Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора
Здравейте мами  и бъдещи мами, искам да ви попитам едно нещо вярно ли е това че в 24г.с докито опипва корема за да разбере къде са главата ръцете и краката на бебето и в какво положение е застанало,така пише в разни сайтове  Smile  Love

« Последна редакция: нд, 20 авг 2006, 16:18 от Аурелия »
Цитирай

Русе

На мен не са ми опипвали корема - има си ехограф за целта....
Единствената "инвазия" срещу томбака ми беше един странен уред за слушане на тоновете на бебето.
Нищо повече...
Цитирай

Варна

Има си ехографи за тази работа,пък и ти да не мислиш че натискат с всичка сила.Съвсем лекичко по скоро те пипа по корема отколкото да го натиска.Пък и в 24г. с. не е от кой знае какво значение как е разположено бебчето.Не че разбрах точно какво те притеснява Smile
Цитирай

Sofia

Защо точно в тази седвица ще ти опипва корема? newsm78 То може да се обърне още 50 пъти до раждането - много странно. Но дори и така да е, то това би трябвало да се прави с видеозона. На мен ми опипваха корема чак в примената за раждане, и то да ми го измерят спрямо таза с едно желязно нещо като метър (съжалявам за тъпото обяснение, но не му знам името)
Цитирай

София

При наличието на ехограф не виждам смисъл. На мен са ми го "опипвали", когато акушерка е искала да се ориентира къде е сърцето на бебо за запис...
Цитирай

София

Не са ми пипали корема.
Гледат на ехограф!
Цитирай

Варна

На ЖК опипват корема, за да се разбере докъде е пораснала матката, докъде е бебето и т.н. НЕ случайно там мерят и обиколки и т.н. Мен лекар не ме е пипал, ч интерес на истината. Знам, че това е задължение на акушерките.
Цитирай

София

И мен не са ме пипали - само на ехограф. Мисля че няма голямо значение в 24г.с. как се е обърнало - до кая може да се завърти още пет пъти  Very Happy
Цитирай

София

На ЖК опипват корема, за да се разбере докъде е пораснала матката, докъде е бебето и т.н. НЕ случайно там мерят и обиколки и т.н. ....
И аз така знам. На мен док с опипване преценяваше колко е пораснала матката и от къде до къде да измери. Иначе за положението на бебето си ползваше ехографа.

Цитирай

гр.Бургас

гледаха ме на ехограф,а този метод с опипването на корема сигурно са го използвали когато са нямали ехографи newsm78
Цитирай

Пловдив

Пипали са ми го,но до самото раждане то ще се завърти още много пъти.По някога го правят ,за да разберат къде най-ясно ще се чуват тоновете.
Цитирай

София

Опипвала ме е само акушерката, за да разбере до къде се е разрастнала матката. За положението на главата лекарката използва ехограф. 24 г.с. е много рано за окончателно заемане на положение. Бебето се върти най-много в 6-7 месец...
Цитирай

софия

Здравейте мами  и бъдещи мами, искам да ви попитам едно нещо вярно ли е това че в 24г.с докито опипва корема за да разбере къде са главата ръцете и краката на бебето и в какво положение е застанало,така пише в разни сайтове  Smile  Love

това се казва прийом на Леополд Very Happy, прави се и днес, но много рядко, все пак сме в ерата на ехографите
Цитирай

София

Само веднъж са ми пипали корема, иначе - ехо.
Цитирай

Велико Търново

според мен е дали си расте според семиците
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора