Колко платихте за раждане в София

  • 3 441
  • 65
  •   1
Отговори
newsm78
Привет бъдещи и настоящи мами, моля ви кажете колко платихте за раждане в София и имахте ли предварителна уговорка с лекар? На мен скоро ми предстои, но все още нямам яснота как точно става това уговаряне и горе -долу колко струва ooooh!

# 1
  • Мнения: 5 103
Аз родих секцио по желание 950лв.

# 2
  • Мнения: 8 505
Без уговорка.20лв за Простин (за предизвикване на раждането) и 100лв за епидуралната.

# 3
  • Мнения: 10
Може ли да ми кажеш къде си раждала? НА мен ми казаха, че неможе както аз искам, а както преценят докторите!

# 4
  • Мнения: 5 790
Планово секцио по желание, с уговорка с лекар. Не съм плащала нищо, не пожела да вземе и стотинка.

# 5
  • Мнения: 1 284
аз нормално с избор на доктор 500лв

# 6
  • Мнения: 8 505
Може ли да ми кажеш къде си раждала? НА мен ми казаха, че неможе както аз искам, а както преценят докторите!

Кого питаш-МИМКА или мен?Ако питаш мен-в Шейново.

# 7
  • Мнения: 5 103
Може ли да ми кажеш къде си раждала? НА мен ми казаха, че неможе както аз искам, а както преценят докторите!
Тина Киркова. Казах, че искам секцио още в началото на бремеността.

# 8
  • Мнения: 24
Нормално раждане - 600 лв.

# 9
  • Мнения: 6 164
1150 в частна болница, нормално раждане
.

# 10
  • Мнения: 79
планово секцио по преценка на докторите в Света София не сам плащала нищо

# 11
  • София
  • Мнения: 1 457
Нормално раждане с уговорка - 500 лв. лично на лекаря и 100 в касата на Шейново

# 12
  • Мнения: 1 544
Имах уговорка с акушерка дадох 200 лева и 100 за вип зала.

# 13
  • Мнения: 2 401
Планово секцио по желание, с уговорка с лекар. Не съм плащала нищо, не пожела да вземе и стотинка.

Кой е този лекар бе, мила? Дай го тука да се разчуе името му.

# 14
  • Мнения: 2 123
Планово секцио по желание, с уговорка с лекар. Не съм плащала нищо, не пожела да вземе и стотинка.

Кой е този лекар бе, мила? Дай го тука да се разчуе името му.
мисля ,че темата е друга, а разчуването става в здравния справочник - бели - черни списъци

# 15
  • Мнения: 2 401
Планово секцио по желание, с уговорка с лекар. Не съм плащала нищо, не пожела да вземе и стотинка.

Кой е този лекар бе, мила? Дай го тука да се разчуе името му.
мисля ,че темата е друга, а разчуването става в здравния справочник - бели - черни списъци

 newsm78 newsm78 newsm78 това пък какво беше????

# 16
  • Мнения: 2 849
Не съм плащала .Имаше само почерпка за екипа и подарък за близка акушерка . Peace

# 17
  • Мнения: 5 370
Следила съм се на частно при моя си доки плюс платена ЖК в самата болница. Което дава грубо около 500 лева + едни изследвания-може и малко повече.
За раждането пари не ми е искал, какво друго аз съм решила-няма да коментирам.
Бях много спокойна и доволна в крайна сметка.  bouquet

# 18
  • Мнения: 3 356
При докторът,при който раждах,ходих на прегледи на частно.За нормално раждане с уговорка-по наша преценка с мъжа ми дадохме 300 лв. плюс почерпка за дежурния екип,въпреки,че докторът свърши всичко.Доволна съм много.Ако някога ден реша на второ дете,пак ще се обърна към него.

# 19
  • Мнения: 1 288
1800 лв. секцио в частна клиника.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 966
Уговорка-800лв.
Стаи и всичко друго около раждането-общо-1000лв.

# 21
  • Мнения: 3 153
800 лв. преди 2 години в Шейново за секцио. Тарифите са малко по-високи, но ние бяхме чрез много близък човек свързани с доктора.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 227
Аз родих секцио по желание 950лв.
МИМКА, да не си била при Д-р Джонгова?
Иначе по темата, секцио в Св. София - 950 лв.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 230
В Света София, общо с изследванията около 700лв. Да добавя, че бях планово секцио.

Последна редакция: пт, 18 авг 2006, 13:48 от maxin

# 24
  • Мнения: 200
600 лв. . Планово секцио с избор на лекар. Майчин дом

# 25
  • Мнения: 5 103
Аз родих секцио по желание 950лв.
МИМКА, да не си била при Д-р Джонгова?
Иначе по темата, секцио в Св. София - 950 лв.
Не при д-р Тодоров.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 227
Аз родих секцио по желание 950лв.
МИМКА, да не си била при Д-р Джонгова?
Иначе по темата, секцио в Св. София - 950 лв.
Не при д-р Тодоров.
Ок   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 2 686
550 лв. за избор на лекар, 200 лв. за вип стая. За всичките имам касови бележки. Раждах секцио по направление, но не дочаках термина и ме срязаха по спешност.

# 28
  • София, център
  • Мнения: 3 455
При нас се върза общо илядо лева с престоя!

Обаче бях очарована, и после пратих и МИМКА там!

И още един билюк хора!

То за това при Иво Тодоров се записва за преглед  къмту 2 месеца предварително Grinning

ОХ, нещо съм се разлигавила...

# 29
  • Мнения: 3 116
В Света София платих 600 лева за секцио по мед причини. Лекаря искаше 500, за избор на екип, но ние прибавихме още 100 от благодарност, защото беше наистина невероятен  Hug

# 30
  • Мнения: 127
Раждах в Св.София и не съм плащала нищо. Нямах и уговорка с никого. Но чесно да си кажа ако няма никакви усложнения покрай раждането не си заслужава да се плаща. Отношението е перфектно към всички, а и освен това парите се дават на лекаря, а той не прави почти нищо. Акушерката заслужава много повече. Тя е човекът, който те дарява с прекрасното мъниче.
Но тов а е мое мнение.

# 31
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
За уговорка с акушерка 250 лв.
за шиенето от лекарката - 50 лв.

това са цени за раждане декември 2004 г. в Шейново

# 32
  • София
  • Мнения: 337
Секцио в частна клиника 1100, включително болнияния престой. За парите имам дори фактура.
Не бих платила на ръка.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Предишният път платихме 1000 лева - секцио в Майчин дом с уговорка с лекар.

Сега още незнам, но малко съм се разбунтувала, понеже ми се вижда много несправедливо да плащам при условие, че отделям по 400 лева всеки месец за осигуровки. Но сигурно пак ще си платя де...само дето се ежа много newsm78

# 34
  • Мнения: 1 353
Не съм дала и стотинка. Раждах във Втора градска

# 35
  • Мнения: 992
и аз не съм дала стотинка, родих в тина киркова, получих страхотно внимание и отношението на лекарите беше страхотно

# 36
  • Мнения: 487
и аз, като нели_ив, не съм платила и стотинка и също раждах във втора градска и то със спешно секцио след около 5 ч от началото
и целият екип там е стрхотен!!! Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 2 686
Струва ми се, че въпроса е "колко платихте", а не "платихте ли или не"!

# 38
  • Мнения: 5 370
Струва ми се, че въпроса е "колко платихте", а не "платихте ли или не"!
Съгласна!
Въпросът кой е избрал да/или не да плаща е друга тема.
Тук потребителката иска да си направи просто сметката и да прецени.

# 39
  • Мнения: 251
Родих нормално с уговорка с лекар. Платих 500 лв. В Св.София.

# 40
  • Мнения: 135
Родих секцио по медицински причини, с уговорка с лекар. Платих 500 лв. В Св.София.

# 41
  • Мнения: 1 029
Нищо не съм плащала. Имах уговорка с лекарката, която следеше цялата ми бременност, но и тя не искаше и да чуе за пари. В крайна сметка се наложи секцио по спешност и тя остана извън работното си време, за да ме оперира лично.  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 815
600  лв на доктора и 100 на болницата за избор на лекар

# 43
  • Мнения: 658
Браво Lina123,
Темата ти е на място и много полезна. Тук във форума рядко се коментират точни цифри, а ти успя да получиш толкова отговори. Ако има начин, нека модераторите да заковат темата. Извинявай, че ще използвам хубавата ти тема, но и аз искам да питам има ли случаи в които се уговаряш с лекар за нормално раждане, но по една или друга причина нормалното става секцио и в последствие лекаря е пискал друга по-висока сума като за секцио?

# 44
  • Мнения: 5 103
При нас се върза общо илядо лева с престоя!

Обаче бях очарована, и после пратих и МИМКА там!

И още един билюк хора!

То за това при Иво Тодоров се записва за преглед  къмту 2 месеца предварително Grinning

ОХ, нещо съм се разлигавила...

И ще съм ти благодарна цял живот, страхотен човек е  bouquet

# 45
  • Мнения: 75
Исках секцио по желание... но в последствие се наложи секцио по спешност. Въпреки това си платих 700 лв, каквато беше предварителната уговорка. Дейсктвието се разви в Шейново. Единствения бонус беше че се съгласиха да ми сложат катетъра след като ме хване упойката  Rolling Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 2 437
На мен това ми предстои живот и здраве, но от две познати знам за цени в Шейново при д-р Нецов и при д-р Ненов. Съответно 350 евро и 750 лв. Едната е много доволна, а другата изобщо, но това е друга тема.   

# 47
  • Мнения: 1 170
600лв в Майчин дом. Kabiv, това ми беше поискано за нормално раждане, но се наложи секцио. Доктора не ми поиска повече... Rolling Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 272
Sheinovo - bez ugovorka : 150lv za VIP zala i 150lv za epiduralna upoika (04.2006)

# 49
  • Мнения: 1 655
момичета аз съм от Силистра, родих тук и никои нищо не ми е искал, бях в отделна стая и родих секцио парво с една упоика после с пълна че не издържах, и НИЩо НЕ МИ БЕ ПОИСКАНО, С УГОВОРКА С ДОКТОРА, Е АЗ МУ ДАДОХ ОТ БЛАГОДАРНОСТ, НО ТОИ НЕ СИ Е ИСКАЛ
Доктора ми е д-р попов които вече е завеждащ отделение и е много добар специалист, 15 години е работил в тунис, където могат да си позволят доста добра апаратура а и там има доста раждания!
Горещо го препоръчвам!

# 50
  • Свиленград
  • Мнения: 269
И аз като МИМКА родих при д-р Тодоров, но в края на мин. година при него секциото беще 800 лв. Адски доволна съм и живот и здраве като реша да раждам отново, отново ще бъде при него Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 44 084
Аз родих без уговорка и нищо не съм плащала и останах мн доволна от отношение, грижи и всичко.

# 52
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Аз раждах нормално,без уговорка и не съм платила и една стотинка.Леко раждане ти желая.

# 53
  • Мнения: 417
Сега като прочетох толкова много и различни отговори съвсем се обърках. Rolling Eyes #CrazyГоворих с моята доки преди 2 дни.Тя работи в две болници,държавна и частна.Ако раждам в държавната ще ми излезе около 800 лв.=нормално раждане+VIP.В частната-1200 лв. с всичко. ooooh! Thinking

# 54
  • София
  • Мнения: 6 267
emely, струва ми се ненормално това, което ти е казала твоята докторка!!!! Не че имам опит (все още), но предвид и на другите мнения, ми се струва чисто обирджийство!!!!  Money

# 55
  • София
  • Мнения: 3 396
Платих в болницата за избор на екип, упойката и не помня още какво- към 350 лева и отделно на лекаря, който не искаше и стотинка да вземе, но аз пак намерих начин да се отблагодаря- мъжа ми му купи подарък Simple Smile))

# 56
Аз имам уговорка с лекар в Св. София 550 лева за нормално раждане.В на4алото щях да сам сас секцио и даже ми беше оговорено за този петьк които мина но в последствие се оказа 4е мога да си родя нормално защото плода е мальк и ето ме отново в кьщи Laughing  а ина4е отделно и за секцио мисля 4е се плаща около 600 лева.Но за секциото не мога да потвьрдя 100%.

# 57
  • Мнения: 417
catty m иаз мисля,че тази сума е прекалена.Може би по-добрият вариант е да платя само на докторката,не повече от 500-600 лв.
Все пак става дума за нормално раждане Crazy

# 58
  • Мнения: 417
А при кой доктор бяхте в "Тина Киркова"?

# 59
Аз, родих в Окръжна  със секцио и не съм платила нищо,много съм доволна от персонала!!!! Grinning

# 60
Николко - в Шейново. Само епидуралната - 150 лв. Лекарите бяха много внимателни, особено др. Николинка Grinning/др. Николова/, но не и гадните акушерки /повечето/!

# 61
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
нищо на никого не съм плащала.
Родих в Шейново;
без уговорки, без чудесии
платих си упойката само

# 62
  • Мнения: 10
Mimka,
отдавна не бях влизала - благодаря ти за отговора. Може ли да ми кажеш при кой лекар си ходила в Тина Киркова. Бих искала да отида при него на консултация. Самата аз също искам да раждам секцио. Благодаря предварително

# 63
  • София
  • Мнения: 7 029
В Света София - 500 лв. за нормално раждане + 100 лв. епидуралната упойка. Докторката имаше договор с болницата, иначе си работи на частно.

# 64
  • Мнения: 37
Аз родих преди 3г. в Пловдив в окръжна.Имах уговорка с док и платих 200лев. и VIP стая  Thinking мисля,че 100лев. Peace

   P.P. Нормално раждане и съм много доволна от грижите на док и екипа който беше на смяна.

# 65
  • Мнения: 4 621
Секцио по желание - 500 лв. Peace За Вип стая в Света София още 300 лв.

Общи условия

Активация на акаунт