Възпалена гърда

  • 3 671
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 015
Момичета имам проблем, защото едната ми гърда е възпалена.Цялата е твърда като камък и вчера вдигнах температура.Първо започнах да си правя масажи с топла кърпа, но ми казаха, че това е за родили жени, защото предизвиква контракции.На другия ден ходих на лекар и той ми изписа Ospen.Разбрах, че при това положение нямаше как да избегнем антибиотика, но въпроса ми е на някоя от вас, дали се е случвало нещо подобно и какво бихте ми предложили, защото до сега не съм имала коластра и може би проблема е точно в запушени канали.Правя си компреси, но със студена вода, за да отнема топлината, че цялата изгаря.

# 1
  • Мнения: 2 381
защото до сега не съм имала коластра и може би проблема е точно в запушени канали.
Не мисля, че причината за запушен канал е в това,че нямаш коластра.

За съжаление не мога да ти помогна.Имала съм 2 пъти запушване на каналчета, но след като родих.
Дано се включи някоя мама със съвет.

# 2
  • Мнения: 8 917
Отиди на друг лекар според мен - това с възпалението едва ли ще мине само с АБ - може би трябва дренаж, но трябва лекар да каже все пак Rolling Eyes Успех Peace

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Преди да се предписва антибиотик на сляпо (най-вероятно ще е необходим, но все пак има и други стъпки, които са необходими), трябва да се потърси причината за това възпаление. Трябва гърдата да се види на ехограф (не мамография, а ехография), да се търсят причини за запушване - операции, травми в областта на гърдата, някакви кисти и т.н. - опитни лекари си знаят. Бих те посъветвала да търсиш лекари с опит с гърдите - най-добре в Онкологията (знам, че звучи стряскащо, но те ще имат повече опит от обикновените АГ-та и някои вероятно ще са способни да разчитат правилно снимки и на гърди, преминаващи през подготовката за лактация - това изисква определени умения за интерпретация на образите).
Компресите с гореща вода можеш да ги правиш - не трябва обаче да изцеждаш или енергично да масажираш гърдата и особено зърната, тъй като това може да доведе до контракции.
Помисли за възможен източник на инфекция - зърната ти как са? ако са били много напукани и сухи, може оттам да е влязла инфекция. Нещо на зърната да има - промяна във формата, вдлъбване, сълзене, което не прилича на коластра, някакви екземи по гърдите...
Вагиналните гъбички, ако ги имаш и са упорити, могат да предизвикат и възпаление в гърдите - рядко се среща при бременни, често при кърмачки - но е вариант, който също може да се вземе предвид, особено ако нещата се влошат, вместо да се подобрят от антибиотика.
Но не разчитай само на Оспена - абсолютно задължително е да потърсиш добър лекар и заедно да изследвате причината за това възпаление - важно е за собственото ти здраве и за това на бебето!

# 4
  • Мнения: 2 015
Благодаря Ви момичета!
Днес се консултирах и с друг лекар, който ми каза, че е мастит.Каза ми да си правя компрес с риванол или спирт с вода.Иначе днес преди да ида при втория лекар вече се беше разсяло и нямах болки, а също така и температура изчезна.Надявам се утре положението да е още по добро!Правя си компреси и ще видя колко ще се разбие още.Доктора ми предложи да не си търкам зърната или да правя топли компреси поне още 2-3 седмици, за да вляза в 9-и месец, защото явно има връзка между контракциите които получих в Събота и гърдата.То нали всичко си е свързано?Ами това е, ще пробвам и с компрес, но най важното е, че има вече подобрение!

# 5
  • Мнения: 2 381
Радвам се, че има подобрение Grinning

Общи условия

Активация на акаунт