Ларингит със задушаване! Да обменим опит!

  • 241 259
  • 348
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 517
Мами, има ли тук деца, които непрекъснато правят ларингити? И то не само да кашля с онази гадна лаеща кашлица, дето все едно стържеш по ламарина  #Crazy Моите почти всеки път правят пристъп, задушават се smile3514...Всяка пролет и есен по 5-6 пъти викам линейка. Абонамент имам вече  Joy И всеки път урбазон...а знам, че е вреден (като всяко лекарство всъщност).
Ако някой има нещо да спшодели.. Peace

# 1
  • Мнения: 826
Делта,
а ти сигурна ли си,4е е ларингит,а не астма? newsm78

# 2
  • Мнения: 3 537
Делта,
а ти сигурна ли си,4е е ларингит,а не астма? newsm78
Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 262
Има, как да няма, ето ме мен, цяло лято ми излезе душата, даже лежахме в 3 градска с такъв пристъп!
Можем да си плачем на рамото, даже и сега тръпна в ужас, изписахме се от родилното съвсем преди няколко дена с малкия ми син, а големия вече е със сополи и направо съм се стегнала да видим какво ни чака, дано няма такъв пристъп сега!
Какво да споделя, освен че взехме инхалатор и имаме готовност да диша ако се наложи от там Вентолин, а и други неща.......

# 4
  • Мнения: 1 517
Уинди, Краси, , да сигурна съм, че не е астма. Но ме уплашиха, че може и до там да стигнем! Да не дава Господ.
Mama Igi, аз като се прибрах с малката от родилния ме посрещнаха така: баткото с ларингит, таткото с пмевмония и един куп роднински разпраии. Ние сме главно на урбазон и бекотид (спрей). Но и Вентолина си го ползваме.
Абеее...думи нямам.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 262
Значи сме другари по оръжие!
Освен това забравих да ти кажа, че дишаме всяка вечер флексотид! Бяхме го спряли и ето че лятото правеше проблем Михаил, дано сега помогне че го диша пак, да не стигаме до там!

# 6
  • Мнения: 1 517
Ние пък, като дойде пролет и есен мятаме противоалергичните. А усетя ли, че им се сменя гласа, почвам да пръскам с бекотид. Септември не ме притеснява чак толкова, но октомвриииииииии: ще има война. В къщи хляб може да няма, ама урбазон - винаги  Joy
  Не ме критикувайте, че се смея - само това ми остана. Другия вариант е да полудея.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 262
Не се тревожи, само който не го е изпитал не знае тревогата дали ще си поеме въздух! За това съчувствам и на астматиците много..........

# 8
  • Мнения: 5 521
Моята дъщеря е с астма от малка.Излишно е да ви разказвам за пристъпите и безкрайните нощни кашлици.След като минахме на Фликсотид нещата сякаш поотшумяха, не правеше пристъпи, поне не тежки, до това лято.С отиването на море се започна едно срашно кашляне и така през цялото време.Отидохме на лекар и минахме на вентолин 4 на ден по2 впъск., и отказахме урбазона.Тя беше пила метилпреднизилон 5 дена преди това заради алергична реакция към АБ.Но на цялата почивка си бухаше като магаре.Мин. седмица пак беше с отслабено дишане и на вентолин- спасението май са инхалации.Ако можете да си купите инхалатор и щом усетиш, че започва да кашля, започваш инхалации с физиологичен разтвор и вентолин.

# 9
  • Мнения: 1 517
Какъв инхалатор имаш предвид? Аз имам бейбихалер - на него слагам съответното фъскало (бекотид или вентолин). Казаха ми, че е по-добре през него, отколкото да се впръсква директно, защото са малки. Има някакви мембрани, като хриле на риба. При нас урбазона е само при кризи - инжекция и после евентуално 2-3-4 дни на хапчета.
А как мога да разбера дали всъщност не е астма?! 

# 10
  • Мнения: 5 521
И ние доскоро ползвахме бейбихалер, но Мария вече си впръсква директно лекарството.Имам впредвид електпически, продават се в ТСМ, и струват около 50 лв, с маска за лицето.Когато видиш че започва да кашля, започваш и инхалациите.Бейбихалера си го използваш за  бекотидта.Подобни са инхалаторите в болниците.Те са много ефикасни при пристъп, но можеш да го използваш и при първите наченки на кашлица.Тогава слагаш просто физиологичен разтвор(консултираш се с лекар за количеството на физиологичния разтзор или вентолина).А относно дали е астма, заведи детето на пулмолог.Ако искаш, ще ти дам координатите на нашата пулмоложка, тя следи Мария от бебе и е страхотна.
За урбазона и при нас е само при криза,  тя кашляше много лошо на морето и педиатърката там ни предложи да и сложат инжекция урбазон, но аз реших този път да рискуваме без.

# 11
  • Мнения: 1 517
Давай каквито координати имаш. и мерси предварително.   bouquet
За тези инхалатори ще проверя, не съм чувала. Пък колкото струват...

# 12
  • вкъщи
  • Мнения: 2 448
откакто посещаваме класически хомеопат детето ми не е направило нито един пристъп и не е пила антибиотик.защо не пробвате и вие.уверявам ви ,че ефекта е налице.

# 13
  • Мнения: 2 531
Даа сина мо на 1г. и нещо направи първия пристъп- наистина беше страшно! Това продължи няколко години- правихме инхалации, или урбазон мускулно. Израстна го, но тази година се оказа алергичен към влаги , а като се върна назад пристъпите се случват обикновенно във влажно време ! Дали и вашите деца нямат алергия към нещо?

# 14
  • Мнения: 5 521
Определено моите имат и то много, но тест още не сме правили.За сега знаеме че има алергия към много от АБ които и изписаха, а за другите неща само предполагаме.

Общи условия

Активация на акаунт