Кръв от носа

  • 71 621
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 990
На дъщеря ми за период от 2 седмици няколко пъти и се случи да и тече от носа кръв.Не се замислях сериозно до сега, все си мислех, че може да си го е разчоплила сама.Днес, както си стоеше, видях как шурва, без да е удряно нослето, без да си е бъркала в него.Вкъщи си бяхме, че е жега, гледам да излизаме по хлад сутрин само.На какво може да се дължи?Сега Педиатъра ни е отпуска, нужно ли е спешно да търся консултация с друг?

# 1
  • Мнения: 8 917
На дъщеря ми за период от 2 седмици няколко пъти и се случи да и тече от носа кръв.Не се замислях сериозно до сега, все си мислех, че може да си го е разчоплила сама.Днес, както си стоеше, видях как шурва, без да е удряно нослето, без да си е бъркала в него.Вкъщи си бяхме, че е жега, гледам да излизаме по хлад сутрин само.На какво може да се дължи?Сега Педиатъра ни е отпуска, нужно ли е спешно да търся консултация с друг?
Брат ми едно време редовно имаше този проблем - оказаха се слаби кръвоносни съдове. След време изчезна Peace Дано и при вас не е сериозно Peace

# 2
  • Мнения: 93
Не се притесняваи аз като малка толкова бях свикнала със кръвта от носа че през ноща като потечеше без да се будя реагирах обръщах се по груб и продължавах да спя.Лекарите ми казаха че имам слаби капиляри и може от горещините или по силна емоция да потече кръв.Доста време си го мъкнах това ама вече отшумя.Не се притеснявай не е нещо опасно.

# 3
  • Мнения: 1 116
Ако са слаби капилярите може да наблегнете на витамин С (повече плодове и зеленчуци).

# 4
  • Мнения: 3 360
пенелопа,тъкмо мислех да пускам същата тема и аз!Голямата ми дъщеря днес е със същия проблем.На два пъти и протече кръв-това се случва за пръв път и да си кажа честно съм притеснена.Отговорите тук ме поуспокоиха и ще поизчакам няколко дена да видим ще се повтори ли....

# 5
  • Мнения: 199
....и аз да се включа...
Синът ми на 5.5г, също миналата седмица на два пъти му тече кръв от носа! Аз се притесних и тъй като от година и половина не сме правили изследвания, му направихме. Според педито всичко е ОК! Миналата зима имахме кръвотечения от сливиците /малко хора са чували за такова нещо/, тогава влязохме в болница и му правихме пълни изследвания! Диагнозата беше слаби кръвоносни съдове! И сега си мисля отново да направя консулт с УНГ, за всеки случай....
....а може и от жегите да е....много вероятно! newsm78

# 6
  • Мнения: 9 990
Ами аз да кажа-при нас все още се случва да текне.Наблягам на вит.Ц, знам.Явно се случва често Thinkingто не е приятно-ходи си детето и шурне-на улицата къде да ляга, къде главата да вдига ConfusedИначе явно са слаби капиляри, дано отшуми.Защото аз по жегите не съм я извеждала, в началото се притесних да не е от това.Пък и големите жеги отминаха-сега температурите са нормални за лятото. Thinking

# 7
  • Мнения: 199
аз пак да споделя...Токущо идвам от аптеката, и попитах там, знам, че на времето имаше едно мазилце Ефидрин, намазваше се на тампонче и се слага в носа, но вече не се произвежда...Сега кръвоспиращо действа тампонче напоено с ампула адреналин... newsm78
Аз си купих една, за всеки случай...

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 383
И Гери е с такава диагноза - слаби капиляри /писала съм и друг път за това/. По принцип не е страшно, макар от страни да изглежда. Възможно е и да се предава по наследство - при нас това се потвърди - и майка ми и леля ми са били така.
Витамин С и тампони със солен разтвор в носа, по-големи, така че да притиснат кръвоносните съдове.
Когато изразих опасение пред докторката, че това може да се случи през нощта и детето да се задави, тя ми сподели, че е сварвала цели възглавници в кръв, но детето да не е усетило нищо.

# 9
  • Мнения: 534
Аз също като по-малка имах такъв проблем.При по-топло време или както вече се написа от силни емоции ми течеше кръв от носа,не е страшно- това наистина са слаби капиляри.Не се притеснявай-с времето ще отмине и няма нужда да караш детето да лежи като му потече кръв.Майка ми е мед.работник и каза че е излишно.Остави кръвчицата да си изтече и я попий вместо да караш детето да лежи.Дори и да ти се срува че е много като количество-не е .И без паника   bouquet

# 10
  • Мнения: 263
И аз като малка го имах този проблем. Израснах го с годините, но до пубертета бях така! Състоянието се влошава в жегите и при простудни заболявания свързани с по-упорита хрема. При мен причината бяга слаби носни капиляри. Понякога се е случвало и при по-силни емоции да ми протече носа. И някак си наистина се оправи от само себе си.
Спасяваха ме тампони със солена вода. Солта свива капилярите и кръвта спира.
Веднъж бях получила кръвотечение, което не искаше да спре освен с лекарства. Тогава ми биха известно време вит. К.
Но иначе не е нищо притеснително това! Стига да се реагира веднага.
Дано и при вас се израсте!

# 11
Здравейте и от мен като бях малък пътувах във влака беше през нощта и съм спял когато от горното рафт че е паднала стъклена бутилка пълна с вода върху носът ми беше някъде към 2-3 литрова най вероятно от тогава до ден днешен когато вече пораснах си спомням онзи ден и че от тогава до сега от време на време ми потича кръв от носа. В тази тема научих доста неща и смятам че в този случай само здравословния живот и вниманието може да помогне в този проблем.

# 12
  • Мнения: 941
може да слагате тампон напоен и с вит.С

# 13
  • Мнения: 2 567
Моята също имаше такъв проблем. При нея започна като беше на около 4 годинки. Течеше и дори вечерно време като си легне да спи. Колко пъти ме е хвърляла в паника и колко кървища съм прала. Говорих с личната ни и тя каза, че се дължи на слаби капиляри. Можело да се обгори, но гаранция нямало. Не съм я подлагала на тази процедура, защото и братовчед ми беше така като дете и го обгаряха. Ефект при него нямаше.
С времето го израсна и сега почти не и се случва. Но гледам да не ходи много по слънцето, че тогава по често и се случва.

# 14
  • Мнения: 417
Тъй като и ние имаме подобни проблеми искам да споделя какво открихме. В аптеката се продава една гъба /Геласпун/. Прилича на обикновенна бяла гъбичка /има нарязана на ленти за нос и цяла, която се нарязва на желаната големина с чиста остра ножица/. При силно кървене, което не спира  се слага в носа като се натъпква навътре. Кървенето спира моменталано. Гъбата не се вади от носа, т.е тя си се резорбира до 24 часа. В нашия случай - кървене на фонтан се оказа спасение, че я имахме.

Общи условия

Активация на акаунт