръсти на баща си Sick Голям гаф стана, а бащата на детето и до ден днешен никога не се обърна към него по име...много гадна работа ooooh!

# 51
  • Мнения: 5 103
Детето ми не е кръстено на никой, не одобрявам кръщаването на баби и дядовци и т.н.

# 52
  • Мнения: 619
Ние умишенно не кръстихме детето на никой за да няма обидени.А и искахме име което да ни харесва.
 Другият вариант е да пуснеш анкета с имената които предпочитате, ние ще гласуваме и ще го кръстим WinkТова вече е традиция във форума.
Това мнение споделям и аз.

# 53
Сещам се за 1 история на наши близки: бяха решили, че ще кръстят сина си на свекъра. Детето се роди, свекъра прави почерпка за едноименния внук и т.н., обаче на майката й прищрака и го кръсти на баща си Sick Голям гаф стана, а бащата на детето и до ден днешен никога не се обърна към него по име...много гадна работа ooooh!

Много гадно!!! Имам впредвид, че бащата на детето не се обръща към него по име.... много е гадно!

# 54
  • Мнения: 1 232
Някой по нагоре го е казал добре майката решава как да кръсти детето,не казвам,че трябва да го прави през бащата,но и не мисля,че свекърите трябва да имат претенции след като рода им се продължава децата носят тяхната фамилия не тази на майката

# 55
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Някой по нагоре го е казал добре майката решава как да кръсти детето,не казвам,че трябва да го прави през бащата,но и не мисля,че свекърите трябва да имат претенции след като рода им се продължава децата носят тяхната фамилия не тази на майката

Това изказване ми харесва, нямат право на претенции достатъчно е че децата носят фамилиите им. Че и това им е много.

# 56
  • Мнения: 1 983
ние нямахме проблеми със свеки или с моите родители, просто никой не претендираше как ще се казва малката, мислехме да е Катерина или Екатерина, защото на 24.11 разбрахме че съм бременна, но времето си течеше и честно казано хич не сме мислили Embarassed, 4 дни преди да се роди бяхме на един р.д. и там един познат ни пита " а защо не я кръстите Виктория?", а ние двамата чак тогава се усетихме, че за това име не се бяхме сещали Embarassed, хареса ни и в момента, в който се роди, аз казах на акушерката " това е Виктория " Hug

# 57
  • Мнения: 193
Името на моето дете бях избрала около 2години преди да забременея. Просто един ден, повреме на лекция, попаднах на подходящото име и реших след години, когато родя момченцето си да се казва точно така! Родих точно момче и вече носи най-прекрасното име!

# 58
  • Мнения: 1 232
Името на моето дете бях избрала около 2години преди да забременея. Просто един ден, повреме на лекция, попаднах на подходящото име и реших след години, когато родя момченцето си да се казва точно така! Родих точно момче и вече носи най-прекрасното име!
страхотно име носи синът ти мама Ваня и аз имам име за момченце Самуил страшно ми харесва,за момиченце незнаем още Стела,Снежина,Сабина,Саня или Симона ,ух тук е трудно Grinning,ама имаме доста време да мислим,дай боже само всичко да е наред Simple Smile

# 59
  • Мнения: 600
Не е било особен проблем. От години бях решила, че ако имам дъщеря - тя ще се казва Сияна (името на майка ми започва със "С") . Мъжа ми пък държеше на "С"-то, защото името на баща му започва със С. Когато му казах името, което съм избрала за дъщеря си, той страшно много го хареса. Бях избрала и момчешко име със С - Светлин, но пък мъжа ми не го хареса и през цялата бременност той горещо се надяваше (беше сигурен всъщност), че чакаме девойка. Та така.   

# 60
  • Мнения: 658
Има два варианта - или да го кръстите с име, което ви харесва и на двамата без да се съобразявате с бабите и дядовците или да го кръстите на мъжа ти (ако е женско - женския вариант на името му)

Аз лично също бях в дилема и си реших проблема като пуснах анкета тук с набелязаните имена Wink

# 61
  • София
  • Мнения: 44 084
Избери си име, което ти харесва на теб и не е свързано с никой дядо или баба.  Naughty
Или го кръсти на себе си или на мъжа ти  Whistling

 smile3521 и ние не сме го кръщавали на никой. За мен това е голяма глупост. А и все някой ще седне после да се цупи.

# 62
  • Мнения: 603
ами нямахме проблем и двата пъти го решихме с мъжа ми Peace

# 63
  • Мнения: 2 657
Взехме си сами решението да не го кръщаваме на никого PeaceИзбрахме си име,което да ни харесва на мен и мъжа ми.А относно родителските тела,хи4 не ни интересуваше дали ще се сърдят или не-техем си проблем Whistling

п.п.Всеки си кръщава детето на който си иска и както си иска Peace

# 64
  • Мнения: 2 672
решихме да е на моите родители, поради проблеми с другите.
А относно дали да е на някой - беше ни все едно, впоследствие решихме да е така

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 907
Не сме го кръстили на никого, просто със съпруга ми избрахме име, което на нас ни харесва, така няма и обидени  Grinning

# 66
  • Мнения: 992
аз отдавна си бях казала че бебе като имам няма да го кръстя на роднини, но като разбрах че съм бременна и ще раждам декември много исках да си кръстя детето Никол , но вуйчо ми така се казва и се отказах та в последствие след много чуденки реших че беба ще се казва Мирела, е така е кръстихме де, но пик баба ми се казва мина и сега всички казват че на баба съм е кръстила, а на мен изобщо не ми е било на акъла , че първите две букви са наистина на баба, но пък и така да е тя си го заслужава

# 67
  • Мнения: 2 556
Първия път не съм имала никакъв проблем, още като видях 2-те чертички на теста, знаех, че ще е момче и ще е Габриел, понеже това ми е любимото мъжко име. Двамата дядовци се казват Георги, но никой от тях не е намеквал, че се надява на малък Жорко, така или иначе сега се подсмихват, че поне буквичката им бил взел внука.

А втория път направо съм не ме хващаше, чак в 7-я месец измислих името на бебето, страшно държах да е с буквата К, за да е кръстена на баба ми Калина и на свекърва ми Катерина. В същото време исках да не е често срещано и да е интересно. Сега съм много доволна от резултата  Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 1 910
Кръсти детето на него си. Т.е. да носи уникално в родовете ви име. Ние така направихме...

# 69
  • Мнения: 2 116
Препоръчвам ти ЛИЧЕН избор! Нито на едните, нито на другите!  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт