Колко месце в месното пюре?

  • 394
  • 9
  •   1
Отговори
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Може тази тема да е обсъждана вече, но аз не открих инфо. Гледах и в библиотеката, как се приготвят домашни месни пюренца,но ме затруднява количеството. Колко месце да слагам примерно към зеленчуците за едно ядене?  newsm78
Благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 6 243
Колкото орех.

Смилаш месото, пасираш го с малко от бульона, разпределяш го на дозички върху парченца домакинско фолио и го пъхаш във фризера. Или го сипваш във форми за лед, а като замръзне го прехвърляш в наилонова торбичка.

Като си приготвиш зеленчуковото пюре, вадиш едно топче, пускаш вътре и си готова.

# 2
  • Мнения: 1 288
в купените пюрета месото е около 10%. можеш да си изчислиш колко да сложиш в домашните, спазвайки тази пропорция.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз слагам една пълна чаена лъжичка.

# 4
  • Мнения: 535
И аз слагам по една пълна чаена лъжичка, но досега съм давала само телешко, така и не намерих друго хубаво месо, което да предложа  ooooh!

# 5
  • Мнения: 4 399
В пюретата които аз купувам е 15 гр., но четох че това е недостатъчно количество и трябва да е минимум 20 гр., а още по-добре 30 гр.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 966
В пюретата които аз купувам е 15 гр., но четох че това е недостатъчно количество и трябва да е минимум 20 гр., а още по-добре 30 гр.
Къде си го чела?
дай линк към статията ако имаш възможност?

# 7
  • Мнения: 4 399
В пюретата които аз купувам е 15 гр., но четох че това е недостатъчно количество и трябва да е минимум 20 гр., а още по-добре 30 гр.
Къде си го чела?
дай линк към статията ако имаш възможност?

Нямам линк, имам книга за захранването в кърмаческата възраст и там го четох. Препоръката на австрийската комисия по храненето към детските лекари е 6 пъти седмично по 20 гр месо, още по-добре 30 гр за набвяне на необходимото желязо.

# 8
  • Мнения: 2 885
Според препоръките от изследователския институт за детско хранене Дортмунд около 20 -30 г. финно смляно месо са напълно достатъчно при захранване. Пюретата от зеленчуци, картофи и месо доставят желязо, цинк, мастни киселини и витамини.

# 9
  • Мнения: 1 737
В купешките пюрета ми се вижда много малко, като за Бог да прости, затова му готва с много повече - да си хапне детето! поне 30 - 40% месо има в моите манджи, но яде месо през ден. От кухнята, гледам също готвят с много повече месо,от колкото в купешките пюрета има.

Общи условия

Активация на акаунт