Как отбихте (се отби) бебето ви?

  • 2 409
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Ами да си призная искам да я отбивам вече, но моята принцес и хел хабер си няма да се отбива.
Принципно не ми тежи кърменето и в същото време ми се иска някак си да съм свободна.
Зная, че е хубаво бебето само да избере момента на отбиване, но при нас няма никакви изгледи да стане скоро, още повече, че почти постоянно ми е цицата и вече ми повдига блузката и навън.
Споделете моля ви вашите истории и пътя  и начина, по който се отби или отбихте вашето бебче.
Ще съм ви много благодарна. Hug

# 1
  • Мнения: 1 288
ще следя и аз темата с интерес. още ни е рано за отбиване, но кърмата ми е в изобилие и хич не си представям как ще стане това.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Че виси постоянно - вероятно е от една страна осъзнаването, че е отделен индивид, а не част от теб, и това я притеснява и успокоява тези страхове с познатата утешаваща гърда на мама, а от друга - постоянно никнат зъби, сигурно чисто физически дискомфорт изпитва.

Не съм отбила, но дали т.нар. 'частично отбиване' няма да е вариант за вашия случай? Да я отбиеш от дневните кърмения и да й остане сутрин, следобед и вечер да суче. Така, щом те притеснява това, че повдига блузата ти в неподходящи моменти, вероятно ще избегнеш тези ситуации.
Какво мислиш, дали може да работи това за вас? Казваш, че по принцип кърменето не ти тежи, затова предлагам този вариант.

# 3
  • Мнения: 143
Първото ми дете се отказа по собствена воля, когато беше на 8месечна възраст Thinking. След 6-ия месец започна да възприема кърменето само като игра.Улавях проява на някаква апатия, имах чувството, че просто му е омръзнала кърмата.Но трбява да отбележа, че към 6-ия месец започнах да давам храна от детската кухня, която може би повлия върху това. Blush Имаше и зъбки по това време и страшно ме хапеше. #Cussing outБеше голямо облекчение за мен, защото ме разраняваше,макар че ми се искаше още малко поне да го кърмя.
 Сега отново кърмя, бебето е на 1месец и суче с огромен апетит, но ще видим ще трае ли дълго това, и няма ли да се получи същото като при баткото. Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 2 901
Бих казала, че е още малко детето за да му приложиш това, но...

...emem беше писала, че се маже с нещо горчиво и след това като кажела на детето, че "млякото сега горчи, а няма да горчи еди-кога си", това работело за нощните некърмения, ама нейната госпожица е над 2,5 годишна - демек, по-разбира детето от дума. Аз пък, пак така се мажех с едно горчиво-люто разтворче за отказване на деца от смучене и гризане на пръсти. Малката беше на 1 г и 3 м. и проработи за дневните некърмения. Казвах й, че пари, тя пробва веднъж, "опари" се, а после ме провери и още 1-2 пъти през следващите 2 седмици и сега дори да я карам насила, се смее и се заиграва с нещо друго, ако е ден. Чака вечерното приспиване, нощта и сутрешното кърмене - явно тогава е със затворени очи  Laughing

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Първото ми дете се отказа по собствена воля, когато беше на 8месечна възраст Thinking. След 6-ия месец започна да възприема кърменето само като игра.Улавях проява на някаква апатия, имах чувството, че просто му е омръзнала кърмата.Но трбява да отбележа, че към 6-ия месец започнах да давам храна от детската кухня, която може би повлия върху това. Blush Имаше и зъбки по това време и страшно ме хапеше. #Cussing outБеше голямо облекчение за мен, защото ме разраняваше,макар че ми се искаше още малко поне да го кърмя.

Моята история с първото дете беше абсолютно същата, с разликата, че приключихме с кърменето на 7-месечна възраст.
Доста по-късно (след раждането на второто) разбрах защо се е държал така. На 7 месеца той имаше вече само 1-2 кърмения дневно, а за сметка на това твърдата храна изобилстваше в менюто му. Беше започнал да приема кърменето повече като игра, отколкото като начин за хранене. Хапането наистина беше доста пболезнено за мен и след няколко безуспешни опита да накарам да засуче, вместо да хапе реших, че просто му е дошло време за отбиване и спрях да му предлагам.

С второто дете, кърменето ми беше добре организирано малко след самото раждане и подобни проблеми не сме имали. Все още я кърмя, на 1г. и 8м. е. Хапала ме 2-3 пъти, но бързо разбра, че при хапане мама вика, а гърдата не пуща и се отказа  Laughing

Светлаа, опитай варианта, който ти е предложила Щуката. Макар че навлизате във възраст, която трудно позволява налагането на каквито и да е ограничения. Аз преди месец и малко успях да се преборя със сукането навън, което при нас от просто сукане се беше превърнало в показване на гърдите ми на околните, мачкане, щипане и други подобни актове на насилие срещу личността ми.

# 6
  • Мнения: 2 556
Да си кажа честно, аз имах план да отбия Кари на 6 месеца. Но тя се оказа със силна алергия към белтъка на кравето мляко и това веднага ми промени плановете. Реших да я кърмя до 9 месечна или до 1 годинка - имах предостатъчно кърма. А и тя се уплаши много милата, откакто се "натрови" с адаптираните млека и не пожела да опита друга храна. Цели 9 месеца е била на кърма, без вода, без сокчета, без пюрета, без нищо, само пасирана ябълка хапваше. Мисля, че ако не ми се налагаше през цялото време да работя нон стоп, бих я кърмила и много повече време. Но просто нямах вече сили - по цял ден и по цяла нощ кърмех, а междувременно работя, започна да ми се завива свят отвреме навреме, веднъж паднах по едни стълби. А не съм склонна към припадъци и т.н изобщо. И реших на 1 годинка да я отбия. Преди 10 дена я оставих на баба й за 2 дена и на третия се появих, тя много рева първата нощ, аз не издържах - дадох й да суче и така, успокои се детето. Но кърмата ми беше намаляла междувременно. След това пак спрях да я кърмя и тя си свикна и дори - да се похваля! - спи по цяла нощ!!! Докато преди се будеше през 20 минути да суче, сега се буди веднъж към 3 часа нощем, пие вода и пак заспива. Мислех, че ще е 100 пъти по-трудно отбиването, но при нас се оказа направо песен. Кърмих я 11 месеца и половина. На всички пожелавам такова лесно отбиване, в момента не се и сеща за кърмене, а дори и прояде друга храна - това последното го казвам малко със страх, защото още не ми се вярва   Crazy

Само искам да добавя, че навремето, когато отбих сина си на 6 месеца (по препоръка на педиатърката), четох някъде, че някои от жените изпитват чувство на вина, когато отбиват бебето и това ми се стори направо смехотворно тогава. А сега направо ми се скъса сърцето през нощта, когато не издържах и й дадох да суче. Че си и поплаках даже Confused Дано поне не съм направила голяма грешка, все пак 1 година си е добър период... надявам се.

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 23:35 от Tess

# 7
  • Мнения: 980
Подкрепям идеята на Щуката за частичното отбиване. Ние се кърмихме така от годинката нататък - сутрин и вечер (тогава някъде отказа нощните сукания). Просто е песен. Даваш някаква защита на детето си, което с нищо не може да се сравни. Не виси постоянно на теб.
Не по моя инициатива, малката почна да иска само вечер, сутрин не се будеше. После пък, някой ден е по-изморена и не дочаква сукането. Пропусна ден. После три. Една седмица...А на мен ми се кърмеше, защото не ми тежеше никак...

# 8
  • Хасково
  • Мнения: 726
преди 2 седмици малката изкара вирус, не и се ядеше, а като оздравя вече не и се сучеше- само като я доближа до гърдата и започва да реве и да се върти. Дохраних я няколко пъти, хареса й и вече сме само на шише Sad

# 9
  • Мнения: 27
Моето момиченце се отби самичко на 5 месеца-просто започна да харесва млякото с което я дохранвах, защото смятах че моето не стига. Имах страшни проблеми, защото се наложи да спирам кърмата с хапчета, а тя изобщо не искаше, направо ужас #Cussing out
 Абе не е лесно да си мама.Чудя се на манекенките като Ирен Онтева, на 40-тия ден на ревю за бельо newsm78

Общи условия

Активация на акаунт