Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора

Анкета

Пиех пренатални витамини

(Гласуването приключено: сб, 02 сеп 2006, 23:46)
Може да изберете максимум 2 опции.
Въведи твоя глас

Sunshine State (of mind)

Момичета, от край време ме гложди да го видя черно на бяло, като анкета, въпросът за пренаталните витамини, в чужбина. Не искам да се превръща в спор за и против, просто искам статистически да разбера колко от вас (във всичките чужбини) и как са постъпили по въпроса с витамините и фолиевата киселина по време на бременността.
Цитирай

да пих
до 6.ти месец ЦЕНТРУМ за бременни
но не мога да гласувам с тези опции
Цитирай

Аз приемах само фолиева киселина до 3-ти месец. Други витамини не съм пила. Два пъти питах акушерката си дали трябва да пия някакви и какви, а тя ми каза, че няма нужда. Важно било да ям плодове и зеленчуци.  Rolling Eyes
Цитирай

На остров

Пиех почти през цялата бременност.
Цитирай

в шоки-land

до третия месец - фолиева киселина,  после - Елевит до края, и след раждането още 2 месеца + лактогенен чай.....
Цитирай
Да,пия ги сега и са ми изписани до края на бременноста.
  Гласувам пьрвата опция.
Цитирай

Пиех през цялата бременност. Прекрасно се чувствах, чудесни изследвания, здраво (пу-пу) бебе. Сега ги спрях и почнаха да се обаждат старите болежки - в гърба, в коленете ...
Цитирай

Toronto, Canada

До 3-я месец пих фолиева киселина, от 4-я пия Матерна.
Цитирай

USA

гласувах през цялата бременност и фолиева киселина през цялата бременност, но истината е че пиех фолиева киселина и 3 месеца преди да забременея и също витамини от по рано 3 месеца и така ми препоръча доктора
Цитирай

На пода

Пих от момента когато разбрах че съм бременна, до раждането. И продължих и след това защото кърмя. Напоследък ги поразредих защото опаковката ми свършва, а мисля да отбивам вече и не ми се купуват нови.
Цитирай

Фолиева киселина до 4-ти месец.Матерна до края на бременността и няколко седмици след това.И аз не мога да гласувам.
Цитирай

На точното място, в точния момент

Пия от момента, в който решихме да имаме второ бебе. При това не само витамините на Life Extension, че са пъти по-чисти от тези в лекарствената мрежа, но и след одобрението на наблюдаващия ме лекар приемам редовно EPA/DHA. Това е хранителна добавка, която представлява омега 3 мастни киселини. За тях е доказано, че ако се вземат редовно по време на бременността (от 18-та седмица нататък) и кърменето водят до повишаване коефициента на интелигентност с до 6 точки (ето една от статиите по въпроса).

Що се отнася до фолиевата киселина, в Щатите тя се добавя по закон към хляба.
Цитирай

Отговорих с първа опция, през цялата бременност, защото е най- близка до моя случай, но всъщност правех и правя следното:

-започнах да пия фолиева киселина около 2-3 мес. преди да забременея. По това време си пиех и нормални мултивитамини

-от момента, в който разбрах, че съм бременна и досега (9мес.) пия пренатални витамини, НО такива, които съдържат препоръчваното количество фолиева киселина за първите три месеца от бременността- 800мг

-въпреки, че по принцип ям сирене, кисело и прясно мляко и други, около петия месец осъзнах, че не приемам достатъчно калций (който е също страшно важен както за бебето, така и за бременната жена) и след като видях, че пренаталните ми витамини съдържат едва 200мг, а препоръчваната доза за бременни е 1000-1200мг, започнах освен пренаталния витамин да пия и добавка калций, около 600-800мг на ден.

А защо гласуването  е до 2-ри Септември?  newsm78 Wink
Цитирай

Sunshine State (of mind)

Ясно е, че всички пием (би трябвало) фолиева още преди бременността, затова не го и слагам в анкетата. Въпросът ми е за след като вече сме бременни. Ще добавя "друго" за случаи като на Eli_cz и niara.
На мен самата лекарят ми увеличи дозата на фолиевата на 1 мг след като разбрахме, че съм бременна, който 1мг се съдържа в DuetDHA, които са ми предписани за цялата бременност.
Abadjieva, виждам че и ти знаеш за тези мастни киселини и пиеш добавка с тях, но твоето е напълно натурално, нали? Притеснява ме, че в моите DHA освен тези добри мастни киселини и достатъчно фолиева, има и витамин Е и С, а те не са особено препоръчителни по принцип. Има и А, но не опасния А, а само бета каротин е извлечен от него....Искаш ли да ми кажеш какви са (ако има) другите съставки в тази добавка, която вземаш?
MrsG, а до кога да е гласуването? newsm78 Wink
« Последна редакция: сб, 19 авг 2006, 05:21 от G&J »
Цитирай

Леле, какъв съм идиот- написала съм 800 мг вместо 800 микрограма за фолиевата киселина, сори.  Wink G&J, добре, че ти прочетох постинга, та се плеснах по челото каква глупост съм написала.  Embarassed
За DHA- на мен също ми бяха препоръчали, но аз нещо не се отнесох сериозно и така и не започнах да го пия. Но този, който ми препоръчаха е: http://www.meadjohnson.com/professional/products/expectalipil.html

MrsG, а до кога да е гласуването? newsm78 Wink
Ами не знам, просто се запитах дали има причина да има крайна дата (или те всички анкети са такива, аз понеже досега не съм пускала...)   Wink

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора