Каква е храната в яслата ?

  • 1 989
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 187
Тъй като става въпрос за яслата, която дъщеря ми посещава, ще си позволя да репликирам! Храната е добра , Рая я яде с удоволствие.
 Вечерята винаги е различна , случвало се е в продължение на две седмици да няма повторено ястие. Относно закуската след обяд, не ми се е случвало да попадам на филия с масло и сирене, въпреки че понякога вкъщи яде такава. Когато я везма никога не е била гладна. Не е имала стомашно чревни проблеми, не е акала сурова храна.

дават вечеря за вкъщи?

Да дават  Peace! Яслата е седмична и децата които не нощуват там си взимат порциона за вкъщи !

# 31
  • Мнения: 7 640
ааа, седмична ясла- о.к.

# 32
  • Мнения: 3 537
А може ли да дадете примерно меню. PraynigКакво дават за закуска,обяд и следобедна закуска обикновенно? Grinning

# 33
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А може ли да дадете примерно меню. PraynigКакво дават за закуска,обяд и следобедна закуска обикновенно? Grinning

И аз това искам да знам  Grinning

geriii, сподели моля те, казваш, че има залепено менюто на вратата, сигурно си хвърляла по едно око  Mr. Green

# 34
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
За закуска дават  филии/със сирене, с кашкавал, , пастет, лютеница,яйчен пастет/, софиянки, кифли, макарони със сирене и захар, банички +нещо за пиене/сок, айран, боза, чай, прясно мляко/.
На обяд дават някаква супа /зеленчукова, градинарска, пилешка, супа топчета, крем супа , доматена супа , борш , пилешко фрикасе , леща идр./, второто е някаква яхния- картоф с някакво месо, кюфтета със сос,боб яхния, ориз с домат или със зеленчуци, пиле с картофи, гювеч, няколко пъти са давали и риба, но е рядко, картофено пюре  и т.н.Десертът в повечето случаи е плод/зимата дават ябълки, банани, портокали, мандарини, лятото - праскови, кайсии, дори и диня, и т.н./,.Може да дадат за десерт и компот от нещо.
Следобедната закуска е крем , грис, някакъв плод, филия със сладко, кисело мляко с бисквити, бисквитена торта, мляко с ориз , кисел и т.н. Няколко пъти се е случвало да им дадат вафли или меденки.Евентуално + нещо за пиене.
Ако някое от децата не иска да яде нещо , му сипват допълнително от другото ядене - поне мойта дъщеря така казва. Някои деца си хапват повечко от другите и си искат допълнително, казват че ако не е на бройка/кюфтета и т.н./ винаги им сипват и гладни няма.Дано и при вашите деца да е така.
Да успокоя майките на злоядите деца - и мойто беше и все още е злоядо, но в детската си изяждаше всичко+допълнително1 от което й харесва.От начало си мислех, че лелките ме лъжат, но наистина като излезнеше ваканция детето заслабваше-за мой срам Embarassed/аз не я карам на сила да яде, защото вече ми писна да размахвам лъжица срещу нея/.

# 35
  • Мнения: 7 640
ихааа, много хубаво звучи!
Коя е тази ясла, гериии?

# 36
  • Мнения: 4 187
Утре специално ще погледна седмичното меню и ще пиша  Peace!

# 37
  • Мнения: 3 042

Имали мами и на други деца, които са дали детето на ясла, а то все още не дъвчи добре ?

Аз.  Rolling Eyes
Щерката, когато тръгна на ясла /2г8м/ ядеше храната пасирана през биберон. ooooh! Там се научи да дъвче , да яде с лъжица и то сама за отрицателно време.

При нас храната тогава в яслата беше различна от тази в детската кухня към яслата.
Например в яслата даваха пълнени чушки с кайма, храна която в кухнята не дават.

Навсякъде е различно и най-добре е да попиташ в яслата, където си записала малкият за нещата който те интересуват. Peace

# 38
  • Мнения: 6 039
храната изобщо не ме задоволяваше. Всеки път когато аз я взимам ми дават по една филия хляб в ръката намазана с масло и малко сирене. Детето ми не се храни добре и след ясла ми се случваше да изяде по 3 банана. Thinking Ака полусурова леща....какво да ти кажа, определено не ги хранят добре. В яслата даваха в буркани и вечеря, никога не я взимах, нямма идея каква е била.
Сега сме си в къщи и нещата изглеждат по съвсем друг начин.

Тъй като става въпрос за яслата, която дъщеря ми посещава, ще си позволя да репликирам! Храната е добра , Рая я яде с удоволствие.
 Вечерята винаги е различна , случвало се е в продължение на две седмици да няма повторено ястие. Относно закуската след обяд, не ми се е случвало да попадам на филия с масло и сирене, въпреки че понякога вкъщи яде такава. Когато я везма никога не е била гладна. Не е имала стомашно чревни проблеми, не е акала сурова храна.


Не беше нужно да ме репликираш, защото много добре знаеш мнението ми за яслата, гласувах с 200 ръце детето ми да е там, не беше малка и заслугата ми съпругът ти да се съгласи да даде и Рая на ясла.
Така, че такива реплики просто не приемам  Naughty
Какво значи, че храната е добра и Рая я яде с удоволствие. От както те познавам не съм забелязала детето ти да има проблем с храната, за което наистина ти завиждам. Хапва добре , всичко, поне в мое присъствие.
Не си измислям нищо от това, което съм написала. Тъй като Малена винаги я вземам първа, понякога дори  я будят, много добре знам каква закуска й дават и това с филиите е доста честа практика, която аз не одобрявам.  Naughty Не бих дала филия на Малена, намазана с масло.

За чревни разстройства нищо не съм споменала.

По тази причина доста се замислям, когато дойде време за детска градина да я запиша в някоя частна, поне ще е нахранена според вкуса ми.

# 39
  • Мнения: 4 187
храната изобщо не ме задоволяваше. Всеки път когато аз я взимам ми дават по една филия хляб в ръката намазана с масло и малко сирене. Детето ми не се храни добре и след ясла ми се случваше да изяде по 3 банана. Thinking Ака полусурова леща....какво да ти кажа, определено не ги хранят добре. В яслата даваха в буркани и вечеря, никога не я взимах, нямма идея каква е била.
Сега сме си в къщи и нещата изглеждат по съвсем друг начин.

Тъй като става въпрос за яслата, която дъщеря ми посещава, ще си позволя да репликирам! Храната е добра , Рая я яде с удоволствие.
 Вечерята винаги е различна , случвало се е в продължение на две седмици да няма повторено ястие. Относно закуската след обяд, не ми се е случвало да попадам на филия с масло и сирене, въпреки че понякога вкъщи яде такава. Когато я везма никога не е била гладна. Не е имала стомашно чревни проблеми, не е акала сурова храна.


Не беше нужно да ме репликираш, защото много добре знаеш мнението ми за яслата, гласувах с 200 ръце детето ми да е там, не беше малка и заслугата ми съпругът ти да се съгласи да даде и Рая на ясла.
Така, че такива реплики просто не приемам  Naughty
Какво значи, че храната е добра и Рая я яде с удоволствие. От както те познавам не съм забелязала детето ти да има проблем с храната, за което наистина ти завиждам. Хапва добре , всичко, поне в мое присъствие.
Не си измислям нищо от това, което съм написала. Тъй като Малена винаги я вземам първа, понякога дори  я будят, много добре знам каква закуска й дават и това с филиите е доста честа практика, която аз не одобрявам.  Naughty Не бих дала филия на Малена, намазана с масло.

За чревни разстройства нищо не съм споменала.

По тази причина доста се замислям, когато дойде време за детска градина да я запиша в някоя частна, поне ще е нахранена според вкуса ми.


Аз пък въобще не съм съгласна с теб, че храната не е хубава ! Това, че не е по твоят вкус е отделен въпрос. Да, детето ми няма проблем с храната, но това не значи, че не подбира ....... Не съм казала че си измисляш, просто тук сме на различно мнение.

Заслугите ти относно записването на ясла на Рая не ти ги оспорвам   bouquet.

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Когато баткото тръгна на ясла храната беше много хубава , найстина на парчета но лелките ги хранят децата . Просто ние като родители трябва да си кажем ако детето не се справя с нещо и те ще имат впредвид.

# 41
  • Мнения: 2 716
Доволна съм от нашата ясла. Децата се обслужват от медицински сестри. До колкото помня, не ги хранят, а ги учат да се хранят сами. Само че това не трябва да те притеснява. Отделят по 45 минути за обяд. Такова нещо в къщи не се прави. А синът ти е достатъчно голям, за да може да поеме и по-едри парчета храна. Когато изпратих дъщеря си в ясла за първи път, седях в беседката в двора един час и чаках да се разплаче,за да си я взема. Нормално е да се притесняваш, но там отглеждат децата, а не ги тормозят. Освен това, ги учат на много неща. Ще видиш колко е приятно, когато ти пее песнички, но които не си го учила ти.

# 42
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
ихааа, много хубаво звучи!
Коя е тази ясла, гериии?
35-та"Щастливо детство" в Люлин

# 43
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
При нас кухнята също е към яслата, в която ходеше голямата ми дъщеря - №18 до ВИХВП. Имаше дни, в които менюто е различно от това на кухнята напр. са ми давали пържено кюфте с картофена салата /в началото, когато ходеше за по 1-2 часа дневно/. Когато е имало мусака, картофите са били доста по-едро нарязани.
Най-добре да разпиташ за конкретната ясла, но не се притеснявай, няма да го оставят гладен или да се дави от храната. Леко адаптиране му желая.

# 44
  • Мнения: 2 255
В яслата на Калоян (63-та - Суха река) дават разнообразна храна, когато още не могат да се хранят сами, лелките ги хранят и им помагат, но определено ги учат да се оправят самостоятелно  Peace
По мои впечатления (пускали са ме няколко пъти в началото вътре докато закусват следобяд) подхождат различно зависи от детето, на някои им мачкат хранат, на други им режат филиите на залчета, а който може сам си хапва  Joy
А това, че се цапат .. е неизбежно според мен дали в къщи или на ясла без този период не може  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт