Може ли да се дава на бебето квасено мляко и от кой месец?

  • 7 922
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте мамчета, исках да се поинтересувам дали може да се дава на бебе квасено мляко, т.е. да се замести адаптираното мляко с квасено.  Ние сме на 3м. и половина и предполагам, че още ни е рано, но все пак ми се иска да знам, за де се приготвя психически и финансово, защото ако останеме на адаптирано мляко ще ни е по трудно.....особено както дозите растат все повече и повече. Очаквам компетентните ви мнения!!!!!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Най-рано след десети месец, а най-добре след годинката. Може да си докарате големи бели с ранно въвеждане на кисело мляко.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Не, не може. Стискате зъби и давате адаптирано поне до 9 месеца.

# 3
  • Мнения: 1 014
За детенцето е по-добре да даваш адаптирано мляко, защото то съдържа така необходимите съставки за бебето от киселото. Деца хранени с кисело мляко ,наддават много малко на тегло в сравнение с тези хранени с адаптирано. Не е хубаво да се дава минимум до 9 месец, а по принцип до годинка. Аз имам позната, която сама подквасва млякото и дава на бебето си (още от първите месеци, защото не го кърмеше), но мисля, че никак не постъпва правилно.

# 4
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 730
А защо точно не е добре да се дава кисело мляко на бебето до 1 годинка?  Neutral Face
Стана ми интересно защо мен точно с кисело мляко са ме хранили още от втория месец /майка ми не е могла да ме кърми, а адаптираното съм го повръщала - прдполагам че преди 30 години не имало голям избор/. И вярвайте ми никак не съм изоставала в килограмите - дори напротив.  Wink

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 472
Защото киселото мляко е краве мляко, има големи и тежки белтъчни молекули и повечето от тях остават непреработени.
Висок е рискът от поява на алергия към краве мляко.
И, освен това, киселото мляко сега май не е точно същото като онова, което е било преди 30 години...

# 6
  • Мнения: 928
В най-добрият случай след 8 месеца ,ако детето не е предразположено към алергии.В крайна сметка какво повече може да даде киселото мляко от адаптираното на малкото човече.

# 7
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Valka
А защо точно не е добре да се дава кисело мляко на бебето до 1 годинка?  Neutral Face


по принцип чужд белтък, вкарван дълго време в човешкия организъм (особено бебешкия) предразполага към поява на алергии.

и на мен не ми беше приятно, че почнах ад. мляко от 2-я месец на бебка, но няма да пестя средства за нея. ако се налага няма да си купя някой модерен парцал и готово, млякото за месеца е уредено Wink . това в кръга на шегата, но моята бебка кара вече 10-я месец и пие ад. мляко, като формулата follow-up я почнах чак след 7 мес и половина. ще дам кисело малко по-късно, след 2-3 месеца например...

Общи условия

Активация на акаунт