на колко години трьгват децата на училиЩе в страната ви

  • 2 502
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
интересно ми е , защото съм чувала, че има голяма разлика между отделните страни и в самите страни. Например моя приятелка от Берлин трябва да даде момиченцето си на 5,5 год. в първи клас, а тук при нас в Северен Рейн_Вестфалия ни искат на 6.
Друга приятелка с дете, тръгнало на 5 год. се оплаква, че той е най малък в класа, съответно сé справя не толкова бързо, а и всички са по високи и бързи от него и детето е страшно zатормоzено. Споделете, ако искате как е при вас.

# 1
  • Мнения: 2 757
В Дания тръгват на 6 годинки в т.нар. предучилищен клас. 1 клас са на 7 значи.

# 2
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Повечето деца тръгват на 4, но родителите могат да изберат дали да е всеки ден или частично. Иначе е задължително от 5. Всъщност първите 2 години са малко или много, като детска градина. На мен лично ми се вижда твърде рано, но при работещи родители, скъпи градини и малко помощ от баби и дядовци, това е голямо облекчение за родителите.

# 3
  • Мнения: 1 910
Абе що не може да се трие?  Shocked Тъкмо видях, че Калинка вече е отговорила. Какво да се повтарям...

# 4
  • Мнения: 6 390
В чехия трягват от навършени 6.г. родените до края на септември в дадена календарна година, децата родени в поседните три месеца на годината, тръгват чак от следващата година - от 6 и половина  Wink
Иначе родителя има право за отлагане, в смисъл от 7г. да тръгне детето - но трябва лекар да завери служебна бележка че детето не е достатъчно развито или нещо такова  Thinking

# 5
  • Мнения: 1 526
Тук на 5 тръгват в задължителна пред училищна, а на 6 са в първи клас. Но ако да кажем детето и родено декември излиза, че тръгва в първи клас на 5г. 9 мес.  А дъщеря ми понеже е родена през януари ще тръгне догодина на 6г. и 8 мес. Grinning

# 6
  • Мнения: 1 910
...
П.п., 7от9, привет от още една трекерка!
dessita,  веднага да си сложиш
Wink

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Предучилищната е от 4 навършени години. Не съм сигурна дали е задължителна, обаче малко хора биха изпуснали далаверата Wink Безплатно ти го гледат от 9 до 3:30  Laughing Първи клас е от 5 навършени.

# 8
  • Мнения: 3 423
Много рано, бре, тия деца скоро висшисти ще се раждат.
Жалко, ограбват им детството и им товарят гръбнака
с тежки чанти. Не, че аз не можех да чета преди първи
клас, ама имаше доста съученици, дето тепърва се учеха.
Едно време се започваше в БГ на 7. Не смятам, че съм изпуснала.

# 9
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Много рано, бре, тия деца скоро висшисти ще се раждат.
Жалко, ограбват им детството и им товарят гръбнака
с тежки чанти. Не, че аз не можех да чета преди първи
клас, ама имаше доста съученици, дето тепърва се учеха.
Едно време се започваше в БГ на 7. Не смятам, че съм изпуснала.
Лиска, обучението в Кралството например, няма много общо с това в БГ  Laughing Тук първите години учат с много игра, а тези големи тежки чанти, които ние носехме, въобще не съществуват Wink Предполагам и в Германия е подобно, но още не си се сблъскала с проблема  Grinning

# 10
  • Мнения: 1 425
В Швейцария тръгват на 6-7 години на училище, а преди това от 5 годишни ходят на т.нар. детска градина, която е като предучилищна. А за "тежките" чанти, тук няма такова нещо. На сина ми му купихме чанта и аз се чудя за какво им е такава голяма, като вътре има само закуската му и дом. работа един, два листа.

# 11
  • Мнения: 5 183
на 5 навършени

# 12
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Във Франция тръгват на "у4илище" на 3 години, но то си е като детска градина. Много ме е яд като си усложняват нещата 4рез имената на класовете. Не е ясно като в Бг 1,2,3 и т.н. клас , ами запо4ват със СП1, СП2, СЕ1, СЕ2, СМ1, СМ2, 6, 5, 4, 3, 2, 1 и Терминал. До 6 или 5 клас срядата е по4ивен ден.

# 13
  • Мнения: 1 526
Във Франция тръгват на "у4илище" на 3 години, но то си е като детска градина. Много ме е яд като си усложняват нещата 4рез имената на класовете. Не е ясно като в Бг 1,2,3 и т.н. клас , ами запо4ват със СП1, СП2, СЕ1, СЕ2, СМ1, СМ2, 6, 5, 4, 3, 2, 1 и Терминал. До 6 или 5 клас срядата е по4ивен ден.
  Shocked ooooh! какво беше това  #Crazy направо ме разби!!! а какво значи СП;СЕ;СМ?  newsm78

# 14
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Във Франция тръгват на "у4илище" на 3 години, но то си е като детска градина. Много ме е яд като си усложняват нещата 4рез имената на класовете. Не е ясно като в Бг 1,2,3 и т.н. клас , ами запо4ват със СП1, СП2, СЕ1, СЕ2, СМ1, СМ2, 6, 5, 4, 3, 2, 1 и Терминал. До 6 или 5 клас срядата е по4ивен ден.
  Shocked ooooh! какво беше това  #Crazy направо ме разби!!! а какво значи СП;СЕ;СМ?  newsm78

Озна4ават: подготвителен клас, елементарен клас и третото не си спомням.

Общи условия

Активация на акаунт