откога да почна да давам не напълно смляно пюрето?

  • 1 741
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 878
не напълно смляно пюрето?Все още и при най-малки "неравности" му се гади и повръща.  newsm78
Все си мисля ,че вече трябва да яде по зърнести структури в пюретата.

Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 07:17 от Vivi

# 1
  • Мнения: 27 524
А аз за пореден път да си ти кажа, че ужасно бързаш и си припряна с детето си. Малко е, разбери, малко беше и за куп неща, дето вече му даваш да яде. Моят син е на годинка и още яде напълно пасирано. Някъде към 9-ти месец ще започнеш да опитваш с малки парченца  Peace

# 2
  • Мнения: 878
ееее,питам само де. Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 878
а и не ми харесва пюретата ....а готвя много хубаво и здравословно.
В сравнение с купешките моите са специалитети ,ама не ще .... #Cussing out

# 4
  • Мнения: X
От 8-ми месец започнах аз, по-едро смляно, когато имаше и някой - друг зъб давах вечесамо намачкано.

Избързваш, наистина, изчакай до 8ми - 9ти месец, но не и чак до годинка, когато напълно гладко пюре си е бебешка храна. Дъвкателните движения спомагат за развитието на говора и затова по-едрата храна и плодове/зеленчуци на кубчета са в помощ на детето.

# 5
  • Мнения: 8 917
Към 9-10 месец започнахме - отначало намачкано с вилица Peace

# 6
  • Мнения: 600
не знам как е по правило(и въобще има ли правила за това newsm78), но дребната от месец насам яде намачкано с вилица. не е проблем, много добре дъвче, но според мен по-трудно после го смила и я боли коремче. затова почнах пак да пасирам. айде, има време да яде грубо смляно.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 966
Ами явно си е до дете..
И на малкия му се гади,ако усети някаква бучка или нещо...

# 8
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Рано им е още на бебчовците да почнат да дъвчат.Започва се след 9-10 месеца,моят е на 1 год. и 6 месеца и още не може да дъвче много добре.  bouquet

# 9
  • Мнения: 3 042
Рано е на 6м за пюрета на парченца, дори тези на Хип за 6м са финно сляни.
От 8м пюретата на Хип са на частички, значи и от тогава може да се дава на бебето по-груба храна. Аз от това се ръководя.
Друг е въпросът кога детето ще пожелае да яде такава храна. Синът ми започна доста след годинката.

# 10
  • Мнения: 1 448
Все още яде финно пасирани пюрета, за бисквити, корички хляб и парченца плод не иска и да чуе  Rolling Eyes

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Всичко си е до дете! Пасирах допреди 2-3 месеца всичко фино. После изведнъж преминахме на нормални парчета храна, от само себе си се получи  Simple Smile

# 12
  • софия
  • Мнения: 555
малеее колко са напред другите бебчовци. Ядат парчета
Пък мойте не искат нищо друго освен мляко

# 13
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
И ние все още ядем пасирано. Аз му готвя но си му пасирам. Е яде е филийки, кашкавал също много обича, бисквити между храненията похапва...така ,че може да яде на парченца  Thinking

# 14
  • Мнения: 535
И ние започнахме към 9-10ти месец. Преди това мисля, че е твърде рано Naughty

# 15
  • Мнения: 6 390
А аз за пореден път да си ти кажа, че ужасно бързаш и си припряна с детето си. Малко е, разбери, малко беше и за куп неща, дето вече му даваш да яде. Моят син е на годинка и още яде напълно пасирано. Някъде към 9-ти месец ще започнеш да опитваш с малки И МЕКИ парченца  Peace
напълно подкрепям...
и аз забелязах че много бързаш  Peace

По темата, към годинка започна да яде на парченца... постепенно не правиш пюрето гладко, оставяш по едри и по едри парченца и така

Но е важно да има и зъби детето Wink за да може да размачква парченцата  Wink

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Все още си ядем всичко гладко пасирано.Ако усети парченца и се дави.Иначе съм давала парченца хляб или бисквита и  се опитва да ги дъвче,но на самото хранене не.

# 17
  • Мнения: 878
момичета аз попитах ,защото не аз бързам ,а защото заешкото например стои на едни зрънца и от тях му се гади и повръща.Аз не му давам парченца,ядем си пюретата за 6 месеца
  bouquet

# 18
  • Мнения: 695
мисля ,че някъде към 7 -8 месец

# 19
  • Мнения: 4 358
Детето самО ще ти покаже кога е готово за пюре с парченца. Пробвай го от време на време, но не настоявай.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Заешкото найстина стои на зрънца,но ако го загрееш почти до завиране става еднородна консистенция.Аз го загрявам в микровълновата и после доста чакаме докато изстине,но пък ни е любима храна.

# 21
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Рано му е на детенце, Гого е на годинка и все още сме на пълна пасация Laughing
Към 9,10 месец можеш да пробваш , но то детето само ше ти покаже кога е готово за непасирана храна

# 22
  • Мнения: 4 629
Ние май започнахме да даваме на сина ни към 8-9 месец меки неща за дъвчене

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 446
Аз започнах да им давам по-наедро към 10-ия месец. Но от към 8-9-ия съм давала да ръбат бисквитка или коричка хляб.

# 24
Детето само ще си покаже кога е готово да смила по- едри парченца. Аз имам две момичета на 7 и на 2 и половина, но всяко нещо при тях протича по корено различен начин. Моята е философия е че колкото повече настояваш , толкова нещата не се случват по твоя начин. Децата ни се раждат съвършени и следват инстинктите си от първата секунда на бял свят, затова не е зле понякога да им се доверяваме! 

Общи условия

Активация на акаунт