Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

временно във Пицеландия

Здравейте!!!!!
първо моля да ме извините ако за подобна рецепта е било писано ве4е.
зна4и трябва ми много рецептата за сладък салам.пояснявам прави се със бисквити,масло,какао ,захар и други неЩа(за които за жалост не се сеЩам) Sad  аз самата съм го приготвяла преди години,но сега вси4ките ми рецепти са дале4 от мен и хи4 не мога да се сетя как то4но се правеШе Crying or Very sad ,а толкова ми се хапва от тази вкусотийка(като на бременна #Puppy dog ) ) a да и  това неЩо не се пе4е.ако някой се сеЩа къде мога да открия рецептата или я знае Ще бъда много благодарна ако ми помогне
 предварително ви благодаря и много целувки!!!!
Цитирай

Сладък салам

Необходими продукти

250 г обикновени бисквити
2 бр. яйца
100 г масло
1 ч.ч. (200 г) пудра захар
3 с.л. (30 г) какао
200 г орехови ядки

Начин на приготвяне

Маслото се разбива със захарта и към сместа се прибавят яйцата, предварително натрошените бисквити, нарязаните орехи и какаото. Разбърква се добре. Така получената смес се оформя като руло, увива се във фолио или хартия и се оставя в хладилник.
Цитирай

временно във Пицеландия

Благодаря многоооооооооооооо Razz
оЩе утре Ще се прави,4удна си!!!!!!!
( Бижу пробвах да ти пратя ЛС,но неЩо не успях)
 БЛАГОДАРЯ пак Love
Цитирай

София

а яйцата - не се ли пече или нещо друго? така сурови Shocked
Цитирай

anywhere

Цитат на: ivvva

Така, така!  Very Happy Не си ли чувала? Има много десерти и кремове със сурови яйца. Не е препоръчително да се употребяват от бременни обаче. А е важно и да са изключително пресни яйцата!  Exclamation
Цитирай

в Бургас

виж тук:
http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=10148
Цитирай

Ето моят вариант Smile

Салам с бисквити

2 пакетчета масло (или 1 кутийка маргарин 250 гр.);
3 кутии обикновени бисквити;
3 жълтъка;
2 ч.ч. пудра захар;
1 ч.ч. нарязани орехи;
3 с.л. какао;
2 ванилии;
1 ч.ч. вода.

Разбиват се маслото+жълтъците и се прибавя захарта. Прибавят се ванилията и какакото и хубаво се разбърква. Добавят се орехите.
Бисквитите прдварително се начупват, поръсват се с водата и се прибавят към горната смес.
На лист фолио (или хартия, или целофан) се поставя малко пудра захар,отгоре се изсипва сместта и се оформя като салам, така че целия да е обвит с пудрата захар, завива се с фолиото.

От това количество излизат 2 салама.
Цитирай

временно във Пицеландия

Цитат на: Зъхи
Цитат на: ivvva

Така, така!  Very Happy Не си ли чувала? Има много десерти и кремове със сурови яйца. Не е препоръчително да се употребяват от бременни обаче. А е важно и да са изключително пресни яйцата!  Exclamation

Добре де,аз само едно мъъъъъъъни4ко пар4енце Embarassed  Razz ,ина4е пък нали казват 4е от ниЩо не трявбвало да се лиШават бременните,в смисъл каквото  им се хапва.
 И да,мисля 4е с ванилията става оЩе по_вкусно  chef
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.