за меда

  • 934
  • 13
  •   1
Отговори
Моето слънце е на 1 и 8 месеца и досега не съм му давала  Thinking като малка съм имала алергия към пчелния клей и ме е страх да му дам моля ви да споделите вашето мнение newsm78

# 1
  • Мнения: 8 917
Моето слънце е на 1 и 8 месеца и досега не съм му давала  Thinking като малка съм имала алергия към пчелния клей и ме е страх да му дам моля ви да споделите вашето мнение newsm78
Имаше скоро такава тема по форумите - преобладаващите мнения / в това число и моето/ са, че биха изчакали до 3 годишна възраст на детенцето Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 39 745
Аз давах мед на Дияна като малка, по малко. Не мие развивала алергия. Но при положение, че ти самата имаш алергия, не бих рискувала.

# 3
  • Мнения: 1 237
Аз давах към 1г.6м. ,като го слагах в чая вместо захар.Но щом ти си имала алергия,е възможно и детето ти да развие.По-добре изчакай.

# 4
  • Мнения: 3 116
Аз дадох мед на 1г и 1 м. Давам и по-мъничко от време на време и проблеми не сме имали.

Но при положение че във вашето семейство има алергия, бих изчакала до 2-3 годинки  Thinking

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Аз също съм на мнение да изчакаш, щом ти самата правиш алергия към пчелен продукт.
Смятах да отлагам и аз меда, но онзи ден й дадох да опита меденка  Grinning Дали да я смятам за захранена с мед  newsm78

# 6
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Тъй като меда може да съдържа спори на Clostridium botulinum , което от своя страна да доведе до заболяване на деца от ботулизъм, то деца под 12 месечна възраст не бива да се хранят с мед. Ботулизмът е рядко, но много сериозно паралитично заболяване, причинявано от нервен токсин, произвеждан от бактерията Clostridium botulinum.

Аз започнах да давам мед след 2 годишна възраст , като през това време водех "война" с баща ми за това че лишавам детето от нещо толкова полезно .

# 7
  • Мнения: 46 490
Не намирам основателна причина да дам преди 3 г. възраст  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 93
До колкото знам в такава ситуация трябва да изчакаш да навърши 3 години

# 9
  • София
  • Мнения: 974
Аз също съм на мнение да изчакаш, щом ти самата правиш алергия към пчелен продукт.
Смятах да отлагам и аз меда, но онзи ден й дадох да опита меденка  Grinning Дали да я смятам за захранена с мед  newsm78

 Laughing Не
Майка ми е с много силна алергия към меда, а меденки си яде без проблем Wink

# 10
  • Мнения: 1 737
Меденките може и да не съдържат мед. Попадала съм на такува бисквити с пълнеж "Масло и мед" и в съдържанието фигурираше само захар, иначе ухаеха страхотно на мед.

Аз започнах да давам след годинка, защото детето ми е супер злоядо, от друга страна не развива алергии към абсолютно нищо и много малко са полезните храни, които обича. Чрез меда започна да яде и плодове, които иначе ненавижда, заедно с кисело мляко. Иначе същата комбинация категорично отказва с бяла, или кафява захар, или пък неподсладено.

Ако имаше някаква алергия към храна, или аз, или баща му, не бих му дала преди 2 години.

# 11
  • Мнения: 17
Не намирам основателна причина да дам преди 3 г. възраст  Simple Smile


 Peace
още повече, че цял живот ще яде мед, една година по-рано... най-много алергия да си докарате.
А и разбирам да плаче за мед, ама при положение че дори не знае какво е....

# 12
  • София
  • Мнения: 323
Не разбирам страховете ви. Алергиите са автоимунно заболяване, за което са необходими група от фактори, един от които е наследствеността, за да се прояви. Не всяко дете, чийто родители имат алергии към нещо, проявяват алергия. Много рядко детето проявява алергия към същия дразнител, както родителя. Може вие да сте алергични към меда, а детето ви например към полени. Това не означава, че ще започнете да го извеждате след 3г. Така че не се страхувайте прекалено. Просто дайте чаена лъжичка. Ако до 24 часа не прояви непоносимост опитайте отново. След евентуален трети прием ще знаете има ли алергия или не

# 13
  • Мнения: 93
Има ли смисъл да рискуваш?Наистина може и да не прояви алергия ама какъв е тоя зор за къде бързаш?Изчакаи още малко и тогава опитаи аз така бих направила.

Общи условия

Активация на акаунт