Има ли някой с AETHNA застраховка?

  • 1 430
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Казха ни, че от 1-ви септември ни сменят здравната застраховка и аз съм малко в паника в  момента.
Кажете няколко думи , доволни ли сте, как е с направленията, има ли нужда от out-of-network, направления, въобще всичко което се сетите?
Ама и те един момент избраха да сменят застраховката  Rolling Eyes  Ако пренося сега да се притеснявам само...

# 1
Ние сме с Aethna, но нямам никаква представа за какво става въпрос. Какво по- точно те притеснява, мога да разпитам наоколо?

# 2
  • Мнения: 7 091
Ние сме с Aethna, но нямам никаква представа за какво става въпрос. Какво по- точно те притеснява, мога да разпитам наоколо?
На нас ще ни дадат документите за застраховката, където ще прочета разбира се, но това ще стане чак другата седмица, затова исках някой да сподели от личен опит.
Въпросите аз съм написала в първия постинг-
- какво е реномето по принцип на тази застрахователна компания, аз досега не бях я чувала. Ние бяхме на Блу Крос Фърст Приорити досега и горе-долу бяхме доволни.
- има ли нужда от направления
- как става с  out- of- network прегледите
И ако нещо друго се сетиш...  bouquet

# 3
  • Мнения: 558
Зелена съм още в щатите, но виж тука http://www.usnews.com/usnews/health/best-health-insurance/rankings/commercial.htm...
Само ще кажа, че приятелка със застраховка някъде към 50то място в тая класация, отишла да ражда с 6см разкритие, защото и се накарали от болницата, към която е регистрирана, че твърде често им звъни и ги занимава с контракциите си.  #Crazy

# 4
  • Мнения: 2 381
ако преносиш старата застраховка поема всичко, защото са минали 6 месеца от бременността. това ни обясниха на нас от БКБШ.


няма да преносиш 2 седмици  Wink

# 5
  • Мнения: 7 091
ако преносиш старата застраховка поема всичко, защото са минали 6 месеца от бременността. това ни обясниха на нас от БКБШ.


няма да преносиш 2 седмици  Wink

 И на нас уж така ни казаха, че ще покрива старата, само че аз се притеснявам като се роди бебето към коя трябва да го регистрирам в рамките на 30 дни- старата или новата? Лошото е, че инфо от хората по застраховката от фирмата на мъжа ми можем да получим чак другата седмица.  newsm78

А за преносването и аз се надявам да не пренося 2 седмици Simple Smile Макар че ми казаха вчера че само толкова могат да ме изчакат и после предизвикваме ако пренося.

# 6
  • Мнения: 7 091
Зелена съм още в щатите, но виж тука http://www.usnews.com/usnews/health/best-health-insurance/rankings/commercial.htm...
Само ще кажа, че приятелка със застраховка някъде към 50то място в тая класация, отишла да ражда с 6см разкритие, защото и се накарали от болницата, към която е регистрирана, че твърде често им звъни и ги занимава с контракциите си.  #Crazy

Да те успокоя, че това за болницата не зависи от застраховката Simple Smile. А и твоята приятелка защо се е обаждала в болницата, няма ли си личен гинеколог? newsm78 Явно доста се е притеснила, първо ли и е?

# 7
  • Мнения: 558
Първо и е, и си има личен гинеколог Wink Иначе тя е от 5 години в САЩ и знае какво прави предполагам... На контракции през 5 минути и казали да не идва още в болницата.
Тандори, незнам кога ще реши да излиза твоята бебка, ама ще ти пожелая леко раждане отсега, че човек не знае   bouquet Grinning

# 8
  • Мнения: 7 091
Първо и е, и си има личен гинеколог Wink Иначе тя е от 5 години в САЩ и знае какво прави предполагам... На контракции през 5 минути и казали да не идва още в болницата.
Тандори, незнам кога ще реши да излиза твоята бебка, ама ще ти пожелая леко раждане отсега, че човек не знае   bouquet Grinning

 Благодаря за пожеланията! Simple Smile
А за контракциите на 5 минути Simple Smile- аз от 6-тия месец съм така. Ако трябваше да ходя в болницата направо нямаше да изляза от там Simple Smile. Едно че трябва да са повече от редовни за да се отиде, второ могат да се направят " проверки" дали са истински или не ( те обясняват по принцип в болницата как- пиене на вода, лягане на една страна, бъртинг топки и т.н.) и не на последно място на 5 минути са си доста отдалечени за родилка, на която и е първо детенце. Да не им се сърди, но наистина мисля, че правилно са я посъветвали. Аз пък си мечтая да отида със 6 см разкритие в болницата  Laughing Ама ще видим  Wink

# 9
 Благодаря за пожеланията! Simple Smile
А за контракциите на 5 минути Simple Smile- аз от 6-тия месец съм така. Ако трябваше да ходя в болницата направо нямаше да изляза от там Simple Smile. Едно че трябва да са повече от редовни за да се отиде, второ могат да се направят " проверки" дали са истински или не ( те обясняват по принцип в болницата как- пиене на вода, лягане на една страна, бъртинг топки и т.н.) и не на последно място на 5 минути са си доста отдалечени за родилка, на която и е първо детенце. Да не им се сърди, но наистина мисля, че правилно са я посъветвали. Аз пък си мечтая да отида със 6 см разкритие в болницата  Laughing Ама ще видим  Wink


Здравей Тандори. Наминах да видя как си и дали си родила, също така ако не, да ти пожелая леко раждане. На мен ще ми правят секцио в Понеделник.Много ме е страх но дано всичко мине  наред. Малката е голяма и нямала да ми мине през канала...тъй,че е решено вече. Вече е станала 9 паунда и няма признаци да излиза. Нито имам разкритие....пък и тя е все още нависоко. Пожелавам ти 6 см разкритие до болницата:)))
Чао за сега и леко раждане:) Peace

# 10
  • Мнения: 7 091
Здравей Тандори. Наминах да видя как си и дали си родила, също така ако не, да ти пожелая леко раждане. На мен ще ми правят секцио в Понеделник.Много ме е страх но дано всичко мине  наред. Малката е голяма и нямала да ми мине през канала...тъй,че е решено вече. Вече е станала 9 паунда и няма признаци да излиза. Нито имам разкритие....пък и тя е все още нависоко. Пожелавам ти 6 см разкритие до болницата:)))
Чао за сега и леко раждане:) Peace

Благодаря за пожеланията, Ивона! Стискам ти палци всичко да мине ОК! Peace

# 11
  • Мнения: 404
Аз имам Aetna QPOS (Quality Point of Service), което означава, че включва и HMO и PPO.  Няма проблем с направленията, само се обаждам на личния лекар и той си факсва или по интернет изпраща направления директно на специалиста, при който отивам.  Аз имам 75$ доплащане в спешното, 15$ на личен лекар и 20$ на специалист.  За по-сложни процедури като ендоскопия например е 100$. 

Много съм доволна от това какво покриват.  По телефона са много учтиви, и дават всякакво инфо каквото ти е необходимо.  Един съвет:  Когато се обаждаш, още в самото начало като започне робота да ти говори, те пита дали си member или provider казваш member и веднага натискаш # бутона.  По този начин те препраща директно на оператор, иначе около 10 минути ще се луташ из различните опции и накрая може и да ти завърши разговора със записано саобщение.  Това ми го каза една от операторките и съм й много благодарна.

Ако идем при лекар in-network си плащаме доплащането и след това покриват 100%, а out-of-network е 80%. 

Сигурна съм, че Етна имат най-различни видове застраховки, но нашата е добра.

Ето как плащат:

Колоноскопия:

Сметка на лекар: 850$ - платена 360$
Сметка от биопсия: 360$ - платено 0$ (влизало в сметката на лекаря)
Сметка от болница: 4100$ - платено 980$

Като питах защо не е цялата сума, те ми отговориха, че според договора между Етна и лекаря, болницата и т.н., това са цените, за които са се споразумели.  Да не се грижа за нищо, те могат сметка и за 10,000$ да пратят, това не означава, че някой ще им я плати.

Доволна съм от тях.

# 12
  • Мнения: 7 091
Много ти благодаря Душица за изчерпателната информация! И за съвета за #-а Simple Smile, непременно ще се възползвам!  bouquet

# 13
  • Мнения: 404
Няма защо.  Успех с раждането!  Ще трябва да се срещнем някой ден!  Не може да сме в два съседни щата и да не се видим.

  bouquet

# 14
  • Мнения: 7 091
Няма защо.  Успех с раждането!  Ще трябва да се срещнем някой ден!  Не може да сме в два съседни щата и да не се видим.  bouquet

Разбира се! Можем и с блажка да си устроим срещичка 3-те Simple Smile и тя е в Ню Джързи. Нека само се роди дребничкото, че да сме по-лесни за пътуване Wink  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт