Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 авг. 2006, 20:55 ч.

Мъжете и алкохола

• 2 243
  • 38
  •   1
Отговори
Здравейте на всички!Искам да попитам дали редовната консумация на алкохол влияе върху оплодителната способностна мъжете?

# 1
оказва негативно влияние върху качеството на "плувците"

# 2
Извинете ме за глупавия въпрос,но все пак тази тема ме интересува.Ако модераторът прецени че въпроса ми не е за тук нека го помести другаде.

# 3
Zashto da e glupav vuprosa ti? Naprotiv, mnogo e vajen i mnogo malko hora mislqt nad tova.

nqmam kredor izvinqvaj

# 4
За мен е важен защото моят мъж си пийва редовно и аз се опитвам да му обясня че ако наистина иска да си имаме бебе трябва да се ограничава.Ходихме при един "лекар " от Бургас/може би повечето мами го познават- д-р Ангелов от св.София/ та въпросният лекар каза на мъжа ми че алкохола въобще не пречи на зачеването.

# 5
  • София
Зависи какво разбираш от редовно пиене?
Чаша вино или 1 бира не пречи....и по-принцип алкохола пречи най-вече на мъжете, които имат проблем с оплодителната способност.

# 6
  • Plovdiv
До колкото знам редовната употреба на алкохол влияе върху качествата на малките войни, но наистина зависи от дозата. Моичкия също употребяваше доста, но сега лятото му е топло и се е поспрял, всъщност кара само на бира и то не всяка вечер и по една-две бири Simple Smile , което мен ме прави мноооого хепи  Grinning . За съжеление с цигарите проблема не можем да решим, а те също оказват много голяма влияние Sad

# 7
Чаша вино или 1 бира не пречи....и по-принцип алкохола пречи най-вече на мъжете, които имат проблем с оплодителната способност.
smile3521 Денис е права.
Моя мъж си пийва всяка вечер по 2 бири, а само могат да му завидят на спермограмта - няколко лекари я оценика като "отлична", "повече от много добра" и т.н.  Grinning - страшно много сперматозоиди и голяма част силно подвижни, а не е първа младост  Wink

Виж ако пие концентрат той може и да оказва по-силно влияние, не знам  newsm78

# 8
  • Враца
Цитат
Алкохол

Около 40% от намалената оплодителна способност при мъжете се дължи на приеманите от тях умерено големи количества алкохол. Той потиска секретирането на тестостерон и ускорява превръщането му в естроген в черния дроб. Това намалява както концентрацията на сперматозоидите, така и половото влечение.

Изследванията показват, че при 50% от мъжете с понижена оплодителна способност въздържането от алкохол възстановява концентрацията на сперматозоидите за три месеца. Подвижността на сперматозоидите също се увеличава.
http://www.wearethebest.info/modules.php?name=News&file=print&sid=151

# 9
Моят мъж сащо пие умерено, но резултатите му са добри след изследването. Така 4е незнам...А парвият ми сапруг направо не изтрезняваше, а имам здрав син... newsm78

# 10
Между умерено пиене и редовно напиване има разлика. Доколкото разбирам, въпросът е за влиянието върху оплодителните способности, а не за здравето на бъдещите деца.  newsm78

# 11
Изразих се много неразбрано, мисалта ми беше 4е парвият ми мъж не изтрезняваше, но това не му оказа лошо влияние на оплодителните способности. Ина4е и аз сам 4увала 4е алкохола е вреден за плувците.

# 12
казват че влияе,но според мен си е божа работа

# 13
Peace Peace Peace

queen of rain
най добре е обяснила  Wink

# 14
Виж ако пие концентрат той може и да оказва по-силно влияние, не знам  newsm78

Ами ние с мъж ми всяка вечер си пием по 50 г. ракийка със салатка преди вечеря. Сега здраво ме притеснихте.  Rolling Eyes

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт