Ларингит със задушаване! Да обменим опит!

  • 241 257
  • 348
  •   2
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 626
Здравей, аз съм правела такива пристъпи като малка. С ужасна кашлица, задух, загуба на гласа,но винаги след пристъп съм развивала пневмония. Аз съм го израснала. По принцип тези неща се израстват. Надявам се и при твоите деца да стане така.

# 16
  • Мнения: 1 517
Моите много често след пристъп изобщо не се разболяват!!! А за алергията - тест не сме правили, но ми казаха, че са чувствителни към: смяна на сезоните, влагата...а Павел веднъж се раздразни от пушека на комините надвечер и през нощта, малееееейййййй  Sick
Препоръчаха ми сух и горещ климат, най-добре в австралийската пустиня  Joy  hahaha  Joy така каза Чичо Доктор.
За хомеопат - препоръчайте някой добър във Варна  Praynig Преди време ги водих, доволна бях, лекарката беше на ниво като лекарка, но като човек: кучка! И я разкарах.

# 17
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Синът ми е така,  само веднъж сме били Урбазон, първия път, тогава дори не знаех, че прави пристъп. Бяхме викнали Бърза помощ, защото беше с Т над 40 градуса, по случайност лекарката се оказа педиатър и го видя. Обясни ни тогава какво да гледаме.
На Яни гърлотго му е слабото място, най-малкият вирус да лепне и го удря там и в повечето случаи - отоларингит. Но усетя ли едно по-дрезгаво изкашляне, веднага давам Кларитин, отделно Вентолин с Мукосолвана за кашлицата, отворени прозорци или влажен въздух, обикновено пресичаме пристъпите и не се спи само една, максимум две нощи. И  аз съм чувала, че се израства, дано да е по-скоро, че само като се сетя и притрепервам. Между другото, сега лятото не сме имали такива проблеми, обикновено при Яни са есен или пролет...

# 18
  • Мнения: 234
Цитат
Синът ми е така,  само веднъж сме били Урбазон, първия път, тогава дори не знаех, че прави пристъп. Бяхме викнали Бърза помощ, защото беше с Т над 40 градуса, по случайност лекарката се оказа педиатър и го видя. Обясни ни тогава какво да гледаме.
На Яни гърлотго му е слабото място, най-малкият вирус да лепне и го удря там и в повечето случаи - отоларингит. Но усетя ли едно по-дрезгаво изкашляне, веднага давам Кларитин, отделно Вентолин с Мукосолвана за кашлицата, отворени прозорци или влажен въздух, обикновено пресичаме пристъпите и не се спи само една, максимум две нощи. И  аз съм чувала, че се израства, дано да е по-скоро, че само като се сетя и притрепервам. Между другото, сега лятото не сме имали такива проблеми, обикновено при Яни са есен или пролет...
Публикувано на: вторник, 22 август 2006, 14:15
Peace
При нас е така с големият ми син - на 7 и половина. Научихме се да контролираме нещата. Допуснахме два пъти да бият урбазон - в началото - от Бърза помощ, когато нямахме и идея какво става и как да се борим с проблема. Докато препатила позната не ни каза, че това така с урбазона не става. Че е лекарство за спешни случаи....Че е вредно като цяло за организма.
Не искам да подценявам ситуацията на никой от писалите по-горе, може пък и ние да сме били по-лек случай (въпреки, че въобще не ни беше леко), но като чета как се дава урбазон...просто настръхвам. Моля ви, мами, консултирайте се и с други лекари за състоянието на децата ви, изяснете от какво се пораждат тези пристъпи -  алергии, астми или нещо друго. Но се замислете преди урбазона.
Надявам се да не съм подценила ситуацията при никой и да не съм засегнала когото и да било.
  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 517
Едва ли си засегнала някого, тук всеки си казва болката. И аз със годините овладях тънкостите на занаята - като усетя дрезгав глас и мятаме противоалергичните, също и бабини рецепти...Лошото при нас е, че в повечето случаи става изведнъж, без никакви, ама никакви признаци (пък аз вече съм спец по видовете кашлици  hahaha ). Много от пътите изведнъж, особено като преобладава лаещата кашлица даже и  лекар не викам. Но като вземе да се задушава (а месеци преди това = здрав като слон)...еее ми на нищо не прилича. И като живееш на 3-4 мин. пеш от Бърза помощ, а линейката идва след 15 (а не е била на адрес)...но това е друга тема.
Научих си уроците аз, но исках да видя какво става и по белия свят. Щото моя си мисли, че само ние викаме по 10-15 пъти в годината линейка.

# 20
  • Мнения: 234
Delta,
за голямото детенце ли става въпрос или и за двете?
Направете тестове за алергии - изолирайте това, което го дразни. Има общовалидни правила, които може би са ти ги казали - без прах в къщи, нещата, които задържат прах - изхвърляш. Това включва и всякакви килими, вълнени одеяла, постелки, мокети. Да няма мухъл. Периодично разравяне на пръстта на цветята. И т.н. Това са неща, които най- вероятно всички знаят.  Simple Smile
А относно влагата и лошото време  - аз лично при мъгла го държах затворен вкъщи - това е през октомври. Някой вече го спомена тоя месец.
При нас другият е март - когато цъфтят брезите.

# 21
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Делта,
а ти сигурна ли си,4е е ларингит,а не астма? newsm78

Защо задаваш този въпрос? Симптомите еднакви ли са на ларингичния пристъп както при астмата?
Извинявам се за глупавият въпрос?

# 22
  • Мнения: 822
Момичета,и аз да питам...
В България Вентолинът само под формата на спрей ли се продава?И на нас ни се наложи няколко пъти да ползваме,но синът ми още като види маската и започва да вика и да се тръшка и положението става още по-тежко...
При нас така и не са правени никакви изследвания.Личната ни заключи:Не ми прилича на астма!...И толкова.Не че се натискам да го диагностицират,но трябва да знае човек,срещу какво се бори...
При нас почти всяка настинка стига до подобна дрезгава кашлица,а гърдите уж остават чисти.
Дано децата наистина ги израстат тези проблеми! Praynig

# 23
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Вентолина го давам на сироп. При нас ларингичните пристъпи винаги са следствиие на някакъв вирус и кашлица и го удря там.  Педиатърката ни изписва Вентолин в комбинация с Мукосолван, защото много добре му повлиява на кашлицата. Ако пресечем ларинчичната кашлица, при Яни винаги си остава нормална и слиза надолу  Sad, а тези сиропи му действат добре. И за Вентолина съм чела не особено добри неща, но няма начин, не мога да си кривя душата - действа му добре...

# 24
  • Мнения: 1 517
MiRa_55 Честно казано не съм запозната със симптомите на астмата  newsm78
niara, За Вентолина - един лекар ми каза, че има значение дали се дава на сироп или под формата на спрей. Давала съм го и в двата варианта
elidik, и двете ми деца са така; то от една страна по-добре, поне при второто вече знаех за какво става въпрос и избегнах някои първоначални грешки. При нас основния проблем е май месец ; октомври също, но м.май води първенството. С годините забелязах, че праха е кажи-речи най-минималният проблем. А от влагата и мухъла за пореден път търсим спасение  #Cussing out писах за това в  newsm78 "Дом и семейство" май.
Офффф, аман вече. На всичко отгоре сина ми като почне да кашля и му се гади от храчките и...като започне едно чистене на повърнато посред нощ  Sick
А за Мукосолвана - и на двамата всякакви сиропи от този род (Солволан. Муколитин и т.н.) им действат ЗЛЕ.
   А малката ми е алергична към...алергозан  hahaha Joy  hahaha , но само към формата за мазане. С хапчетата няма проблеми. Пък като я нахапят комарите ...мале, мила...Абе весело е при нас.
 Peace

# 25
  • Мнения: 1 434
вентолина  се продава      в три вида
1   е  спрей    помпи4ка  за бейбихалер  ако позлжате такъв
2  е сироп
3  ventolin solution -ние ползваме само такъв   за небулайзер    използвам    inhalator  turbo paryboy
mnogo sme dowolni otkakto  go kupihme ..sprqhme da hodim v  bolnicata za inhalacii

# 26
  • Мнения: 181
Здравейте,
и моят син правеше ларингити, обикновено след вирусна инфекция, и аз при най-малкото покашляне давах антихистамини, виках линейка и биеха урбазон.
Моя братовчедка лекарка ми каза, че след петата година ще забравя за проблема и се оказа права - последния пристъп беше на 4 и половина, оттогава, вече 10 години не се е случвало!
Пожелавам на всички никога повече да не преживяват този ужас!

# 27
  • Мнения: 1 434
и на  нас  така казаха    че след  4-5 год  отшумяват  пристъпите стават по леки     но при  50  %  др  50...  ,и ние  се надяваме   да преминат  с времето Laughing

# 28
  • Мнения: 1 517
Моят син е вече на 8 год. и още не е престанал. Но определено се разредиха и отслабнаха. Само този, последния ми взе акъла...Дано наистина да отшуми, дано  Praynig ; че и малката и тя така...

# 29
  • Мнения: 181
Delta, съжалявам, че синът ти и малката продължават да имат пристъпи. Само, който не го е преживял не знае какъв ужас е!
На нас ни предлагаха лечение по схема с антихистамини - по ред причини не го направих, но вие пробвали ли сте? Казват, че има ефект!
Само хубваи моменти с двете слънчица!

Общи условия

Активация на акаунт