НБМ - предложения за детските, СПО ,ДС, инициативи

  • 35 729
  • 651
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 22
много ви моля мили мами , тъй като не съм много на ясно искам да ми обясни някои следното положение.В болнични съм от самата бременност ,защото имах проблеми.След като родя /терминът ми е на 19 ноември/ имам ли право на болнични или директно съм майчинство .Защото ми казаха че сигурно няма да хвана промените, тъй като съм си изразходвала болничните.

# 76
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
много ви моля мили мами , тъй като не съм много на ясно искам да ми обясни някои следното положение.В болнични съм от самата бременност ,защото имах проблеми.След като родя /терминът ми е на 19 ноември/ имам ли право на болнични или директно съм майчинство .Защото ми казаха че сигурно няма да хвана промените, тъй като съм си изразходвала болничните.
Темите бяха разделени на две. Тази е за предложения за детски, семейно подоходно облагане и други.
Темата за подобни въпроси е НБМ- въпроси и отговори за майчинството и новите промени
Предполагам, че ако попиташ там, ще ти отговорят на въпроса Grinning

# 77
  • Мнения: 1 264
Моля ви някоя от вас, ако е на работа и има достъп до ДВ да свирка като излезе кодекса Peace

КСО ще излезе в утрешния брой но държавен вестник
http://dv.parliament.bg/?page=content&action=show&issue=140

# 78
  • Мнения: 1 000
Няма за какво да благодарите Simple SmileТо си е практика от доста време, ние, работещи социални раб. да отговаряме тук, в помощ на нуждаещите и питащи граждани!Но от известно време имаме собствен форум, можете там да задавате каквито и да е въпроси!Ще получите компетентни отговори веднага:
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=socialwork


Tова го копирах от страницата на мин.на труда и соц политиката......не е зле да поглеждаме и там от време на време Simple Smile
поне според мен.Ама или им е много объркан форума.....или аз не мога да си го настроя като хората......
Дали няма да е добре някой социален работник да поглежда и тук .....да дава от време на време съвет......

Последна редакция: пн, 21 авг 2006, 17:45 от BgViki

# 79
  • Мнения: 2 070
Хора, в момента съм в Сф и ми е под ръка социален работник - "свекървата" - мога да я питам за разни неща подробно...Ако имате нещо да питате казвайте - ще събера въпросите и ще гледам да има подробен отговор... А иначе - днес и вчера ми направи впечатление как полвината от новините са изсмукани от пръстите..А ако ще се изказваме за нещо, да речем за това с пакетите - сега е момента, наистина има глад за по-сериозни новини...

# 80
  • Мнения: 3 405
Няма за какво да благодарите Simple SmileТо си е практика от доста време, ние, работещи социални раб. да отговаряме тук, в помощ на нуждаещите и питащи граждани!Но от известно време имаме собствен форум, можете там да задавате каквито и да е въпроси!Ще получите компетентни отговори веднага:
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=socialwork


Tова го копирах от страницата на мин.на труда и соц политиката......не е зле да поглеждаме и там от време на време Simple Smile
поне според мен.Ама или им е много объркан форума.....или аз не мога да си го настроя като хората......
Дали няма да е добре някой социален работник да поглежда и тук .....да дава от време на време съвет......

отговор на социален работник

Не че нещо, ама много не им се иска да се намесват граждани в тяхното пространство Peace
Сори, на това попаднах веднага щом отворих сайта.

# 81
  • Мнения: 4 181
Здравейте момичета.
Един господин от БТА се свърза с мен и каза, че би било добре да направим пресконференция.
След като утре ще излезе и КСО-то в държавен вестник, още по-добре.
Става въпрос за петък, аз имам следната идея:
1) ще си кажем мнението по КСО -то , като ще кажем че искаме най-накрая яснота по въпроса със завареното положение
2) ще си кажем предложенията за детските и семейното облагане, защото какво виждате от МТСП никой не ни ги иска, а така ще започнат да се коментират в медийното пространство и примерно ще питат Масларова - "А какво ще кажете за предложенията на майките?" Mr. Green
3) ще искаме решение на въпроса с близнаците и повече едновременно родени деца
4) ще кажем, че сме крайно недоволно от недомислицата с помощта за първокласниците и че за пореден път от МТСП не желаят да комуникират с нас и съответно да се възползват от помощта ни, за да приемат по-адекватни  мерки.
Питам ви съгласни ли сте?
Таксата за залата е 60 лв за такива организации като нашата, тоест по-ниска е.
Съгласни ли сте да я платим от събрания членски внос.
Жени, моля те кажи има ли толкова пари, имай предвид че аз не съм дала, тоест имаш от мен 10 лв
много ви моля, кажете ми учебниците з 1-ви клас безплатни ли са?

Последна редакция: пн, 21 авг 2006, 22:56 от kleo_80

# 82
  • Мнения: 1 671
И още 10 лв. от мен Laughing

# 83
  • Мнения: 1 671
Безплатни са, с изключение на учебника по чужд език, който се закупува за целия клас и се ползват отстъпки. Поне това ни казаха на нас на родителската среща. Но има разни учебни тетрадки и помагала, които не са в основния комплект, които ще се плащат

Учебникът по чужд език на корична цена е 16 лв, групово излиза към 14.

Тетрадки, химикали, разни други пособия, раница, занималня /ако е платена/... 80 лв може и да не стигнат

# 84
  • Мнения: 1 000
За мен няма проблеми да е от членския внос
имаше и останали някакви събрани от последния протест в Жени.
До къде стигнахме с регистрацията......
Все забравям да питам......

# 85
  • Мнения: 1 671
Очаквам до сряда протокола от Летящата. В петък ще е в София, подписан от нас с Ренци

# 86
  • Мнения: 3 405
Да си кажа някои неща, които не ми харесват по отношение на детските в момента.

Първото съм го казвала, че се делят децата по доход на родителите.

Второто е, че не съм съгласна с това да се спират детските заради 5 неизвинени отсъствия, защото така се създават условия за учениците на тези, които не получават детски да се почувстват свободни да отсъстват колкото си искат, понеже не са заплашени от финансови санкции.

И трето, относно помощта за първокласник. Помощ в натура, обвързана с продукцията на нечия фирма създава идеални условия за корупция. Освен това децата, чиито родители ще получат помощта ще бъдат с еднакви дрехи ( ако им се помогне с якета, обувки, анцузи и пр., както се говори ). Другите деца, които няма да получат помощта ще се отличават и в облеклото. Как то писах и в темата в "Нашите деца" поддържам или финансовата помощ от 80 лв, или ако е натурална да е в учебни помагала - моливи, химикали, боички, и т.н.

Ето ви три признака на разделение.

Това е моята гледна точка, против разделяне на децата съм. Peace

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 08:47 от Анджелина

# 87
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Здравейте момичета.
Един господин от БТА ..........
...
3) ще искаме решение на въпроса с близнаците и повече едновременно родени деца
...

Може ли да се повдигне и въпроса за породените деца?
И аз трябва да дам 10лв, но сега съм като затворник да уча за изпита #Crazy Ако някои има път насам мога да му ги дам.

# 88
  • Мнения: 1 072

До къде стигнахме с регистрацията......
Все забравям да питам......

В събота се видяхме с Янич на Велинград и подписахме / не граждански брак /. Пращам към Пловдив. Вижте в каква посока е по-добре да се прати протокола към Варна може би, да подпише и Инето и после в Сф.

Първото съм го казвала, че се делят децата по доход на родителите.

И аз не искам да се делят децата. Ама по никакъв признак. Но пари за всички няма. За това предпочитам по-заможните да се задоволят с по-малко. Има семейства, в които ДН са сериозна сума. Не съм съгласна ДН да са мизерни само, защото да ги получават всички. Аз не съм си подавала никога документи за детски. Детето ми е на 6 години. Счетам, че на мен тази сума няма да ми промени по някакъв начин стандарта на живот. Искам това, от което съм се отказала, да отиде при семейство искарващо седмицата с боб и леща. Вие осъзнавате ли какво става в дълбоката провинция???? Тук заплатите са по 200-300 лв., а цените са като при вас. Обяснете ми как ще възприеме 30-35 лв. едно четиричленно семейство с общ доход 400 лв и как същото семейство с 1500 лв. За мен това ДН да са еднакви за всички, в сегашната обстановка е глупаво и необмислено.

# 89
  • Мнения: 3 405
За мен това ДН да са еднакви за всички, в сегашната обстановка е глупаво и необмислено.

Темата е за предложения и инициативи, а не за констатации. Peace Grinning

Общи условия

Активация на акаунт