Сладък салам?

  • 3 389
  • 7
  •   1
Отговори
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
Здравейте!!!!!
първо моля да ме извините ако за подобна рецепта е било писано ве4е.
зна4и трябва ми много рецептата за сладък салам.пояснявам прави се със бисквити,масло,какао ,захар и други неЩа(за които за жалост не се сеЩам) Sad  аз самата съм го приготвяла преди години,но сега вси4ките ми рецепти са дале4 от мен и хи4 не мога да се сетя как то4но се правеШе Cry ,а толкова ми се хапва от тази вкусотийка(като на бременна #Puppy dog ) ) a да и  това неЩо не се пе4е.ако някой се сеЩа къде мога да открия рецептата или я знае Ще бъда много благодарна ако ми помогне
 предварително ви благодаря и много целувки!!!!

# 1
  • Мнения: 645
Сладък салам

Необходими продукти

250 г обикновени бисквити
2 бр. яйца
100 г масло
1 ч.ч. (200 г) пудра захар
3 с.л. (30 г) какао
200 г орехови ядки

Начин на приготвяне

Маслото се разбива със захарта и към сместа се прибавят яйцата, предварително натрошените бисквити, нарязаните орехи и какаото. Разбърква се добре. Така получената смес се оформя като руло, увива се във фолио или хартия и се оставя в хладилник.

# 2
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
Благодаря многоооооооооооооо Stuck Out Tongue
оЩе утре Ще се прави,4удна си!!!!!!!
( Бижу пробвах да ти пратя ЛС,но неЩо не успях)
 БЛАГОДАРЯ пак Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 83
а яйцата - не се ли пече или нещо друго? така сурови Shocked

# 4
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: ivvva
а яйцата - не се ли пече или нещо друго? така сурови Shocked


Така, така!  Grinning Не си ли чувала? Има много десерти и кремове със сурови яйца. Не е препоръчително да се употребяват от бременни обаче. А е важно и да са изключително пресни яйцата!  Sign Exclamation

# 5
# 6
  • Мнения: 3 927
Ето моят вариант Simple Smile

Салам с бисквити

2 пакетчета масло (или 1 кутийка маргарин 250 гр.);
3 кутии обикновени бисквити;
3 жълтъка;
2 ч.ч. пудра захар;
1 ч.ч. нарязани орехи;
3 с.л. какао;
2 ванилии;
1 ч.ч. вода.


Разбиват се маслото+жълтъците и се прибавя захарта. Прибавят се ванилията и какакото и хубаво се разбърква. Добавят се орехите.
Бисквитите прдварително се начупват, поръсват се с водата и се прибавят към горната смес.
На лист фолио (или хартия, или целофан) се поставя малко пудра захар,отгоре се изсипва сместта и се оформя като салам, така че целия да е обвит с пудрата захар, завива се с фолиото.

От това количество излизат 2 салама.

# 7
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
Цитат на: Зъхи
Цитат на: ivvva
а яйцата - не се ли пече или нещо друго? така сурови Shocked


Така, така!  Grinning Не си ли чувала? Има много десерти и кремове със сурови яйца. Не е препоръчително да се употребяват от бременни обаче. А е важно и да са изключително пресни яйцата!  Sign Exclamation

  Добре де,аз само едно мъъъъъъъни4ко пар4енце Embarassed  Stuck Out Tongue ,ина4е пък нали казват 4е от ниЩо не трявбвало да се лиШават бременните,в смисъл каквото  им се хапва.
 И да,мисля 4е с ванилията става оЩе по_вкусно  chef

Общи условия

Активация на акаунт