Ужили ни пчела по езика, пазете се...

  • 3 353
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 816
Момичета, нас пък ни сполетя една гадна беля - пчела ужили Христинка по езика Cry Казвам ви - направо откачих Cry
Държеше си една пръчица от сладолед (изяден преди това от мен) и явно пчелата е кацнала на нея и Исито я е лапнала. Само като писна милото ми бебче и веднага я видях в устата й Sad извадих я на секундата, но жилото вече беше забито на върха на езичето й. Добре че една жена беше на балкона си и ни видя и скокна да ни кара. Първо в поликлиниката сложиха Урбазон ( нямаше как да не се съглася просто, то е ясно, макар да съм много против кортикостероидите). От там направо в Пирогов да извадят жилото, защото лекаря от поликлиниката изобщо не пожела дори да погледне в устата на  Иси.  Милата плака страшно жално, но то така боли това чудо.  После токсиколога ни прегледа, заради астмата имаше вероятност да ни приемат под наблюдение, но ни пуснаха. Братовчед ми е алерголог и ми обясни, че алергична реакция от първо ужилване не може да се получи, и че трябва време да мине, за да стане сенсибилизация на организма, но от тук на татък трябва много да се пазим от пчелите( то кой ли не трябва).
Много се пазете, ей! Има страшно много пчели и оси, заради жегите и гледайте нищо да не ядете на открито. Евка беше много оплескана от сладоледа и като слезнахме от колата и нея за секунди я налетяха три оси. Просто ужас....вече имам параноя от тях.
Сега взехме и Апис - хомеопатично средство, което се прави от пчелна отрова, но помага организма да се освободи по-бързо от отровата. Да го помните....
Та , такава гадост....
Пазете се. Дано на никой не се случва!

# 1
  • Мнения: 1 113
Съжалявам за това, което ви се е случило. Добре, че сте се оттървали без сериозни последствия! И аз изпитвам ужас от пчели и оси - детето ми е алергично, затова винаги нося в себе си урбазон (в случай на ухапване), за щастие до сега не ни се е налагало да го ползваме. Наистина ли е вярно, че при първо ухапване алергична реакция не се получава? Това не го бях чувала ...

# 2
  • Мнения: 5 228
Много неприятно. Милата дущица.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
Миличката, слава Богу че се е оправила бързо! Praynig
Да я цункаш! Heart Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 39 759
Неприятна случка. Разминали сте се с малка беля. И се пазете занапред.
Аз имам фобия от оси.

# 5
  • Мнения: 8 505
Добре,че се е разминала с малко.
Дъщеря ми я е ухапала оса миналия месец,когато беше в дежурна ясла.Малоумните лелки ми казаха чак на следващия ден (аз бях започнала да си мисля,че е кърлеж)...добре,че не направи алергична реакция...

# 6
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
Добре,че се е разминала с малко.
Дъщеря ми я е ухапала оса миналия месец,когато беше в дежурна ясла.Малоумните лелки ми казаха чак на следващия ден (аз бях започнала да си мисля,че е кърлеж)...добре,че не направи алергична реакция...
Как може такова нещо!!! #Cussing outА уж в яслите работят не лелки, а медицински сестри!Да ги направиш на 2 стотинки - те деца ли гледат или какво! #2gunfireАми ако беше направила алергична реакция/ да не дава Господ/! #Cussing out

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Доре, съжалявам за неприятното преживяване. Дано не ви се случва повече.

# 8
  • Мнения: 8 505
Това не е единствената им издънка.Почти всеки ден съм се карала с тях за нещо (недаване на достатъчно течности,неизкарване поне на по-големите деца от групата на двора,даване на Парацетамол без да ми звъннат и да попитат дали да го дават...) ooooh! Не зная така ли си "гледат" по принцип децата или ги делят на свои и чужди,но съм невероятно разочарована.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Уф добре, че сте се оправили бързо и да не ви се случва вече Praynig Мъжа ми преди 10 години го ухапала  пчела докато пиел бира. Тоест глътнал я и тя го ухапала някъде навътре. За 3 минути целият се подул и добре, че тогава поликлиниката била до къщата точно, че се спасил. Бил започнал да се задушава и посинява...Много е опасно, аз откакто ми разказаха тази случка съм нащрек.

# 10
  • Мнения: 1 116
Цитат
Наистина ли е вярно, че при първо ухапване алергична реакция не се получава? Това не го бях чувала ...

Така е.Алергичната реакция се развива след повторна среща с алергена.Освен ако не е вроден дефект де.

Общи условия

Активация на акаунт