Не иска мляко преди да заспи

  • 998
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 956
Яде 4 пъти на ден-закуска,обяд,следобедна закуска и АМ преди да заспи.Това,че от седмица не иска да го гушкам ,за да заспи едно на ръка,но започна и да не иска млякото си.С 300 зора успявам да го накарам да си изпие поне половината мляко.
Какво да правя?!Да продължавам ли да упорствам или да започна да давам друго за вечеря?Все ми се струва,че е още рано да махам вечерното АМ  newsm78

# 1
  • Мнения: 27 524
Не упорствай, насила нищо не става. Махни го засега, замести го с нещо друго, ако тогава вечеря. Може да даваш млечна каша или нещо друго. Може да си го пропие пак след време. Просто недей да го насилваш, че така ще стане злояд  Peace

# 2
  • Мнения: 2 956
Благодаря ти Блобди  Hug А мога ли да давам примерно супичка със сухар или не е пододящо за вечеря?

# 3
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Стига да яде можеш да му даваш всичко, но все пак гледай да не му е малко  количеството на  млякото за деня  Thinking

# 4
  • Мнения: 2 956
Стига да яде можеш да му даваш всичко, но все пак гледай да не му е малко  количеството на  млякото за деня  Thinking

Точно от това се притеснявам.До сега пиеше мляко сутрин и вечер.Сега като премахна вечерното,остава само това сутрин (180 мл ) и не знам за неговата възраст дали е достатъчно  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 448
Пробвай млякото с бисквити например и с лъжичка  Hug

# 6
  • Мнения: 1 448
 ooooh! Щях да забравя, Явчо така известно време не си искаше млякото и се оказа, че му е износен биберона, смених му го, първия път му се мръщеше, но после всичко си дойде на мястото  Peace

# 7
  • Мнения: 2 956
ooooh! Щях да забравя, Явчо така известно време не си искаше млякото и се оказа, че му е износен биберона, смених му го, първия път му се мръщеше, но после всичко си дойде на мястото  Peace

И това пробвах-не иска нито от стар,нито от нов биберон.Направо ми избутва ръката с шишето.

# 8
  • Мнения: 1 448
Ами мятай го смесено с нещо и с лъжицата  Thinking

# 9
  • Мнения: 649
и моят отказа вечерното мляко по едно време... аз му правех каша за вечеря- вътре си слагах 180 мл АМ  Peace така сме и до днес... друго не иска за вечеря или не го засища така и се събужда много рано
Иначе сутрин си изпива 220-230 мл без проблеми, само вечер се цупи на шишето... знае ли човек защо  newsm78

Ако ще му даваш супичка, гледай през деня да му даваш по някакъв начин повечко АМ или в супичката ( не съм пробвала, но сигурно пак ще е вкусно- като застройка)

# 10
  • Мнения: 600
дребната по същия начин отказа вечерното мляко(ние сме на 5 хранения). док каза, че се чувствала голяма и не иска биберон #Crazy за да приема мляко, й дробя бисквити и хайде с лъжицата. яде без проблем, но така отнема повече време и риска да ме оплюе е по-голям Laughing

# 11
  • Мнения: 7 640
що ще махаш млякото- замени го с нормална вечеря. Съвсем ви е време вече Peace
На много даца им писва и го отказват. Моите като почнаха да му се назландисват, започнах да предлагам друго за ядене.

# 12
  • Мнения: 8 505
Аз не бих се отказала да давам млякото-колкото изпие,толкова.Дъщеря ми на няколко пъти намаляваше количеството на изпитото мляко,случвало се е да не го пие изобщо,но не съм спирала да и го предлагам.Все още го пие преди лягане.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И ние сме на същото положение,но отказваме и сутрешното.Вчера купих безмлечна каша и вечерта пак си приготвих млякото.След като изпи 20 тина мл се отказа и с останалото количество направих кашата.Илапа всичко,че искаше и още.Ще пробвам така 1 седмица и после пак ще предложа,защото при нас и пиенето на вода е проблем и така течностите са много малко.

# 14
  • Мнения: 3 042
Ако ще му даваш супичка, гледай през деня да му даваш по някакъв начин повечко АМ или в супичката ( не съм пробвала, но сигурно пак ще е вкусно- като застройка)

Аз съм пробвала. Така пробутвам АМ в супата вече от 1г. Малкият си го яде с голям апетит.

Другият вариант е, както вече са ти казали, да дадеш АМ сгъстено с бисквити и с лъжица.

Общи условия

Активация на акаунт